Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот xtoni » Сря 06 дек 2017 18:15


Решението е обновяване на кан модула, изпробвано на 5-6 китаеца :))




Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Infernal_fire » Чет 07 дек 2017 9:54


Това с обновяванто на Can малко не ми харесва.
Кажете какво да правя че днес пак не можах да запаля, падна ми пак акумулатора. Излгежда не се изключва на цяло... :(


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Skruji » Чет 07 дек 2017 11:03


В настройките някъде има Auto sleep опция, в която се задава време за изчакване в готовност, пробвай да я изключиш или пренастроиш.
Слушай колегата xtoni, той е много в час с нещата и щом казва, че така ще се оправи, значи е така.


Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Infernal_fire » Нед 10 дек 2017 16:16


Послущах КОЛЕГАТА xtroni и файда никаква освен че съм с определена сума назад. Днес пак осъмнах без ток. За сега съм извадил предпазителя на радиото и нямам проблем.
И все пак ако някой знае от какво може да е или кой кабел не е на мястото си да сподели..


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот xtoni » Нед 10 дек 2017 16:23


Стига колега със сума назад, връщай го няма проблем, те толкова хора са останали доволни, взел си някакъв китаец, и сега си недоволен че си се набутал. Ако вземеш друго устройство после пак да не търсиш кан :)


Потребителски аватар
Skruji
Мнения: 1147
Регистриран на: Пет 11 май 2007 16:40
Автомобил: Golf 6 Variant
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Skruji » Нед 10 дек 2017 21:28


А пробва ли да обясниш на китаеца, от който си го купил за въпросния проблем? На мен примерно ми реши 2 проблема с мултиволана, за които не намирах инфо в нета.


Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Infernal_fire » Пон 18 дек 2017 10:12


Така малко развитие, по моята тема. За КАН модула има малък плюс като че ми засича задната камера и разни настройки, за това се извинявам не съм се набутал с пари, но и нямам намерение да го връщам, все пак има някакъв ефект. При мен по - големия проблем е че трябваше да се одреже единия червен кабел. Направих и всичко е ОК, но не на 100%. Сега има по - малък проблем, който е че на всеки 10мин навигацията заспива и се пуска. Това е за около 5сек. Няма никакви настройки за sleep и т.н. Някой може ли да каже какво да настроя. Някъде четох за колега с подобен проблем но не намерих темата.


nonametrader
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 22:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот nonametrader » Чет 21 дек 2017 22:02


Infernal_fire някакъв напредък с проблема? И аз сложих китайска навигация и вече няколко пъти ми събаря акумулатора... Пробвах какво ли не от настройки по андроида и се случва понякога явно да не заспива и да изтощи акумулатора... Вече обмислям ъпдейт на canbus-а


Infernal_fire
Мнения: 278
Регистриран на: Вто 06 апр 2010 15:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Infernal_fire » Пон 08 яну 2018 12:19


nonametrader написа:Infernal_fire някакъв напредък с проблема? И аз сложих китайска навигация и вече няколко пъти ми събаря акумулатора... Пробвах какво ли не от настройки по андроида и се случва понякога явно да не заспива и да изтощи акумулатора... Вече обмислям ъпдейт на canbus-а


Трябва задължително да отрежеш червения кабел от буксата към навигацията ако ползваш CAN модула на навигацията. Би трябвало да са ти дали един бял лист с обяснения.


nonametrader
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 08 дек 2015 22:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот nonametrader » Пон 15 яну 2018 23:21


Отрязах го още в началото спрямо инструкцията, и доста време си мислех, че всичко е наред. Но към края на лятото почна да пада акумулатора и след няколко падания открих проблема в мултимедията


Иван Банзов
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 06 мар 2018 19:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Иван Банзов » Вто 06 мар 2018 19:33


Здравейте колеги аз лично си закупих gps навигация и мултимедия от китайски сайт AliExpress.com и не скъпа в рамките на 200$ има много варианти. Все още не съм я монтирал защото не ми е останало достатъчно свободно време ама и това ще стане.Изглежда добре надявам се и да работи добре. Ако си търсите и ако не държите да е оригинална това е един добър вариант. Идват с евро букса и за бас каса. :)


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6154
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот VWGT » Сря 04 апр 2018 12:18


моля, пишете при проблеми какви навигации на какви коли сте сложили ... иначе няма никакъв смисъл
/купих си някаква кола и нещо шуми/


dpeychev
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 25 дек 2013 10:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот dpeychev » Сря 13 фев 2019 23:13


Здравейте,

стоково имах RNS510, който ми го откраднаха преди 2 месеца, каското не искаха да ми изплатят нищо и аз след известно търсене се спрях на тази мултимедия:

http://www.eonon.co.uk/Android-Car-Ster ... ystem.html

все още не съм я монтирал, но имам следното питане ако някой е запознат:
мога ли да ползвам стоковата GPS антена, която си ползваше RNS-а, защото в комплекта си има друга такава, която е с букса различна от тази на стоковата. Също така четох, че иома различни видове антени... активни, пасивни и т.н., а аз нямам нужните знания, нито имам спецификация на стоковата или тази на новата антена, освен ето това:
Navigation aerial connector, double Fakra, coding C, impedance 50 ohms, colour signal blue (спецификация на входа на RNS510)

Та ще съм много благодарен ако някой има някаква идея дали това може да проработи, за да не се налага да добавям втора антена в автомобила и да и търся място, където има пряка видимост нагоре.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта