Как се монтира касетофон?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
nadia23
Мнения: 222
Регистриран на: Нед 04 юни 2006 19:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Как се монтира касетофон?

Мнениеот nadia23 » Съб 19 авг 2006 12:11


Здравейте!
Искам да си монтирам сама касетофона,но ми се струва доста непосилна задача без вашата помощ.Ето тук http://bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=2 ... umId=64171 съм снимала самия касетофон и кабелите,които излизат от Ибизата.Нека някой,който си е монтирал касетофон да ми даде напътствия.Благодаря!
Не си спестявайте обясненията!




Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Мнениеот IvanMan » Съб 19 авг 2006 12:18


ако нямаш никаква представа от кабели, по-добре да не си мотнираш касетофона сама. Доста хора от форума биха предложили услугите си.В кой квартал на София си? Аз съм от младост и ако си наблизо ще хвърля едно око.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Съб 19 авг 2006 12:21


Наденце, така като гледам май касетовона няма така наречената "евробукса". В този случай е най-добре да купис ена такава и ще трябва да се позапоят няколко жички. Ако мислиш че няма да се справиш пиши едно Л.С. да се разберем да помогна с каквото мога.
Ако има евробукса касетофончето само щракваш тези дето излизат от колата към неговата и готово - не можеш да ги объркаш. Тези от колата са: тази с 8-те жици /май е кафявата на снимката/ е за колоните, другата е за захранването.


Потребителски аватар
nadia23
Мнения: 222
Регистриран на: Нед 04 юни 2006 19:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот nadia23 » Нед 20 авг 2006 15:00


За съжаление съм от "Разсадника" :roll: То хубаво да купя една евробукса,ама те универсални ли са за всички модели? А и само не разбрах тези 4 т.нар.жакчета,излизащи от таблото за какво са ?!Ама май ще трябва чужда помощ,момчета





:oops:


Потребителски аватар
naskogolf
бърз голфаджия
Мнения: 1133
Регистриран на: Сря 08 юни 2005 9:33
Автомобил: Passat B 7 Alltrack
Двигател: 2 CFG 2014
Местоположение: София

Мнениеот naskogolf » Нед 20 авг 2006 17:11


Евро буксата е стандартна.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Нед 20 авг 2006 23:19


Изображение

Ако питаш за тази снимка:
Това най в ляво, мисля че няма да ти е нужно.
Това в средата /2-те буксички/ са така наречената "евробукса".
Това в дясно е антената.


Потребителски аватар
smurf
Мнения: 918
Регистриран на: Пон 13 фев 2006 19:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Димитровград

Мнениеот smurf » Пон 21 авг 2006 10:06


ами или си купуваш евробукса или трябва да навързваш всяко кабелче поотделно...което си е по-голяма играчка...но цветовете са стандартни(на кабелите), така че не е кой знае колко трудно....


Потребителски аватар
zmej
Мнения: 1510
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:35
Автомобил: Audi 8D5 Quattro
Двигател: AJL
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zmej » Пон 21 авг 2006 13:43


Нищо няма да купуваш - ти си я имаш въпросната евробукса. Наръгваш двете букси, които ти е показал Никси на снимката два поста по-горе отзад в касетофона (не може да им объркаш местата и да искаш) и всичко е готово :) А, слагаш и антената - ще познаеш къде да я сложиш...


Потребителски аватар
gstoyanov
Мнения: 198
Регистриран на: Сря 25 яну 2006 22:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот gstoyanov » Пон 21 авг 2006 13:49


Радиокасетофона ти да не е Benzer? Имах един такъв - сега си стои в гардероба неработещ!

Едит: Иначе ако е на шейна - първо свързваш шейната, след това я пъхаш в дупката. В ламарината има оформени зъбчета, които набутваш навътре с отвертка така, че при опит за издърпване на шейната зъбчетата да пречат и да се забиват в стените на дупката. Може би ще ти е по-лесно ако ги изкривиш леко преди да напъхаш шейната.

Не съм си слагал радио-CD плеъра, но така ми се струва че тряба да стане монтажа. Ако бъркам - някой колега да ме поправи! :)

Успех и приятно слушане.

ПП: Ако не се лъжа моят модел имаше и допълнителна букса за външен вход (например от преносим CD плеър). На това място с подходящ кабел можеш да си включиш и външен MP3 плеър!

ПП2: И така като гледам май малко ти се различават буксите за антена. Това черното което стърчи най-вдясно на тази снимка:
Изображение
Очаква мъжки чинч като от антена, докато на колата ти излиза един такъв, само че е малко къс и под ъгъл 90 градуса и май няма да стане

Последна промяна от gstoyanov на Пон 21 авг 2006 14:02, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kaffer
Мнения: 52
Регистриран на: Вто 27 дек 2005 3:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот kaffer » Пон 21 авг 2006 14:01


пиши ми ЛС щтом си от разсадника аз сам от света троица ше го вържеме за 10 минути когато ти е удобно на теб аз съм свободен по цял ден


Потребителски аватар
nadia23
Мнения: 222
Регистриран на: Нед 04 юни 2006 19:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот nadia23 » Пон 21 авг 2006 16:27


Радиокасетофона не е Бенцер, а Сонаши :) .И да-шейна е :) Има си изход за външен cd.Ама май ще трябва задължително евро букса, ако искам да си го измъквам и да си го нося вкъщи вечер,че кварталните апаши не си поплюват :(.Ако не смогна сама,ще ти пиша едно ЛС ,kaffer :)



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 140 госта