Голф 4 аудио схема ??

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот achodemo » Пет 04 мар 2011 18:30


Колеги интересува ме този син-бял кабел на оригиналната букса къде отива и за какво е ,защото този който излиза от CD-то и е за включване на усилвател е със същия цвят ,но е свързан на буксата на празен пин и не отива никъде . Та и от тук идва и другия ми въпрос тъй като знам че в антената на покрива има вграден фабричен усилвател , неговото кабелче за захранване къде утива също , не би ли трябвало да идва до CD-то и да му се подава захранване когато се включи ?

04032011.jpg



Ако някой има под ръка схема на аудио инсталацията ще му бъда много благодарен , гледх в аутодата няма схема за аудио или поне не я намерих !?




Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот pedalchobaba » Пет 04 мар 2011 19:49


Така, като гледам, това май е GALA-та или кабела, който при фабричното радио управлява изменението на силата на звука в зависимост от скоростта на автомобила.
Поне така по спомен синьо и бяло беше GALA, а синьо и сиво за илюминацията, т.е. осветлението на радиото, дето е вързано на потенциометъра за осветлението на таблото и бутоните по интериора.
Кабела, дето трябва да дава плюс на антената при включване на радиото, не го виждам на тази букса.


natcho1
Мнения: 49
Регистриран на: Пет 11 мар 2005 23:22
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот natcho1 » Пет 04 мар 2011 20:03


Колега коя година е Голфа?По схемата за ГОЛФ 4-2000г.,е за вграден дисплей в таблото.


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот achodemo » Пет 04 мар 2011 20:16


pedalchobaba написа:Така, като гледам, това май е GALA-та или кабела, който при фабричното радио управлява изменението на силата на звука в зависимост от скоростта на автомобила.
Поне така по спомен синьо и бяло беше GALA, а синьо и сиво за илюминацията, т.е. осветлението на радиото, дето е вързано на потенциометъра за осветлението на таблото и бутоните по интериора.
Кабела, дето трябва да дава плюс на антената при включване на радиото, не го виждам на тази букса.

Добре , тогава къде отива по принцип захранването на антената , казваш че не го виждаш тук ,какъв цвят трябва да е ? голфа е 98г.


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот pedalchobaba » Пет 04 мар 2011 20:27


Синьо, ей тук:
Прикачени файлове
04032011.jpg


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот achodemo » Пет 04 мар 2011 20:33


pedalchobaba написа:Синьо, ей тук:

ами тогава при мен къде ще е , незнам защо я няма едва ли е преправяна фабричната схема , дали има друг вариянт , незнам как мога да проследя кабела от антената къде отива при мен


Потребителски аватар
ivanbl
Мнения: 293
Регистриран на: Пон 27 окт 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пазарджик
Контакти:

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот ivanbl » Пет 04 мар 2011 20:39


кабела с питанките е кабел които показва скороста на автомобила... колкото по бързо толкова повече импулси.... ползва се и при такситата да измерват изминатия път.... както каза колегата по-горе радиото (фабричното) по него разбира колко бързо се движиш и регулира звука.....
ако нямаш кабел за антена, може би не е активна (фабрично монтираната)... или да е вързана на аксесоари на друго място в колата....


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот achodemo » Пет 04 мар 2011 20:48


ivanbl написа:кабела с питанките е кабел които показва скороста на автомобила... колкото по бързо толкова повече импулси.... ползва се и при такситата да измерват изминатия път.... както каза колегата по-горе радиото (фабричното) по него разбира колко бързо се движиш и регулира звука.....
ако нямаш кабел за антена, може би не е активна (фабрично монтираната)... или да е вързана на аксесоари на друго място в колата....

мерси , но моля ви кажете от къде мога да видя тази схема ,явно вие я виждате от някъде


Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот pedalchobaba » Пет 04 мар 2011 20:56


Някъде горе казах, че говоря по памет, така че не е нужно да ми вярваш безрезервно.


Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот van4ooo » Пет 04 мар 2011 21:27


И аз да допълна по спомен :D Бяло/сив-към дисплея на таблото,сиво/син-осветление от габарита(димер),син/бял-Road speed signal(при увеличение на скоростта се увеличава звука на касетофона,червено/бял-АБ+,жълто/червен=(+)когато е поставен клуча,кафяв-маса.
А захранването на антената се пуска от изхода за антена само на оригиналното радио.Като си с друг касртофон трябва да си купиш "захранване" прилича на преходника за буксата на антената но стърчи и една жица за 12в. -поне така го зная аз.И другите да се изкажат.


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот joromnt » Пет 04 мар 2011 22:56


van4ooo написа:...
Като си с друг касртофон трябва да си купиш "захранване" прилича на преходника за буксата на антената но стърчи и една жица за 12в. -поне така го зная аз.И другите да се изкажат.

Тру тру :bowdown
И аз съм с неоригинално радио, и поради слабото хващане на радио /невъзможно беше да хвана каквото и да е радио в Стерео режим/, след четене на теми и ровичкане в нета, намерих си едно нещо което според сайтовете е "захранване", а според продавачката е "усилвател". Представлява алуминиева тръбичка, дълга 7-8 санта, от двете страни стърчи коаксиален кабел, от едната страна за радиото, от другата влиза антената. От едната страна заедно с коаксиалния кабел стърчи и едно тънко синьо кабелче, на което се подава плюс, за да получи захранване усилвателя на тавана. Вземам плюс от изхода на радиото /син или син-бял не помня точно, но е единствения със син цвят/ който е за ел.антена.
Ще потърся снимка да покажа.

Едит: Купих подобно, но при мен и от двете страни бяха извадени кабели. Взех го за 7-8 лв. http://avitel-bg.com/for_the_mobile/acc ... 204.101-3/


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот achodemo » Пет 04 мар 2011 23:36


joromnt написа:
van4ooo написа:...
Като си с друг касртофон трябва да си купиш "захранване" прилича на преходника за буксата на антената но стърчи и една жица за 12в. -поне така го зная аз.И другите да се изкажат.

Тру тру :bowdown
И аз съм с неоригинално радио, и поради слабото хващане на радио /невъзможно беше да хвана каквото и да е радио в Стерео режим/, след четене на теми и ровичкане в нета, намерих си едно нещо което според сайтовете е "захранване", а според продавачката е "усилвател". Представлява алуминиева тръбичка, дълга 7-8 санта, от двете страни стърчи коаксиален кабел, от едната страна за радиото, от другата влиза антената. От едната страна заедно с коаксиалния кабел стърчи и едно тънко синьо кабелче, на което се подава плюс, за да получи захранване усилвателя на тавана. Вземам плюс от изхода на радиото /син или син-бял не помня точно, но е единствения със син цвят/ който е за ел.антена.
Ще потърся снимка да покажа.

Едит: Купих подобно, но при мен и от двете страни бяха извадени кабели. Взех го за 7-8 лв. http://avitel-bg.com/for_the_mobile/acc ... 204.101-3/

Тук не съм съгласен , това по никакъв начин не може да бъде захранване , а наистина си е точно усилвател !! Фабричния усилвател който се намира в корпуса на антента на тавана си има изведен кабел за захранване и аз се питам къде утива . По антенния коаксиален кабел няма как едновременно да върви радио сигнал и захранване 12волта .


Потребителски аватар
evgevg
Мнения: 136
Регистриран на: Нед 03 май 2009 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот evgevg » Пет 04 мар 2011 23:37


Според мен на въпрос 1 ти отговориха, че кабелчето не е за усилвател и недей го свързва със синьо-белия от CD-то.Ако имаш усилвател ползвай синьо-белия на CD-то за да го управляваш.
За антенния кабел виж дали нямаш тънко кабелче съединено със самия коаксиален кабел-т.е. 2 в 1 ако има той ще е +12v за антенния усилвател.Успех.


Потребителски аватар
achodemo
Мнения: 1480
Регистриран на: Нед 05 окт 2008 22:50
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF ASZ
Местоположение: Габрово

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот achodemo » Пет 04 мар 2011 23:43


evgevg написа:Според мен на въпрос 1 ти отговориха, че кабелчето не е за усилвател и недей го свързва със синьо-белия от CD-то.Ако имаш усилвател ползвай синьо-белия на CD-то за да го управляваш.
За антенния кабел виж дали нямаш тънко кабелче съединено със самия коаксиален кабел-т.е. 2 в 1 ако има той ще е +12v за антенния усилвател.Успех.



Да наистина по първия въпрос разбрах , но съм гледал коаксиялния кабел и поне до където се вижда зад CD-то не се вижда да върви с него друго кабелче , но по важното е че радиото си ми лови станциите отлично ,което ме навежда на мисълта че сигурно усилватела на антената си работи макар и да не знам къде е включен , но не съм сигурен може и тунера ми да е много чувствителен . :D
Най-лесно май ще разбера ако раздигна корите под антената и премеря ,аджеба ходи ли там ток или не ! :)


Потребителски аватар
evgevg
Мнения: 136
Регистриран на: Нед 03 май 2009 22:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Казанлък

Re: Голф 4 аудио схема ??

Мнениеот evgevg » Пет 04 мар 2011 23:50


Е недей няма нужда щом лови добре. :D



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Krasd и 23 госта