За ползващите GPS

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
gomez
Мнения: 1447
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 16:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот gomez » Нед 07 дек 2008 13:14


Мъка е колега с Н95 !!! 10 минути ти трябват и да е на прозореца !!!
Аз вече съм с Н85 и за няма и минута съм на линия ! Разликата е ОГРОМНА !




Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Нед 07 дек 2008 13:22


Пищи ти защото не си си оправил настроките за звуково предупреждение при камери.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Мнениеот Vasseto » Нед 07 дек 2008 17:36


R@do написа:Васе,
няма карти за камиони.Картите са универсално. Задава се в устройството типа на превозното средство за ад може при калкулация на маршрута да не те прекарва през ниски мостове, избираш дали искаш магистрала, ферибот и тнт



Това е за един приятел.
Оплака се че го е вкарвал в много тясни улици и е било кошмар да се измъкне с камиона.


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Мнениеот R@do » Нед 07 дек 2008 18:12


Ясно, обаче наистина дори и при всички реномирани разработчици на карти няма 100% гаранцияза достоверността или пък, че не са настъпили промени и вече не ти е актуална картата.
Подсети го да си поглежда настройките преди планиране на пътуването. За западна Европа Igo или TomTom /особено пък в Англия ТомТом/.


Потребителски аватар
badjo-vw
Мнения: 583
Регистриран на: Сря 28 ное 2007 8:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Мнениеот badjo-vw » Нед 07 дек 2008 20:32


ISRalien написа:Някой с Nokia N95 8GB може ли да ми каже какво е нормалното време за "студен" старт? Жената е с такъв, с вградените Nokia Maps, качена допълнително карта за BG с техния официален софтуер Nokia Maps Loader. Е неще и неще... В колата става въпрос.. Или трябва да го държи на прозореца?
колега и при мен беше така-качи и гармин и ще се оправи


Потребителски аватар
amikus
Мнения: 828
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

re

Мнениеот amikus » Пон 08 дек 2008 1:20


R@do написа:Пищи ти защото не си си оправил настроките за звуково предупреждение при камери.


Човек нали затова трябва да пищи да ти каже че има камера а то пищи на всеки скапан шибан умрял и грозен знак с ограничение 50


Потребителски аватар
stefi_pavlov
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 28 сеп 2006 13:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Самоков
Контакти:

Мнениеот stefi_pavlov » Пон 15 дек 2008 16:55


Имам проблем с igo8, ползвам го на HTC HD, но не ме локализира каде съм, изкарва ме в Люлин 8 а аз не съм. първо му давам Куик ГПС и не ме локализира каде съм. иначе програмата си тръгва нормално но не ме намира къде съм. някой имал ли е подобен проблем?


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Мнениеот ChimeyJimmey » Пон 15 дек 2008 16:58


Настройките за GPS приемник в iGO8 какво показват? Цитирай!


Потребителски аватар
stefi_pavlov
Мнения: 144
Регистриран на: Чет 28 сеп 2006 13:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Самоков
Контакти:

Мнениеот stefi_pavlov » Пон 15 дек 2008 17:17


дава че успешно е намерил ГПС приемник, като му дам да даде качеството на сигнала и там не дава нищо само в ляво в кръгчето има червени точки( каквото и да означава това).


Потребителски аватар
R@do
Батето
Мнения: 5449
Регистриран на: Пон 17 яну 2005 10:47
Автомобил: Audi 80
Двигател: ABK 1993
Местоположение: В планината

Re: re

Мнениеот R@do » Пон 15 дек 2008 17:49


amikus написа:
R@do написа:Пищи ти защото не си си оправил настроките за звуково предупреждение при камери.


Човек нали затова трябва да пищи да ти каже че има камера а то пищи на всеки скапан шибан умрял и грозен знак с ограничение 50

и пак опираме до настройки.Задай си колко искаш толеранс за горницата над скоростта.
Освен това може изобщо да си махнеш звуковото предупреждение и да гледаш само светлинното.
Естествено като има ограничение от 50 км/ч и камера следяща за спазването му да пиши. Иначе за какво ти е?


Потребителски аватар
joretovv
Мнения: 32
Регистриран на: Сря 11 юли 2007 11:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот joretovv » Пон 15 дек 2008 18:04


Колеги аз съм със Гармин 350 и в цяла западна европа мога спокоино да кажа,че това е наи доброто.Поработих малко като тираджия в Испания та пообиколих свят.Колегите там бяха със том том(които е на почит в Испания,Франция,Англия,Италия),но Гармина е доста по точен по пътищата по които те кара.Другото което е от голяма полза е,че можеш да му зададеш определени градуси(които са точни до няколко метра)и те завежда на даденото място,като например,има едни бензиностанции AS 24 които са предимно за камиони и има книжка-карта за тях в която има в кои страни на и кои град на какви градуси да я намериш(ширина и дължина).Това нещо при том том-а е немислимо да се случи,дава отклонение 30-40 км. :lol: :lol: :lol: :o


Потребителски аватар
soto73
Мнения: 397
Регистриран на: Нед 26 авг 2007 12:11
Автомобил: VW Passat B8 SPORT 2TDI BMT
Двигател: CRLB 2015
Местоположение: Мадрид/Ямбол
Контакти:

Мнениеот soto73 » Пон 15 дек 2008 20:48


ISRalien написа:Някой с Nokia N95 8GB може ли да ми каже какво е нормалното време за "студен" старт? Жената е с такъв, с вградените Nokia Maps, качена допълнително карта за BG с техния официален софтуер Nokia Maps Loader. Е неще и неще... В колата става въпрос.. Или трябва да го държи на прозореца?

Аз съм с N95 но обикновения!Наистина трябва да го държиш на прозореца и става много бавно!Затова съм си взел допълнителен GPS приемник Nokia LD-3W и съм много доволен от него и няма никакви проблеми!Но съм си инсталирал Том Том,защото отдавна ми изтече лиценза за Нокиа мапс!


Потребителски аватар
amikus
Мнения: 828
Регистриран на: Вто 10 юли 2007 10:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: re

Мнениеот amikus » Вто 16 дек 2008 0:12


R@do написа:
amikus написа:
R@do написа:Пищи ти защото не си си оправил настроките за звуково предупреждение при камери.


Човек нали затова трябва да пищи да ти каже че има камера а то пищи на всеки скапан шибан умрял и грозен знак с ограничение 50

и пак опираме до настройки.Задай си колко искаш толеранс за горницата над скоростта.
Освен това може изобщо да си махнеш звуковото предупреждение и да гледаш само светлинното.
Естествено като има ограничение от 50 км/ч и камера следяща за спазването му да пиши. Иначе за какво ти е?


Изглежда пиша на китайски а ти го четеш на японски :roll: този умрял пой дето си го дал няма ли опция да пищи само и единственно където има камера???


Потребителски аватар
dobrev
Мнения: 334
Регистриран на: Сря 06 сеп 2006 6:43
Автомобил: Tiguan
Двигател: TSI2013
Местоположение: Бургас
Контакти:

Мнениеот dobrev » Вто 16 дек 2008 23:57


Никой не пише за този вариант добър ли е?

http://www.mightygps.com/notebookgps.htm

Доста от колегите имат преносими компютри не е нужно да се дават излишни пари за GPS ако и това е добър вариант!? :wink:


Потребителски аватар
ChimeyJimmey
Мнения: 3877
Регистриран на: Съб 01 окт 2005 8:47
Автомобил: торанага
Двигател: AXQ

Мнениеот ChimeyJimmey » Сря 17 дек 2008 9:11


Епа, добри са, защо да не са?
Aз имах ей такъв (51 канален):

Изображение

Гледай броя на каналите, време за "запалване", протокол, чипсет...
Но най-важното е с какъв софтуер после ползваш приемника. ;)
Не мисля, че лаптоп с външен приемник е особено удобен за навигация в автомобил... :roll:



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 94 госта