Наближава :arrow 10-ти юбилеен Volkswagen Club Fest 2019 (10-ти, 11-ти и 12-ти Май 2019 г.)

Питане за аудио схема

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
ТрифонИванов
Автомобил:
Двигател:

Питане за аудио схема

Мнениеот ТрифонИванов » Пон 15 апр 2019 12:42

Здравейте, понеже имам следния проблем: звука на копки изчезва и се появява. Т.е. свири и на някой трус изчезнае, на следващия трус се появи. Смених радиото с друго същото се случва. За да изключа него и буксата му. Но има едно странно нещо, което ме озадачава. Когато извадя евро буксата (кафявата), която си е за звука според мен. И я вкарам, но не докрай, а съвсем леко да я допра- звука го има. Вкарам ли я докрай изчезва. И ако съм в движение при тропване на колата се появява, дори и при затваряне на вратата се случва. Тръсках кабелите, всичко, но няма никаква промяна. Явно някъде по навътре в инсталацията има нещо, което не дава хубав контакт. Затова искам схема, дали има някъде пак свръзка обща? Защото изчезват всички говорители едновременно? И все пак остава въпроса защо при леко вкарана евро букса има сигнал?
https://imgur.com/7d54TaP

P.S. Става дума за Golf 4 1.9 TDI 2001г

Последна промяна от ТрифонИванов на Пон 15 апр 2019 13:25, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
PlamenDimitrov1
Автомобил: golf 3 GTI _ 1Y
Двигател: ABF 95 _ 1Y 93

Re: Питане за аудио схема

Мнениеот PlamenDimitrov1 » Пон 15 апр 2019 13:21

Другия път първо започни с модела на колата - ще е полезно да се знае за какво питаш.

Кафявата ти букса са 4-те канала от радиото към колоните - предполага се, че са предни и задни / леви - десни. Обща свръзка не би трябвало да има никъде освен ако не е някаква специална система с усилвател, но пак като не знам за каква кола става дума...

Потребителски аватар
ТрифонИванов
Автомобил:
Двигател:

Re: Питане за аудио схема

Мнениеот ТрифонИванов » Пон 15 апр 2019 13:23

PlamenDimitrov1 написа:Другия път първо започни с модела на колата - ще е полезно да се знае за какво питаш.

Кафявата ти букса са 4-те канала от радиото към колоните - предполага се, че са предни и задни / леви - десни. Обща свръзка не би трябвало да има никъде освен ако не е някаква специална система с усилвател, но пак като не знам за каква кола става дума...

Оф, съжалявам, в цялата история съм пропуснал. Голф 4 1.9 тди модел 2001 Всичко си е оригиналното без касетофона.

Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”