Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Пон 09 ное 2009 10:07


hgeorgiev написа:Привет колеги. Аз имам от няколко дена ОЕМ навигация на Кади ...за сега без забележки :) Аз нямам управление от волана или дисплей на таблото и нямам проблеми с синхронизация и т.н Даже и изгасва коректно чак като отворя шофьорската врата при изваден ключ от контакта. Сложих и ИГО8 и Гармин. За сега работят перфектно. Даже не съм пробвал останалите екстри като ДВД, видео плеъри и т.н. Интересува ме някой ако е започнал да чопли такъв тип мултимедия....дали може да се смени шела, да се човърка уиндоуса и и т.н Представите за цветови профили на китайците са малко объркани поред мен, а стандартно има два профила само :)


А какъв модел ти е навигацията? Има един форум и там подробно са описали всичко, което може да се направи с този тип ОЕМ. http://www.golfmkv.com/forums/showthrea ... 55&page=72




Потребителски аватар
hgeorgiev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот hgeorgiev » Пон 09 ное 2009 20:54


Iliansn: Благодаря ти! Сега ще огледам форума/линка който си дал.
Ами относно модела как да ти кажа :) моделите при китайците са малко разтегливо понятие. Като пусна търсачка в гугъла с модела който пише на сайта от дето я взех...само там са чували за него. На лични ще ти пусна линк към модела (не знам порядките в този форум, нов съм, но от опита в другите форуми това се брои за реклама) :)


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот passat123 » Вто 10 ное 2009 0:16


Честито Iliansn колега да си я позлваш със живот и здраве убава е много !
Я кажи от към звък как се чува ! :) Това ме интересува най вече
и имали тв +двд ! Радва окото !


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Вто 10 ное 2009 8:54


passat123 написа:Честито Iliansn колега да си я позлваш със живот и здраве убава е много !
Я кажи от към звък как се чува ! :) Това ме интересува най вече
и имали тв +двд ! Радва окото !


Докарали са го. Обаче Навито потдържа 4х45 вата тонколони а аз имам 8 тонколони. 4 от предната страна и 4 от задната страна. Сега работят само предните. Някой има ли идея как мога да включа и задните, ако може без да слагам усилвател за тях. Казаха ми, че автомобила си ги управлява сам и когато за едните не стигат той ги изключва сам.


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Вто 10 ное 2009 9:06


hgeorgiev написа:Iliansn: Благодаря ти! Сега ще огледам форума/линка който си дал.
Ами относно модела как да ти кажа :) моделите при китайците са малко разтегливо понятие. Като пусна търсачка в гугъла с модела който пише на сайта от дето я взех...само там са чували за него. На лични ще ти пусна линк към модела (не знам порядките в този форум, нов съм, но от опита в другите форуми това се брои за реклама) :)

До колкото успях да разбера от Австралийския форум всички китайски производители използват платформи за производството на ОЕМ за вграждане. Има около 3-4 вида платформи и всички се придържат към тях. Използват софтуер на една китайска фирма, която се казва Мейсун. Така, че просто трябва да разбереш навито, от кой модел е. Т.е. коя платформа е. Мсля че бяха 6051, 6501, 7550 и имаше още една. Може да съм объркал някоя от цифрите но ги водят като MK1-unit и MK2-unit.
!!!! МНОГО ТРЯБВА ДА ВНИМАВАТЕ ОЕМ-А ДА ВИ Е СЪВМЕСТИМ С ПЛАТФОРМАТА НА АВТОМОБИЛА. ЗАЩОТО КИТАЙЦИТЕ ПИШАТ, ЧЕ СТАВА ЗА ВАШИЯТ АВТОМОБИЛ А В ПОСЛЕДСТВИЕ МОЖЕ ДА СЕ ОКАЖЕ, ЧЕ Е НЕСЪВМЕСТИМ. А И СЛЕД КАТО ВИ ВЗЕМАТ ПАРИТЕ НЕ СА МНОГО УСЛУЖЛИВИ В ТОВА ДА ВИ ОБЯСНЯТ ЗАЩО НЕ ВИ РАБОТЯТ ДАДЕНИ ФУНКЦИИ. ДО КОЛКОТО СЪМ ЗАПОЗНАТ VW ИМА НЯКОЛКО ПЛАТФОРМИ НА КОИТО ПРОИЗВАЖДА АВТОМОБИЛИ. МОЯТ touran E PQ35. Проверете си платформата в Гугъл.
Дано да съм бил полезен.


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот passat123 » Вто 10 ное 2009 18:33


Не ни се вярва като е китайска и да пише примерно че
иам тв а да не подържа !

А до колкото знам ти си с 4 колони 2 колони + 2 пиштялки
отпред от заде е сищата работа !


Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот eos » Вто 10 ное 2009 18:59


По принцип трябва да има опция за ТВ, но трябва допълнително да си купиш ТВ тунер.
Колкото до звука-предишното радио ми беше RCD300+MP3 и след като сложих оригиналната навигация RNS510,звукът е по-силен и по-плътен.


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Вто 10 ное 2009 19:24


passat123 написа:Не ни се вярва като е китайска и да пише примерно че
иам тв а да не подържа !

А до колкото знам ти си с 4 колони 2 колони + 2 пиштялки
отпред от заде е сищата работа !

:D Не съм казал, че не потдържа ТВ. Напротив-потдържа. Само, че аз си я поръчах с DTV-тунер защото след 1-2 години ще минат всички на дигитална телевизия. Казах, че пише че става за една марка автомобил а се оказва че не става. Защото навигацията не потдържа платформата на която е изграден автомобила. http://en.wikipedia.org/wiki/Volkswagen ... A_platform
В един друг форум един колега си е купил такава навигация, която пише че става за неговия Пасат и след като я получил и монтирал е видял че не комуникира коректно със софтуера на автомобила. Когато ги е попитал защо това се случва от фирмата му отговорили, че този модел не потдържа тази платформа на която е изграден софтуера на Пасата. Аз също имам този проблем. Бих посъветвал колегите да отидат в Фолксвагин или при майстори които имат софтуера за автомобила и да ги закачат на компютъра и да видят дали не им дава грешки, за това че не намира радиото,CD, навигацията и другите екстри в OEM-a. Почти съм убеден, че на тези на които навито работи само на контакт и когато автомобила е запален а не тогава когато ключът е в позиция - 0, ще им дава грешки в компютъра.
А за тонколоните можеш ли да ми кажеш, като пише че е 4х45W това не включва ли пищялките. Защото двете предни тонколони и пищялки ми работят а задните пищялки и тонколони не работят. :banghead:


Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот esto » Вто 10 ное 2009 21:39


А за тонколоните можеш ли да ми кажеш, като пише че е 4х45W това не включва ли пищялките. Защото двете предни тонколони и пищялки ми работят а задните пищялки и тонколони не работят.


от това което си писал,мисля,че по скоро имаш проблем с преходната букса/подредбата на кабелите/вероятно това е причината да не работи когато е на контакт и затова задните колони не ти свирят


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот passat123 » Сря 11 ное 2009 0:47


esto написа:
А за тонколоните можеш ли да ми кажеш, като пише че е 4х45W това не включва ли пищялките. Защото двете предни тонколони и пищялки ми работят а задните пищялки и тонколони не работят.


от това което си писал,мисля,че по скоро имаш проблем с преходната букса/подредбата на кабелите/вероятно това е причината да не работи когато е на контакт и затова задните колони не ти свирят


Като се замисля колга май си прав и то много !
Възмоно е да има обърквация в кабелите китайците правят такива работи!
Провери ги веднъж !
А да попитам пасва ли си на шейната и влиза точно на място
както трябва да си е имали разминавания !


Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот esto » Сря 11 ное 2009 2:14


passat123 написа:
esto написа:
А за тонколоните можеш ли да ми кажеш, като пише че е 4х45W това не включва ли пищялките. Защото двете предни тонколони и пищялки ми работят а задните пищялки и тонколони не работят.


от това което си писал,мисля,че по скоро имаш проблем с преходната букса/подредбата на кабелите/вероятно това е причината да не работи когато е на контакт и затова задните колони не ти свирят


Като се замисля колга май си прав и то много !
Възмоно е да има обърквация в кабелите китайците правят такива работи!
Провери ги веднъж !
А да попитам пасва ли си на шейната и влиза точно на място
както трябва да си е имали разминавания !


аз имам предния модел и всичко си пасва, мисля,че и с този няма такъв проблем


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Сря 11 ное 2009 7:50


passat123 написа:
esto написа:
А за тонколоните можеш ли да ми кажеш, като пише че е 4х45W това не включва ли пищялките. Защото двете предни тонколони и пищялки ми работят а задните пищялки и тонколони не работят.


от това което си писал,мисля,че по скоро имаш проблем с преходната букса/подредбата на кабелите/вероятно това е причината да не работи когато е на контакт и затова задните колони не ти свирят


Като се замисля колга май си прав и то много !
Възмоно е да има обърквация в кабелите китайците правят такива работи!
Провери ги веднъж !
А да попитам пасва ли си на шейната и влиза точно на място
както трябва да си е имали разминавания !

Вътре в тази букса има платка с ПИН-ове. На платката пише FORD. А аз съм с VW. И съм я поръчал за VW!!! Иначе буксата пасва идеално към оригиналната на VW. А дали са вързани както трябва вътре на платката, нямам си идея. Някой да знае от къде мога да си купя такава за Фолксваген? Може Китайците да са я объркали и да са ми пратили букса за FORD. А може да ползват едни и същи платки за всички автомобили. В Несебър видях в едно магазинче същата само че е за БМВ, а за Фолксваген нямат. Имате ли идея от къде мога да си закупя такава за Фолксваген???


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Сря 11 ное 2009 7:51


esto написа:
passat123 написа:
esto написа:
А да попитам пасва ли си на шейната и влиза точно на място
както трябва да си е имали разминавания !

Шейната си пасва влиза като у дома си. Няма никъкви разминавания.


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Сря 11 ное 2009 8:20


Ето как Австралийците са решили ON/OFF проблема. :o
Цитат от друг форум:
Guys! I think this information is related to problem, when wd-6050 doesn't "see" ignition. Device must automatic on and off when you turn key. If device do not it, check two pins, they are shorted or not. If not shorted, then your car and CAN-adapter in device are incompatible. If shorted, you must to exchange a chip for solving problem.

As I said earlier - bug with non-automatic on/off probably in constant connection between ACC wire and +12V. Because man, who doesn't have this problem (device automatic on and off), connected ACC to +12V and after it he can turn on and off device always, and without key too (of course no automatic on/off with ACC to +12V). And yellowed pins are ACC and 12V :)
PS: I think about a little modification for turning device without key with automatic on/off.
ONOFF.gif


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот passat123 » Пет 13 ное 2009 23:55


Сложно ми се струва това подменяне разпояване и подобни !
Няма ли начин да смениш сани буксата това е един вид евробукса!
Със някаква платка която лъже електоникта на колата !

Последна промяна от passat123 на Нед 15 ное 2009 0:09, променено общо 1 път.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта