Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
vankata__098
Мнения: 619
Регистриран на: Вто 15 май 2007 17:42
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: ALH 1999g.
Местоположение: Самоков, с.Говедарци

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот vankata__098 » Пет 23 яну 2009 10:27


много умно казано :) :bowdown




Потребителски аватар
Spectre™
Мнения: 1631
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:51
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: село София
Контакти:

Re:

Мнениеот Spectre™ » Съб 31 яну 2009 14:43


handycam написа:аз лично бих избрал JBL-а.



:да:

Пусках една на моя Блаупункт усилавтел и свири жестоко.., с някой по хубав усилавтел ще е лудница..


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот radi_nrj » Пон 02 фев 2009 17:41


Още един се обади неподготвен...

Тук се говори за компонентна система с 16,5 мидбас, а ти пък си мислиш за суббас.

Сериозно проверих всичките компонентни системи на JBL и що се отнася до характеристики нямат нищо, което да се доближава до HSK165 на HERTZ.


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот musuibie » Пон 02 мар 2009 9:31


Мойто скромно мнение като човек който се занимава с такива неща от около 1980 година. JBL когато са правели говорители, Херц още и в скоростната кутия на баща си не са били. Друг е въпроса какво от производствената гама на тези фирми е в наличност на нашия пазар в момента, защото хубавия продукт струва скъпо, а вносителите печелят от шир потребата на практика повече. Та тая работа с меренето на пи@ките - какво да ви кажа, всеки си има вкус! Гледам разни обяви - Херц за продаване доста има, а JBL като се появи и изчезва бързо. Е това е!


Потребителски аватар
passenger
Мнения: 843
Регистриран на: Пон 30 окт 2006 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София Б5 1.8 ADR, Газ / Бензин

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот passenger » Съб 07 мар 2009 11:14


От чисто любопитство колега кажи от кога JBL правят точно кар аудио и дали в тоя момент Херц са били в скоростната кутия ?
Мнението ти ще го перефазирам така: Когато Карим Абдул Джабар започнал с баскетбола Майкъл Джордън не е бил в плановете на баща си (Карим Абдул Джабар е легенда на Лейкърс).

Не ме разбирай погрешно, не отдавам предпочитание в мнението си, но си прав само за това че всеки има вкус. За другото локуми по-големи и от ябланските ще направим.

Все пак не сравняваме Вида с Континентал.


Потребителски аватар
vankata__098
Мнения: 619
Регистриран на: Вто 15 май 2007 17:42
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: ALH 1999g.
Местоположение: Самоков, с.Говедарци

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот vankata__098 » Съб 07 мар 2009 14:34


passenger написа:От чисто любопитство колега кажи от кога JBL правят точно кар аудио и дали в тоя момент Херц са били в скоростната кутия ?
Мнението ти ще го перефазирам така: Когато Карим Абдул Джабар започнал с баскетбола Майкъл Джордън не е бил в плановете на баща си (Карим Абдул Джабар е легенда на Лейкърс).

Не ме разбирай погрешно, не отдавам предпочитание в мнението си, но си прав само за това че всеки има вкус. За другото локуми по-големи и от ябланските ще направим.

Все пак не сравняваме Вида с Континентал.

Точно така:::: :bowdown :applause:


Xtreme_style
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 28 сеп 2008 18:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот Xtreme_style » Нед 08 мар 2009 13:44


Няма смисал .. да се спори .. по тази тема .. JBL е една от най-добрите марки .. доста пред Hz i Pioneer .. Само че ако искаш същите параметри като на Hz ще трябва да изръсиш малко повече пари за Jbl ... Иначе и херца не свири лошо ако искаш нещо до 280-300лв.- Зимай Херца... ако ти се дават 70-80 лева отгоре JBL :)


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот musuibie » Пон 09 мар 2009 16:05


Xtreme_style написа:Няма смисал .. да се спори .. по тази тема .. JBL е една от най-добрите марки .. доста пред Hz i Pioneer .. Само че ако искаш същите параметри като на Hz ще трябва да изръсиш малко повече пари за Jbl ... Иначе и херца не свири лошо ако искаш нещо до 280-300лв.- Зимай Херца... ако ти се дават 70-80 лева отгоре JBL :)


+1


toldesko
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 19 окт 2010 6:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот toldesko » Вто 26 сеп 2017 19:21


Отидох в технополис с намерение да си купя sony или jbl,там има едно табло на което са наредени различните марки и може да се тестват като под всеки говорител има копче,натиснах няколко марки но се бях нагласил на сонито и викам тва ще е,като цена и качество много добре,но моя приятел цъкна на хертца, за мен беше неизвестна марка и затова не го бях тествал.Ами да ви кажа отрепа ги всичките боклуци,уникален плътен звук изкара хертца, и хем бяха от по ниския клас 80 лв някъде комплекта,а после в нета видях че има и по 300,и ся съм се надъхал на тях.И стига с тия насрани джибиели ,мина им времето както и на нокията.Които не вярва да отива в технополис да тества.


Потребителски аватар
Voluminer
Мнения: 342
Регистриран на: Сря 03 авг 2016 14:00
Автомобил: Vw Passat B3
Двигател: 2e
Местоположение: Ловеч

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот Voluminer » Вто 26 сеп 2017 19:38


Темата е от преди почти 10 години :mhihi Тия херцове дето си ги слушал ги имах преди доста време и не са нищо особенно :wink Уникален плътен звук... Дрънци :Mr Green Fun


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот musuibie » Вто 26 сеп 2017 21:55


toldesko написа:Отидох в технополис

Майна - щот гледам, че си от Пловдив, ако Технополис ти е еталона.... разбирам защо са ти харесали Херц-овете от 80 лева. Нали не си мислиш, че там се продават някакви истински и класни неща. Това е магазин за средния потребител .... и надолу....
toldesko написа:с намерение да си купя sony или jbl,там има едно табло на което са наредени различните марки и може да се тестват като под всеки говорител има копче,натиснах няколко марки но се бях нагласил на сонито и викам тва ще е,като цена и качество много добре,но моя приятел цъкна на хертца, за мен беше неизвестна марка и затова не го бях тествал.Ами да ви кажа отрепа ги всичките боклуци,уникален плътен звук изкара хертца,

Много е относително какъв точно звук търсиш да чуеш. Ако искаш звук тип двуврат червен Голф 2 (да ме извинят собствениците и феновете на модела - и аз съм от тях между другото) или БМВ 3-ка с изваден навън лакът, може и да ти харесва точно този "плътен" звук, но ако търсиш звучност, определено ще се насочиш към "отрепаните боклуци".
Естествено, сега както и да ти го обяснявам - няма да ме разбереш, но като пораснеш и се научиш на правопис, искрено се надявам, че ще си промениш вкусовете си, и ще разбереш къде е истината..
Но, здраве да е - за сега това ти стига като звучене.
toldesko написа: и хем бяха от по ниския клас 80 лв някъде комплекта,а после в нета видях че има и по 300,и ся съм се надъхал на тях.И стига с тия насрани джибиели ,мина им времето както и на нокията.Които не вярва да отива в технополис да тества.

Казах ти го още в началото - Технополис не е Хай-енд мястото (ако не ме разбираш за какво говоря - простено ти е), а относно "насраните" JBL-и ще ти кажа още едно нещо. Поинтересувай се в кои АВТОМОБИЛИ, повтарям - АВТОМОБИЛИ, а не просто коли се монтира серийно озвучителна система JBL и съответно пак се поинтересувай някой изобщо прави ли си труда да сложи каквито и да е говорители Херц серийно в някоя кола.
Принципно Херц-а е един приличен говорител и си има своята потребителска аудитория, но да го сравняваш с JBL е все едно да сравняваш БМВ с ... примерно Ламборгини .... - не се връзва някак си
Мисля, че бях пределно ясен и изчерпателен.
Наздраве на всички!


toldesko
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 19 окт 2010 6:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот toldesko » Сря 27 сеп 2017 15:43


монтират ги заради марката,все пак нали е jbl,бмвто си е бмв,ама има къде по добри коли от него или от шибаното ламборгини.Нали ме разбираш,защото ако не,и аз ти прощавам.


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот musuibie » Сря 27 сеп 2017 22:58


toldesko написа:монтират ги заради марката,все пак нали е jbl,

Па-скоро заради доказаните с течението на времето резултати в световен мащаб
toldesko написа:бмвто си е бмв,ама има къде по добри коли от него или от шибаното ламборгини.

От БМВ-то по-добрите са много, всъщност то не е лоша кола, ама я карат идиоти комплексари - това и е основния проблем, а "шибаното Лмбо" просто не е лъжица за всяка уста...
toldesko написа:Нали ме разбираш,защото ако не,и аз ти прощавам.

Има естествено и други премиум марки монтирани в автомобили от сорта на Bang & Olufsen, BOSE, Harmam Kardon, Infinity, Bespoke Audio, Mark Levinson, Burmester® и така нататък, и така нататък, но просто ние не сме дорасли за повечето от тях
И най-важното: един иска бас, друг високи, трети среди, четвърти - всичко да му е на нула.
Универсална колона няма, защото няма универсален слушател!
Разбираш, нали...


toldesko
Мнения: 17
Регистриран на: Вто 19 окт 2010 6:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: plovdiv

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот toldesko » Чет 28 сеп 2017 8:22


Така е колега,но тук става въпрос за среден клас озвучение,ако имах финансова възможност знам в кой магазин да отида и нямаше да си губя времето да чета по форумите кое е най доброто решение,независимо дали става въпрос за озвучение или как се сменят носачите на пасата.И все пак херца води убедително по точки от коментарите по горе,който има херц знае за какво става въпрос.


Потребителски аватар
musuibie
Мнения: 403
Регистриран на: Сря 18 фев 2009 21:02
Автомобил: gotin
Двигател: chugunen glava - aluminieva
Местоположение: У нас
Контакти:

Re: Hertz vs. JBL - кое да избера ?

Мнениеот musuibie » Чет 05 окт 2017 13:55


toldesko написа:Така е колега,но тук става въпрос за среден клас озвучение,ако имах финансова възможност знам в кой магазин да отида и нямаше да си губя времето да чета по форумите кое е най доброто решение,независимо дали става въпрос за озвучение или как се сменят носачите на пасата.И все пак херца води убедително по точки от коментарите по горе,който има херц знае за какво става въпрос.

А аз знам за какво става въпрос при JBL-а и повярвай ми там става въпрос за много повече! Поради липса на форуми, последните трийсетина години се наложи да се запозная лично със звученето на голяма част от произвежданите по света музики и съм отсял смислените от посредствените. Както ти каза
toldesko написа:... тук става въпрос за среден клас озвучение .....
, но мен това не ме задоволява, позволих си JBL и разни други марки, и да ти кажа честно, не съжалявам - ама никак!
Дай боже всекиму...!



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта