Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Вто 20 окт 2009 15:26


Аз си поръчах такава навигация (Double DIN) и всеки момент чакам да дойде. Сайта на производителя е http://www.witson.com Сумата която заплатих за навигацията е:
1. Special car dvd with bluetooth, GPS, DVB-T..............375 USD
2. MAP SOFTWARE WITH 2GB SD CARD...........................15 USD
3. DHL (door to door service)..............................70 USD
4. 3rd bank handling charge................................30 USD
-------
Total: 490 USD

Напълно окомплектована с DVB-T,GPS,CD+MAPS за Европа. Същата навигация в HID.bg е продават за 1260 лв. без DVB-тунер, GPS и CD с карти за Европа. Сега съм със старата RNS 300 и въобще не съм доволен. Тази, която съм поръчал има доста глезотии. Като дойде мога да ви кажа как се държи и дали си заслужава. Това което видях и намерих в интернет за нея ми харесва. Потдържа и Ipod с изход за USB и слот за SD-карта. В момента има карти с 32 GB памети, така че мисля може доста филми и музики да събера на нея. Това, което ме притеснява е, че не съм убеден на филмите които са на DIV-X дали ще може да им чете субтитрите на кирилица. Но софтуера е на WIN CE 5.0 така, че мога да потърся кирилизатор ако китайците не са им




Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот passat123 » Сря 21 окт 2009 15:50


По добрия вариянт и който е в БГ е този
http://www.autostylemania.com/bg/shop.h ... ory_id=123

Дано съм помогнал !

Изображение


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Чет 22 окт 2009 11:42


Колега, това не е по добрият вариант. Казвам го толкова убедено защото аз много рових из нета докато се спра на тази: http://www.witson.com.cn/view_pro.php?id=1424
А и плюс това цената на тази, която ти харесва в Автостилмания е 800 лева. А другата е продават за 1110 лв.
Разликите между двете са доста. Имай в предвид, че все пак аз не съм ги виждал как работят и цялата информация ми е от нета. Не знам какво ще сложат Китайците в кашона. Но в понеделник 26.10. ми пристига навигацията и тогава мога да кажа наистина как се държи и дали си заслужава. Ако всичко е наред ще се лиша от старата ми RNS 300. А и сега като гледам разбирам, че все пак е доста важно какви кабели ще ми изпратят, защото се оказва че Нави-то поддържа доста функции и глезотии но можеш да ги ползваш само ако имаш необходимия фабричен кабел за това. А и Китайците не са много стриктни в това да ти сложат всичко необходимо в кашона. Така, че очаквам изненади. Но повече инфо в понеделник. :D


Потребителски аватар
passat123
Мнения: 1658
Регистриран на: Пон 13 авг 2007 0:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот passat123 » Чет 22 окт 2009 18:53


Ок не разбирам само от каде си купил навито сега от това което аз ти пратих
от нея фирма аутост.... или от другаде според мене за имитация е 6 фукционално се знае
,че няма да е примерко то оригиллната но ще ти върши работа !
А и разликата освен в качеството е и в цената оригилната навигация съм чувал ,че е по 3000 и нагоре лева!


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Пет 23 окт 2009 9:06


Оригиналното нави до колкото видях в нета е RNS 510 на Blaupunkt и цената и беше 900 евра. Верно че оригиналното си е оригинално, но пък и 900 евра са си 900 евра. :D Хубавото е че Китайците са я наблъскали с екстри.


Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот esto » Съб 24 окт 2009 21:43


аз имам от около година подобна китайска навигация,която си има дребни и понякога доста дразнещи недостатъци и затова мисля да я сменя с PC,
идеята е да монтирам един от тези тъчскриин дисплей,който е с по-голяма резолюция,голям контраст http://www.cartft.com/catalog/gl/102 на местото на старата навигация и да го свържа с мини PC като тези http://www.cartft.com/catalog/gl/102 или някой 8 инчов лаптоп и така ще имам много неща които ще работят перфектно.


Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот esto » Нед 01 ное 2009 21:12


Не знам какво ще сложат Китайците в кашона. Но в понеделник 26.10. ми пристига навигацията и тогава мога да кажа наистина как се държи и дали си заслужава.


какво стана колега дойде ли ?


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Пет 06 ное 2009 14:44


Навигацията пристигна. Вече е монтирана на VW Touran. Както каза един колега по-горе, има си дребни дефекти, които по някога са дразнещи. Например.
Начина по който се вързва от китайската букса към оригиналната нещо не е както трябва. Оказва се, че това е голям проблем. Дори едни австралийци в един подобен форум са го кръстили ON
/OFF проблем. Значи! Когато сложа ключа в гнездото и го дам на контакт - Навито се включва и започва да работи. Когато запаля автомобила навито продължава да работи, но когато загася автомобила и оставя ключа на контакт в позиция 1. Навито спира. Старата ми РНС 300 продължаваше да работи. Т.е. работи единственно когато е на контакт или със запален двигател. Тъпо. Второ, софтуера на автомобила не разпознава навигация, СД, ДВД, и ТВ и Телефоне а само радио. Дори не може да бъде обучен да я разпознава и дава постоянно грешки дори и след зачистване. Трето. Когато влезна в MFD режим и отида на режим AUDIO всичко е О.К. Но после не мога да се върна обратно в Круиз режима. Става само след като изключа захранването на навигацията. Странното е, че като чета по западните форуми на едни автомобили работи на други не. Например едно момченце от Сидней казва, че на неговия Туран няма проблеми. Дори един Румънец вижте как го е направил. http://www.youtube.com/watch?v=CbF7TKkV ... re=related Между другото има много какво да се види в YOUTUBE


Потребителски аватар
GARTNER
Мнения: 1980
Регистриран на: Пет 21 сеп 2007 17:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Cофия/Оряхово
Контакти:

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот GARTNER » Пет 06 ное 2009 20:14


Ще може ли да качиш малко снимки че съм доста заинтересован гледам ги в нета но несмея да поръчам.Модел ако може също да кажеш какъв е?Има ли гаранция?


Потребителски аватар
eos
Мнения: 1670
Регистриран на: Пон 09 юли 2007 17:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот eos » Съб 07 ное 2009 14:45


Iliansn написа:Начина по който се вързва от китайската букса към оригиналната нещо не е както трябва.
Второ, софтуера на автомобила не разпознава навигация, СД, ДВД, и ТВ и Телефоне а само радио. дава постоянно грешки дори и след зачистване.
Трето. Когато влезна в MFD режим и отида на режим AUDIO всичко е О.К. Но после не мога да се върна обратно в Круиз режима.


Е то излиза,че имаш скъпо радио с голям дисплей :lol: Поне прави ли връзка между навигацията и MFD-дисплея на таблото?
Изображение


Потребителски аватар
esto
Мнения: 150
Регистриран на: Сря 30 юли 2008 20:09
Автомобил: caddy ecofuel
Двигател: BSX
Местоположение: Хановер

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот esto » Съб 07 ное 2009 21:52


Iliansn написа:Навигацията пристигна. Вече е монтирана на VW Touran. Както каза един колега по-горе, има си дребни дефекти, които по някога са дразнещи. Например.
Начина по който се вързва от китайската букса към оригиналната нещо не е както трябва. Оказва се, че това е голям проблем. Дори едни австралийци в един подобен форум са го кръстили ON
/OFF проблем. Значи! Когато сложа ключа в гнездото и го дам на контакт - Навито се включва и започва да работи. Когато запаля автомобила навито продължава да работи, но когато загася автомобила и оставя ключа на контакт в позиция 1. Навито спира. Старата ми РНС 300 продължаваше да работи. Т.е. работи единственно когато е на контакт или със запален двигател. Тъпо. Второ, софтуера на автомобила не разпознава навигация, СД, ДВД, и ТВ и Телефоне а само радио. Дори не може да бъде обучен да я разпознава и дава постоянно грешки дори и след зачистване. Трето. Когато влезна в MFD режим и отида на режим AUDIO всичко е О.К. Но после не мога да се върна обратно в Круиз режима. Става само след като изключа захранването на навигацията. Странното е, че като чета по западните форуми на едни автомобили работи на други не. Например едно момченце от Сидней казва, че на неговия Туран няма проблеми. Дори един Румънец вижте как го е направил. http://www.youtube.com/watch?v=CbF7TKkV ... re=related Между другото има много какво да се види в YOUTUBE



а как е дисплея,контрастен ли е,софтуера гладко ли работи или на моменти се забавя?


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Нед 08 ное 2009 10:14


Проблем със софтуера за сега нямам. Навигацията работи дабре. Сложил съм си IGO 8 последни ъпдейти за БГ и няма проблем. Между другото работи и с Том Том и Route66. Като графично изпълнение е горе долу добре. Не е забивала досега. По-горе казах, че има дребни дефекти, които по някога са дразнещи. Прави връзка между нея си и MFD-to но както казах после не мога да се върна в круиз меню на MFD-to. Трябва да я изключа от буксата и чак тогава ми разрешава да се върна в Круиз режим. Иначе не може.За това тази опция не я ползвам. Между другото вчера и сложих нов ъпдейт на софтуера (firmware) и сега работи по-бързо. Има и друг проблем. Когато пусна филм DivX от USB-to не мога да изкарам субтитри, въпреки че има опция Cirilic. Излизат на маймуни. Но ако сложа ДВД няма проблем. Чете се. Телефона работи добре. Аз съм с Iphone 8G и го намира, обаче не може да ми изкара телефоните от Phone Book, но все пак моя е Apple така, че е разбираемо. С друга марка телефон си ги дърпа веднага. Иначе с Iphonе работи в колата, добре. В един друг форум в Австралия са я разчекнали цялата и там като чета разбирам, че има някъкъв проблем с хардуера. Защото се оказва, че на някои VW автомобили които са на платформа PQ35 като Пасат 6 и Туран не може да комуникира коректно с CAN-Bus и автомобила отчита, че няма Навигация. Обаче ми показаха, кой транзистор трябва да се смени вътре, така че работя в това направление. Другото е, че мисля да стартирам Win CE на навито и от там да му дам настройки за кирилица и часова зона та дано по този начин да ми излизат субтитрите. Ще почета още малко дали не може да му инсталирам и Кодеци. Но общо взето за сега му се кефя, още. Може би всички чакате да чуете моето мнение за това дали съжалявам, че съм я поръчал и дали бих го направил сега когато знам какво представлява. Ами още съм на кантар за мнението но в последно време има една нотка на съжаление. Мож би трябваше да се напъна още толкова и да си взема Zenec http://www.zenec.com/index.php?id=122&L=0


Потребителски аватар
hgeorgiev
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 08 ное 2009 10:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот hgeorgiev » Нед 08 ное 2009 10:25


Привет колеги. Аз имам от няколко дена ОЕМ навигация на Кади ...за сега без забележки :) Аз нямам управление от волана или дисплей на таблото и нямам проблеми с синхронизация и т.н Даже и изгасва коректно чак като отворя шофьорската врата при изваден ключ от контакта. Сложих и ИГО8 и Гармин. За сега работят перфектно. Даже не съм пробвал останалите екстри като ДВД, видео плеъри и т.н. Интересува ме някой ако е започнал да чопли такъв тип мултимедия....дали може да се смени шела, да се човърка уиндоуса и и т.н Представите за цветови профили на китайците са малко объркани поред мен, а стандартно има два профила само :)


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Нед 08 ное 2009 10:39


Ето и малко снимки.
Прикачени файлове
DSCN1073.gif
DSCN4373.gif
DSCN4374.gif
DSCN4372.gif
DSCN4379.gif


Iliansn
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 20 окт 2009 15:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nessebar

Re: Китайски навигации за OEM вграждане в Голф/Джета/Пасат 2007

Мнениеот Iliansn » Нед 08 ное 2009 10:39


И още.
Прикачени файлове
DSCN4380.gif
DSCN4381.gif



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 73 госта