Голф 4 аудио схема ??

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
NikShtain GTI
Мнения: 175
Регистриран на: Пон 18 май 2009 23:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот NikShtain GTI » Съб 05 мар 2011 1:16


Добре бе пич къде беше днеска тая схема :mrgreen:




Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот joromnt » Съб 05 мар 2011 9:07


Относно захранването на антената, то се извършва по коаксиалния кабел. За това казват че това захванване е фантомно, и за това със оригинално радио хващаш идеално. Понеже Gamma-та го захранва без да има нужда от тия външни историй.


natcho1
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот natcho1 » Чет 10 мар 2011 12:36


joromnt написа:Относно захранването на антената, то се извършва по коаксиалния кабел. За това казват че това захванване е фантомно, и за това със оригинално радио хващаш идеално. Понеже Gamma-та го захранва без да има нужда от тия външни историй.

Колегата е абсолютно прав.При оригиналния касетофон захранването на антенния усилвател,става по жилото на коаксиалния кабел(1000%).С друг касетофон ти трябва допълнителен усилвател,на който плюсовият кабел(захранване),трябва да свържеш към съответният изход на новия касетофон(антена или ремоут).


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот achodemo » Съб 12 мар 2011 12:08


Открих случайно това ръководство за инсталация и на страница 7 където са описани буксите , всичко е точно като при мен ,но този кабел за скороста на колата не е даден ,а има такъв точно за активиране на усилвател ???!!!

http://www.installdr.com/InstallDocs/VW/PDF/890001.pdf


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот pedalchobaba » Съб 12 мар 2011 19:03


Сега пък ме накара аз да се разтърся тук във форума и виж какво намерих:
viewtopic.php?f=17&t=207657
Прегледай третия линк.


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот froodo » Пет 10 юни 2011 12:16


achodemo написа:
joromnt написа:
van4ooo написа:...
Като си с друг касртофон трябва да си купиш "захранване" прилича на преходника за буксата на антената но стърчи и една жица за 12в. -поне така го зная аз.И другите да се изкажат.

Тру тру :bowdown
И аз съм с неоригинално радио, и поради слабото хващане на радио /невъзможно беше да хвана каквото и да е радио в Стерео режим/, след четене на теми и ровичкане в нета, намерих си едно нещо което според сайтовете е "захранване", а според продавачката е "усилвател". Представлява алуминиева тръбичка, дълга 7-8 санта, от двете страни стърчи коаксиален кабел, от едната страна за радиото, от другата влиза антената. От едната страна заедно с коаксиалния кабел стърчи и едно тънко синьо кабелче, на което се подава плюс, за да получи захранване усилвателя на тавана. Вземам плюс от изхода на радиото /син или син-бял не помня точно, но е единствения със син цвят/ който е за ел.антена.
Ще потърся снимка да покажа.

Едит: Купих подобно, но при мен и от двете страни бяха извадени кабели. Взех го за 7-8 лв. http://avitel-bg.com/for_the_mobile/acc ... 204.101-3/

Тук не съм съгласен , това по никакъв начин не може да бъде захранване , а наистина си е точно усилвател !! Фабричния усилвател който се намира в корпуса на антента на тавана си има изведен кабел за захранване и аз се питам къде утива . По антенния коаксиален кабел няма как едновременно да върви радио сигнал и захранване 12волта .

По антенния коаксиален кабел няма как едновременно да върви радио сигнал и захранване 12волта .[/quote]- има....


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот froodo » Пет 10 юни 2011 12:17


froodo написа:
achodemo написа:
joromnt написа:
van4ooo написа:...
Като си с друг касртофон трябва да си купиш "захранване" прилича на преходника за буксата на антената но стърчи и една жица за 12в. -поне така го зная аз.И другите да се изкажат.

Тру тру :bowdown
И аз съм с неоригинално радио, и поради слабото хващане на радио /невъзможно беше да хвана каквото и да е радио в Стерео режим/, след четене на теми и ровичкане в нета, намерих си едно нещо което според сайтовете е "захранване", а според продавачката е "усилвател". Представлява алуминиева тръбичка, дълга 7-8 санта, от двете страни стърчи коаксиален кабел, от едната страна за радиото, от другата влиза антената. От едната страна заедно с коаксиалния кабел стърчи и едно тънко синьо кабелче, на което се подава плюс, за да получи захранване усилвателя на тавана. Вземам плюс от изхода на радиото /син или син-бял не помня точно, но е единствения със син цвят/ който е за ел.антена.
Ще потърся снимка да покажа.

Едит: Купих подобно, но при мен и от двете страни бяха извадени кабели. Взех го за 7-8 лв. http://avitel-bg.com/for_the_mobile/acc ... 204.101-3/

Тук не съм съгласен , това по никакъв начин не може да бъде захранване , а наистина си е точно усилвател !! Фабричния усилвател който се намира в корпуса на антента на тавана си има изведен кабел за захранване и аз се питам къде утива . По антенния коаксиален кабел няма как едновременно да върви радио сигнал и захранване 12волта .

По антенния коаксиален кабел няма как едновременно да върви радио сигнал и захранване 12волта .
- има....[/quote]
колега разгледай тази тема http://www.diesel-club.com/forum/viewto ... %B0+GOLF+4


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот achodemo » Пет 10 юни 2011 12:55


Да , вече се рзбрах ,че наистина захранването върви по антенния кабел. Имаше писано в някакъв руски сайт как с един резистор и кондензатор може да се пусне 12в. по антенния кабел и да се захрани усилвателя на антената , но не ми се занимаваше ,защото и сега в града си лови добре станцийте и без усилвател.


Потребителски аватар
froodo
Мнения: 62
Регистриран на: Нед 31 яну 2010 15:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Stara Zagora

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот froodo » Пет 10 юни 2011 13:53


този линк който ти пратих,там има такава руска изработка :wink:


Потребителски аватар
Rabbit_TDI
Мнения: 8410
Регистриран на: Сря 07 юни 2006 17:32
Автомобил: A6 C5
Двигател: BFC
Местоположение: Карлово/Натрапник в София
Контакти:

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот Rabbit_TDI » Пет 10 юни 2011 14:13


Ето схема на оригинален/в дясно/ и неоригинален/в ляво/ касетофон от друга тема:
Изображение


loshiqa
Мнения: 209
Регистриран на: Чет 12 фев 2009 13:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Shumen

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот loshiqa » Сря 27 дек 2017 18:39


Здравейте колеги имам голф 4 с оригинално радио , в града хваща идеално ,но изляза ли извън града сигнала е много слаб и изчезва, возил съм се на други коли и на същите станции извън града има перфектно радио , как мога да разбера дали този усилвател на антената работи ?



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: slu4ainik и 28 госта