Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот esto » Пет 09 апр 2010 22:54


а как е контраста през деня?




blink182
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 16:17
Автомобил: VW Passat B6 2006
Двигател: 1.9 TDI 140hp
Местоположение: Асеновград

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот blink182 » Съб 10 апр 2010 22:23


Води се WD 6050

http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489

Това е последния модел, моя е по-предния. Освен червените менюта друга разлика не знам да има.

http://golfmkv.com/forums/showthread.php?t=74989

Това е един модел преди моето, има доста подробно описание. Всичко написано важи + USB в жабката и жак за iPod отпред. В Youtube има много клипчета, който се интересува може да разгледа. Първите 3 снимки са правени през деня. На яркост е добре и като запалиш фаровете, екрана потъмнява, за да не дразни окото. Има WinCE 5.0 и може да му се сложи всякакъв навигационен софтуер. На мен обаче понякога ми губи връзката със сателита :( Крайно неприятно. Също така работи единствено с ключа на контакт. Тоест ако трябва да чакате някого и искате да слушате музика, колата трябва да работи. Вторият линк е форум в който са описани най-често срещаните проблеми и решенията им. Има и начин да работи и без ключ, но не съм се занимавал. Не съм слагал камера и ТВ антена, всичко друго си работи на 6 :)


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Нед 18 апр 2010 6:41


blink182 написа:Води се WD 6050

http://www.szwaywell.com/prod_dtl.asp?id=489

Това е последния модел, моя е по-предния. Освен червените менюта друга разлика не знам да има.

http://golfmkv.com/forums/showthread.php?t=74989

Това е един модел преди моето, има доста подробно описание. Всичко написано важи + USB в жабката и жак за iPod отпред. В Youtube има много клипчета, който се интересува може да разгледа. Първите 3 снимки са правени през деня. На яркост е добре и като запалиш фаровете, екрана потъмнява, за да не дразни окото. Има WinCE 5.0 и може да му се сложи всякакъв навигационен софтуер. На мен обаче понякога ми губи връзката със сателита :( Крайно неприятно. Също така работи единствено с ключа на контакт. Тоест ако трябва да чакате някого и искате да слушате музика, колата трябва да работи. Вторият линк е форум в който са описани най-често срещаните проблеми и решенията им. Има и начин да работи и без ключ, но не съм се занимавал. Не съм слагал камера и ТВ антена, всичко друго си работи на 6 :)

Колега, аз имам същата навигация монтирана на Туран/2007 г. И проблема със запалването е доста голям. Когато ключът е в позиция - 0, тя изключва. В http://golfmkv.com/forums - форума хората казват, че имат идентични проблеми. Тези навигации, на някои автомобили не могат да комуникират с CAN-на на автомобила. Т.е. не казват на автомобила, че са включени и той им прекъсва захранването. Имам подозрения, че просто китайците ги продават с едни и същи букси на всички автомобили Фолксваген и за това на някои стават а на други - НЕ. На моята букса пише, че е за Форд. Водих я на доктор и човека влезна в компа на автомобила, и установи това, че не навито не комуникира с автомобила. Старата ми е RNS-300 и с нея няма проблем. Компютъра я разпознава. Най-вероятно проблема е в самата букса с която ти идва навигацията. Много е дразнещо, когато чакаш някого да си на контакт за да слушаш радио или СД. Има някъква схема как да си свържеш пинчетата на буксата,за да се оправи проблема, но не мога да я намеря. Проблеми със сателита нямам. Работи си идеално, като имаш в предвид, че аз имам вградена-фабрично GPS антена на покрива и не съм слагал китайската а си оставих оригиналната. Имам също и вграден DVBT-тунер като антената съм я пъхнал в таблото зад навигацията а не съм я слагал на покрива. Работи си перфектно с една малка подробност. Хващам дигитална телевизия само в София. В другите градове след 2012 г. :-)))


sauro
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 02 юли 2010 13:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот sauro » Пон 17 яну 2011 15:41


Здравейте, искам да попитам нещо отностно тези китайски навигации.

Сдобих се следната навигация http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1027 доста изгодно в сравнение оригинална. Монтирал съм я на SKODA OCTAVIA 2007.

Да дам малко обяснения как я свързах, имаше си с нея един преходен кабел между колата и самото устройството, буквално цялото свързване е само "PLUG AND PLAY". Дори ма макси дот дисплея ми изкарва информация. Очевидно се разпознава от компютъра.

Всичко й работи идеално но като тръгнах на дълъг път ми се случи следния проблем. След около час каране изведнъж безпричинно изгасна, но странното е че явно не е прекъснало захранването защото бутоните на самата навигация продължаваха да светят. Аз натиснах бутона за включване на ма мавигация , но не тръгна. Тогава реших да спра колата да изгася двигателя и пак да запаля, съответно навигацията се старира съвсем нормално(едновременно с подаването на контакт) без аз да я ключвам ръчно. Продължих да карам но след 20 мин пак изгасна и пак същата работа. Тогава реших че прегрява включих я вкъщи на едно захранване от компютър тя работи цял ден и въобще не се изключи. Затова си мисля че проблема иде от комуникацията на компютъра на колата и навигацията.

не съм я качвал на диагностика да видя какво е положението , но най верочно има някакви грешки.

ако някой може да бъде полезен с нещо нека да помогне, много е неприятен този проблем


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот passat123 » Вто 18 яну 2011 17:32


sauro написа:Здравейте, искам да попитам нещо отностно тези китайски навигации.

Сдобих се следната навигация http://www.audiosources.net/viewproduct.asp?id=1027 доста изгодно в сравнение оригинална. Монтирал съм я на SKODA OCTAVIA 2007.

Да дам малко обяснения как я свързах, имаше си с нея един преходен кабел между колата и самото устройството, буквално цялото свързване е само "PLUG AND PLAY". Дори ма макси дот дисплея ми изкарва информация. Очевидно се разпознава от компютъра.

Всичко й работи идеално но като тръгнах на дълъг път ми се случи следния проблем. След около час каране изведнъж безпричинно изгасна, но странното е че явно не е прекъснало захранването защото бутоните на самата навигация продължаваха да светят. Аз натис.........



Колега ако трябва да съм реалист твоята двд навигация изглежда най - истинска !
Но кажи проблема разреши ли го ок ако взема оригинално нави за ФВ пасат и голф 5
вярно ли е ,че не четат пирацки дискове двд а само оригинални !


Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот eos » Нед 23 яну 2011 20:55


passat123 написа:вярно ли е ,че не четат пирацки дискове двд а само оригинални !


не е вярно


Потребителски аватар
HAMIDO
Мнения: 3
Регистриран на: Сря 03 мар 2010 17:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Razgrad

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот HAMIDO » Сря 16 фев 2011 1:26


2006 vw passat
колега в сайта което сиказал че твоят е по стар модел аз как мога да разбера цена и как мога дaго купя


blink182
Мнения: 11
Регистриран на: Нед 20 сеп 2009 16:17
Автомобил: VW Passat B6 2006
Двигател: 1.9 TDI 140hp
Местоположение: Асеновград

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот blink182 » Пон 05 сеп 2011 11:29


Колега, http://www.szmaisun.com/show.asp?Articl ... ey=MT-8001 това е най-новия модел от същата фирма :) За цени - ebay най-добре но внимателно си избирай търговците. Аз моята навикагия си я купих 700лв с доставката, а в БГ в HID.bg ги продават по 1200лв :049:


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2

Мнениеот passat123 » Пон 20 май 2013 0:33


Някой ползвал ли е нещо подонбо цената е доста добра като за нова !
Гледах клипове в ютуб уж на този модел или поне прилича на него !


Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2

Мнениеот Mario951 » Пон 20 май 2013 8:56


Според мене ако някой иска нещо китайско да си купи като електроника просто да е готов че все нещо няма да е наред. Моето най-смело купуване беше 2009-та някъде още преди да навлязат много масово тъч скриин телефоните или поне нямаше тези бюджетни модели си купих "копие" на iPhone 3g. Доста дълго време го селекционирах и в крайна сметка за сумата за която го взех беше добре, но лош дисплей откъм картина и тъч...просто беше от рода на 2004-та год технология. G-сензора беше някаква ебавка просто каквото си искаше правеше.Иначе като цяло...бях доволен известно време. Разбира се от китай си го поръчах БГ тарикатите още не бяха заграли за тая схема да ги доставят тамън се усещаха даже после ме беше яд че не бях купил още 10-15 щяха да отидат като топъл хляб :Mr Green Fun

Иначе на Iliansn и Blink182 изглеждат много добре...то поне в това се справят добре китайците :Mr Green Fun Аз не бих си взел китайска само защото не бих искал компромис с звука което за мен е неизбежно с китайска навигация. Най-много с китайче съм се прецаквал от Мултирама за 60 лв mp3-ка беше страшен бoклук. Докато се усети че трябва да смени песента можеше да си изпия кафето и цигарката :stumm А за 80 лв можеше да си взема Panasonic ли каква беше ама се подлъгах...


Потребителски аватар
vutoff
Мнения: 51
Регистриран на: Чет 21 апр 2011 17:48
Автомобил: VW Touareg
Двигател: CASA
Местоположение: Sofia

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2

Мнениеот vutoff » Пет 24 май 2013 14:14


Здравейте,

Аз инсталирах китайски after market radio на моя Б6. Всичко работи безпроблемно с някои малки забележки:

1. Усилвателят е под всякаква критика. Чувството за "обем на звука" го няма. Ниските честоти са доста изрязани. Хубавото е, че може да се реши с външен усилвател и байпас на вграденият.
2. Вграденият ТВ тунер с подръжка на DVB-T подържа само MPEG2 декодиране на сигнала. Или с други думи - показва ви всички канали, но не може да ги декодира.
3. Не е доизмислен звука при BlueTooth-a. Примерно, когато слушате радио и приемете обаждане, то е с доста намален звук. При увеличаването на звука по време на разговор, то е глобално. След приключване на разговора, ви гръмват ушите.
4. Четенето от външни носители също има какво да се желае. Няма shuffle, repeat при четене от УСБ или СД карта. Не е болка за умиране, но е предимство.
5. При оригиналните радио приемници се използват т.н. phase diversity антени, което при китайският заместител е решено като двата входа се обединяват в един. Радиото вече няма да е това, което познавате.

Хубавото е, че бута WinCE 6 и можете да сложите повечето познат навигиращ софтуер (iGo, iGo Primo, GARMIN, TomTom). Аз лично имам проблем с инсталирането на NAVIGON. При стартиране, приложението казва, че батерията (?!?!) е изтощена и гаси програмата. Не можах да намеря решение на този проблем.
Другото хубаво е, че повечето такива дивайси идват с CAN емулатор, така че получавате управлението от волана + информация изведена на MFD-то.

Ето това е моят плеар: http://www.ebay.co.uk/itm/DVD-GPS-Navi-Radio-with-RDS-V-CDC-DVB-T-for-VW-PASSAT-JETT-BORA-GOLF-Tiguan-/110861527105?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item19cfdca841

Аз лично, след доста ровене, намерих идеалният заместител на RNS510: http://www.zenec.com/de/produkte/ego/volkswagen-seat/ze-nc2011d/
За съжаление и цената му е доста добра - около $1400.

Поздрави,
Илиян


etgecata
Мнения: 78
Регистриран на: Съб 22 сеп 2012 14:43
Автомобил: VW Touran 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: Плевен

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2

Мнениеот etgecata » Съб 25 май 2013 9:46


vutoff написа:Аз лично, след доста ровене, намерих идеалният заместител на RNS510: http://www.zenec.com/de/produkte/ego/volkswagen-seat/ze-nc2011d/
За съжаление и цената му е доста добра - около $1400.




Оригинален RNS510 се намира за 500-600 евро.
Моят нов го взех за 600 евро от ebay.
Оригиналното си е оригинално...
Няма ги недостатъците на китайските навигации, изброени от колегата.
Но след това ако искаш да ползваш всичките екстри трябва надграждане.
Отделно се слага Premium Bluetooth, моят го взех оригинален от ebay за 50 евро.
Фабричният ми Bluetooth не беше Premium и неможеше да се свърже към RNS510.
Отделно се взима ТВ тунер с MPEG-4, но за него е необходим и мултимедиен интерфейс .
Този мултимедиен интерфейс е необходим и ако решиш да сложиш камера за задно виждане.
И цената става дебела, ако искаш да му използваш всичките екстри.
Всеки сам си решава, но аз избрах оригинален RNS510, за което въобще не съжелявам.


nmikov
Мнения: 100
Регистриран на: Съб 26 ное 2005 19:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: гр. Златица
Контакти:

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2

Мнениеот nmikov » Нед 07 юли 2013 3:01


Здравейте,
Имам проблем с китайска 2дин навигация като тази от снимките.
На практика не стартира навигацията - има инсталирана ИГО8 на картата с памет, но като натисна бутона излиза някакъв разграфен екран и до там. Не мога да избера път към файла за стартиране на игото.
Някой ако е имал такъв проблем ще съм много благодарен :beer


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2

Мнениеот passat123 » Нед 14 юли 2013 2:00


Колеги имам познат с китайска навигация за пасат б6
но има един лек проблем всичко и работи без проблем но по
някога дава една грешка екрана става бял все едно не се вижда нищо !
При пускане на навито там има картина при всичко останало не се вижда (фона е бял с леки нюанси на иконите на ресни) !И най - интресното е ,че има копче за рестрат и след рестарта пак не се оправя
а трябва да се откачи от буксата или да се махне акумулатора . Да и се спре
един вид цялото захранване и веднага се оправя . Казами ,че проблема може да са два
или софтоера или някой транзисторче неможе да зареди и затова не пали екрана .


kl-28
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 02 мар 2012 20:54
Автомобил: Tiguan Ibiza
Двигател:
Местоположение: España

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2

Мнениеот kl-28 » Съб 16 ное 2013 10:27


etgecata написа:
vutoff написа:Аз лично, след доста ровене, намерих идеалният заместител на RNS510: http://www.zenec.com/de/produkte/ego/volkswagen-seat/ze-nc2011d/
За съжаление и цената му е доста добра - около $1400.




Оригинален RNS510 се намира за 500-600 евро.
Моят нов го взех за 600 евро от ebay.
Оригиналното си е оригинално...
Няма ги недостатъците на китайските навигации, изброени от колегата.
Но след това ако искаш да ползваш всичките екстри трябва надграждане.
Отделно се слага Premium Bluetooth, моят го взех оригинален от ebay за 50 евро.
Фабричният ми Bluetooth не беше Premium и неможеше да се свърже към RNS510.
Отделно се взима ТВ тунер с MPEG-4, но за него е необходим и мултимедиен интерфейс .
Този мултимедиен интерфейс е необходим и ако решиш да сложиш камера за задно виждане.
И цената става дебела, ако искаш да му използваш всичките екстри.
Всеки сам си решава, но аз избрах оригинален RNS510, за което въобще не съжелявам.

здр.колега по повод мултимедиен интерфейс,ти е необходим за не оригинална камера ,оригиналната камера само се програмира



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта