Проблем с навигация на Пасат6

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
nakom
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 26 юли 2017 21:29
Автомобил:
Двигател:

Проблем с навигация на Пасат6

Мнениеот nakom » Сря 26 юли 2017 21:43


Здравейте колеги

имам проблем с навигацията на WV Passat 6 2008ма година.

Проблемът е следния - самата навигация при стартиране показва бял екран, без никаква реакция при използване на тъч пада или бутоните.Просто бял екран, който примигва.Единствен работещ бутон е за изключване, и след като се изключи навигацията, след известно време пак се стартира сама.Сякаш се опитва да проработи, но не успява.
От време на време макар и много рядко (предимно когато падне температурата, или самата навигация е откачена и после пак вързната към захранването), взема че проработва, като работи безпроблемно до първо-второ изгасяне на колата.След което отново се връща в "режим бял мигащ екран" и така си остава до следващ път когато и кефне да заработи.Да не кажа голяма дума, но за 2 месеца проработи под 10 пъти.
Доколкото разбрах, предишния ползвател на колата е "ъпдейтвал навигацията" и самия проблем изглежда като софтуерен, много прилича на Windows - ако вземе да зареди няма проблем, но не зареди ли - дефект.
Предполагам че въпросния ъпдейт меша цялата работа, защото преди този ползвател аз карах колата и нямаше такъв проблем.Върнаха ми я в това положение.Устройството е тествано за спойки, прах итн и до този момент не е показало
хардуерен дефект при сервизните проби.

Имам нужда от следната помощ - не можах да разбера каква версия е навигацията, макар че прочетох доста из форума, прилагам снимка на етикета на устройството.
Ако може някой да ми посочи линк в който е описано как да вляза с истемен режим на навигацията и да видя коя версия е софтуера, и евентуъално - от къде мога да видя коя е дефолтната версия на въпросното устройство, и от къде мога да си я изтегля.Също ако може и линк към тема в която е описано как става флашването - ъпгрейд, или даунгрейд по скоро защото май това искам да правя.

Ще съм много благодарен за всяка една помощ.
Прикачени файлове
20170723_182506.jpg




Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Проблем с навигация на Пасат6

Мнениеот xtoni » Чет 27 юли 2017 14:48


Може да се пробва и със софтуер преинсталация, но белия екран е проблем по скоро на определен процесор, който понякога се оправя с префлашване на самия процесор, но има риск да се прецака и напълно.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], slu4ainik и 151 госта