Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене... и VAG също...

Техническа и сервизна информация за хибридни и електрически автомобили
thanis
Мнения: 1373
Регистриран на: Пет 21 юли 2017 9:36
Автомобил: Polo 9N
Двигател: BBY 2004

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот thanis » Пет 19 мар 2021 12:07


Груп, недей да задаваш такива пошли въпроси, че ще те плъзнат по пързалката със софтуерния ток...




Потребителски аватар
relaxxx
Мнения: 1279
Регистриран на: Съб 19 юни 2004 11:28
Автомобил: 4x4
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот relaxxx » Пет 19 мар 2021 22:46


bayspiro написа:Колега thanis, мисля ,че добре съм разбрал. Какъвто и компютър с космически софтуеар да сложиш, няма ли кой да върти педалите - до тук! Електрокарите на Тесла и тези на Балканкар имат един и същи проблем- БАТЕРИЯТА !
Докато не се намери евтино,леко, безопасно и екологично решение на този проблем мечтата за смъртта на ДВГ е близка до утопия.


Ами те така едно време са говорели и за конските впрягове, че няма нищо по добро за тях.... но всички знаем кой днес вози каруца.. :Mr Green Fun

Батерията според мен тепърва ще се усъвършенства сега когато корпорациите влизат в битка за пазара, ще потекат милиарди в разработки и някой ще цъфне с чудна батерия. Сигурен съм, вече има многжество многообещаващи разработки.

Е не че бих отказал 3 литрово ауди би турбо нали.. кой би отказал :mhihi


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот ktamen » Съб 20 мар 2021 8:47


relaxxx написа: ще се усъвършенства
ще потекат милиарди
ще цъфне с чудна батерия.

И на мен тати ще ми купи колело..........
Всичкото много убаво, ама рибата все още си плува свободна и щастлива насред морето и няма намерение да скача в добре подгретия ти тиган.
relaxxx написа: Защо обаче другите не го ползват не е ясно.

По съвсем очевидната причина, че тесла не са изобретили нищо icon_idea
Скоро гледах едно филмче за някакъв техен супер хипер дупер мотор и от филмчето, човек, който не е наясно с тази материя, задължително ще остане с впечатлението, че лично мъск го е изобретил след дълги безсънни нощи на напрегнат труд.
Все пак са внимателни и не казват в прав текст, че имат нещо общо с изобретяването на този мотор, но обикновения потребител не може да се усети, че го пързалят.
Между другото, практически всички производители използват точно този мотор. Вероятно изобретен преди повече от 100 години. Поне аз за първи път съм си играл с такива моторчета около 1985г.
Колите им имат голям пробег по съвсем очевидната причина, че имат големи батерии. Можеш ли да дадеш пример с друг нетеслов автомобил с такава голяма батерия, дето да има по-малък пробег :rolleyes
Голямата батерия е за богати, разглезени и субсидирани гъзета, разкарващи 3 тона железарии и проповядващи, че така спасяват планети.
Бързото зареждане е само маркетингов трик. Бързо могат да се зареждат само литий титанат, ама те имат доста скромен капацитет и затова не намират голямо приложение в леките коли.
Бързото зареждане на другите батерии ги съсипва въпреки магическия софтуер.
ПС Имам два старички телефона 2017г, Хуавей без бързо зареждане и Самсунг с бързо зареждане.
Хуавея е запазил около 2100мАч от 2600 от капацитета на нова батерия.
В Самсунга са оцелели само 800мАч от 3000 като нов.
Интересна подробност е, че ако отсвиря хипер дупер софтуера за бързо зареждане и огранича хардуерно максималния ток, демек със неоригинално слабо зарядно, и в Самсунга влизат 2048мАч.

Последна промяна от ktamen на Съб 20 мар 2021 9:14, променено общо 1 път.


bayspiro
Мнения: 906
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот bayspiro » Съб 20 мар 2021 9:07


Чети с разбиране, колега RELAXXX. Никой не отрича електрическите коли. Ел двигателя е най - добрия транспортен мотор и аз с най - голямо удоволствие ще си купя електрическа кола , ноо ... когато е готова. Полуфабрикатите които пробутват на пазара не могат да заменят засега колата с ДВГ и основната причина за това е именно батерията. И никакъв софтуер не може да компенсира недостига на енергия! Това беше смисъла на цитирания пост! А не да отричам Ел автомобилите.
Бай дъ уей - когато са изобретили автомобила с ДВГ не са избили конете..Живи са и до днес.
Нещата трябва да се оставят на еволюцията . Маймуната не е станала човек с резолюция на бюрокрацията.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8309
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот Stivi » Съб 20 мар 2021 11:07


И освен това тези "потичащи милиарди" някой ще трябва да ги върне ,че и горница печалба да има....ха да познаем кой ще е този "някой" :banghead Така че, по един или друг начин, всички ще си платим като попчета за "удоволствието" да сме екологични !


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот Piqndurnik » Съб 20 мар 2021 12:12


Сега разработката на ДВГ кой мислиш я плаща? При положение, че през 2030 спира регистрирането на нови коли с ДВГ, разработването им е пари на вятъра.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4626
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот hvp800 » Съб 20 мар 2021 12:16


Мача за ДВГ е свирен !
Кой както иска така да го разбира. Дали ни харесва или не , също не е от голямо значение. Изход разбира се има за тези баш бунтарите , границите са отворени , и после .......америките , евентуално Африка , С.Корея .


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9887
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот group® » Съб 20 мар 2021 14:44


Във всяка тема, където дори косвено се спомене електромобил, следва едно и също.
Неразвити батерии, как нямало никаква иновация, софтуера бил без значение, etc.
Имам чувството, че няколко човека тук могат от раз да произведат кола с няколко елементарни части от алиекспрес.
Банално е вече.
Както и да е.

Темата е за решението на Ауди да спре развойната дейсност на ДВГ. Което означава, че има две възможности да покрие евро 7 (доколкото разбирам нещата ще са брутални там)
1. Набива още 1 дпф и няколко катализатора. Което съвсем ще оскъпи крайния продукт.
2. Хибрид. Преработва сегашните ДВГ и прибавя електричество. Въпросът е дали ще се появи нещо добро? Дизелов хибрид? Хибрид с по-смислен двигател от 1.5?

Това би било най-якото, за мен. Един изчистен от проблеми 2.0 TSI с електричество за 40-50км. Дори без извънземни мощности.
Караш в града само на ток (плъг ин). А извън града се редуват, помагат, но си имаш пробег и мощ дори само от ДВГ.

Много плюят напоследък по хибридите, че не се карали на ток и замърсяват колкото нормален ДВГ. Да ама я има концепцията за изнесено замърсяване. В града можеш да си само на ток. Извън града не е такава драма, за сега.
Всичко май зависи как точно работи колата.

Иначе Ауди анонсираха и друга интересна концепция. Да не се стремят към увеличаване на пробега на електромобилите. Бърз заряд и приемлив пробег била правилната концепция?!
Има логика, ако наистина успеят да заредят за 10, 15 мин. Тогава 350 реални км на магистрала биха били приемлив пробег.
Поне така аз разбирам техните заявки?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот Водния дух1 » Съб 20 мар 2021 16:19


Всички казваме,че с ел автомобилите ще се пази природата. Ами какво ще правим с изхвърлените батерии? Ще ги има навсякъде както е сега с найлона и пластмасата.Знам,че ще има рециклиране и преработка на старите батерии ,но все пак...И другия недостатък-това зареждане за половин час,за 20мин.- На зар.станции и сега има да чакат хора-ами като станат масови електрокарчетата-кво правим... Не ме разбирайте грешно-и аз съм за ел.колите,ама за в момента не могат да се опрат на ДВГто- освен по ускорение и липса на антифризи,масла и т.н.


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9887
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот group® » Съб 20 мар 2021 17:05


Антифриз има :smile

Технологиите се развиват сложно преплетено, а не праволинейно.
Когато стане проблем рециклирането на батерии, ще се намери и решение.

Интересно, че спомена пластмасата. Защото там проблемът не е в технологията или нещо такова. А в това, че хвърчи. Заради нас, хората.

Последна промяна от group® на Съб 20 мар 2021 17:09, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8449
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот samo_pechka » Съб 20 мар 2021 17:08


Не знам какво има и няма, но ел.мотора е най-добрият двигател. Проблема са батериите , зареждането , прехода със един заряд и цената им ( на колите въобще ) . Оправят ли ги тези неща, ще стане бум .


Потребителски аватар
group®
Темерут
Мнения: 9887
Регистриран на: Вто 08 мар 2005 23:28
Автомобил: Passat B8 Alltrack
Двигател: DFCA
Местоположение: София

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот group® » Съб 20 мар 2021 17:16


Ще стане бум, когато се реши само един от тези проблеми - цена/киловат (или с каквото се мери там).
За всичко друго решения има. Къде по-добри, къде не толкова. Ще се доусъвършенства в движение.
Виж Мерцедес как изгърмяха с няколко милиарда и липса на батерии?!
Дачия пък пуска градска кола за без пари (35 бона за Бг без субсидии). Пробегът е предостатъчен за града. Значи има как.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6171
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот ktamen » Съб 20 мар 2021 17:22


Гледах едно филмче за Кока Кола и рециклирането на пластмасовите бутилки, като всъщност най нагло лъжат. Примерно голям билборд в метрото -
Помогнете да достигнем нашата цел да рециклираме 50%!
И хората остават с впечатлението, че сега раециклират 49% и още малко и всичко ще е ОК. Ама реалността е че този билборд само за баламосване. На светлинни години са от поставените цели и са съвсем наясно, че ще си останат все така далеч и дори и не се опитват да се приближат. Ползват ги само за реклама.
Решенията на европейките правителства за спиране на ДВГ много ми напомнят това филмче - Сега ще обещаем, ще зарадваме народонаселението, ще усвоим парите, пък докато дойде това време сигурно други ще са на власт и те да се оправят.
Поне за мен това решение на Ауди нищо не значи. Какво е нов двигател и какво е развитие на стар двигател. Всички виждаме, че сегашните двигатели са по скоро развитие на двигателите отпреди 20 години с добавени промени по периферията. Ауди не се отказват от това развитие, те и сега си имат огромен набор от двигатели, дето да ги оптимизират и на тази база едва ли ще закъсат за двигатели в обозримо бъдеще.
group® написа:

Това би било най-якото, за мен. Един изчистен от проблеми 2.0 TSI с електричество за 40-50км. Дори без извънземни мощности.
Караш в града само на ток (плъг ин). А извън града се редуват, помагат, но си имаш пробег и мощ дори само от ДВГ.


Макар, че и аз съм от тези така вредни няколко човека, дето сглобяват елколи с чаркове от Алито и развалят всички подобни теми, и аз съм на много подобно мнение. Хибрид с малък пробег, ама горящ метан, а не бензин. Технически съвсем лесно изпълним с вече съществуващи технологии.
Ама няма да стане заради далаверата на Партията. Средностатистическият българин не може да си зарежда колата, освен с удължител пуснат от 6тия етаж, което не е много реалистично решение.
Реалистично решение е колчета с контакти на паркинга пред блока, ама няма политическа воля за такива колчета, защото така ще се резне далаверата на бензинджиите, а те са много важни за Партията и държавата.
И изход няма.
Това че ще се затрупаме със стари батерии е смешно, дори стари и негодни, те пак са много скъпи и няма начин да се въргалят безстопанствени на улицата. Както сега няма оловни акумулатори на сметищата.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19576
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот radotom » Съб 20 мар 2021 17:40


Абсолютно съгласен с ktamen, само дето преди колчетата на паркингите, трябва да намерим самите паркинги :icon_lol
Поне в Пловдив и София, а, сигурен съм, и във Варна и Бургас.
От всичко най-много ще намажат БДЖ-то през лятото :mhihi
Не виждам как от София ще стигнеш до Синеморец с настоящите технологии, Галине :icon_lol


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Audi спира разработката на двигатели с вътрешно горене...

Мнениеот Водния дух1 » Съб 20 мар 2021 17:43


Няма по сметищата акумулатори щото ги заравят-ама тоеа е друга тема за едни известни бизнесмени... А пък това до морето как ще стигнем-ами няма да има задтъствания по магистралите,а около зар. станции. Нареждаш се ,чакаш ,пиеш по2-3 кафета и така 3-4часа.



Върни се в “Е-мобилни VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта