Малко помощ с озвучаване

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Малко помощ с озвучаване

Мнениеот FreeSoul » Сря 30 авг 2006 22:17


Здравейте всички, най-накрая и аз доживях да си купя малко добри говорители Hertz ECX 690 заедно със Sony Смятам да ги пускам на този Alpine , а въпросите ми към вас са няколко:

Най-важното е какви кабели да избера,понеже си нямам представа,но знам че има значение дебелината и съм решил да правя всичко както си му е реда?

Другия ми въпрос е следният:
Алпина освен 2-те стандартните букси(евро май че бяха,които всички имат) има и следните Изходи, а също така и тази която не ми е известна за какво е.

Дали да вържа говорителите към евро буксите(всички на едно)или както е на снимката с тези жакове да бъдат отделени, на Front да сложа Сонито(предните лява и дясна), а на Rear Херца(лява и дясна)?
Тези отделни изходи не са ли направени да отделят каналите за предни,задни и буфер? Защото с евро буксата май всички са на един канал или греша.




Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Сря 30 авг 2006 22:41


имаш лс


Потребителски аватар
Muncho
Мнения: 2996
Регистриран на: Чет 07 юли 2005 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Muncho » Чет 31 авг 2006 10:24


грешиш.. на чинчовете идва сигнал от предусилвателя. На тях се връзва усилвател(и).


Потребителски аватар
jojo84
Мнения: 370
Регистриран на: Чет 10 мар 2005 10:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот jojo84 » Чет 31 авг 2006 11:34


да те чинчовете са за усилватела не за друго


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Чет 31 авг 2006 11:42


Ясно, решил съм и да добавя тези BLP в багажника в нишите зад стоповете, за тях май ще ми трябва усилвател?


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Чет 31 авг 2006 23:13


Днес пуснах новите кабели 2х0.75 :) Взех и нови задни кори и утре предстои рязане и поставяне на говорителчетата.


Потребителски аватар
Maxee
Мнения: 1691
Регистриран на: Пон 22 май 2006 19:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Maxee » Пет 01 сеп 2006 9:13


Честито, покажи после резултата 8)


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Пон 04 сеп 2006 22:30


Днес изрязох корите и поставих Херцовете,не разбирам от музика,но знам как се чуваше преди чувам как е сега, определно има разлика,снимки утре...


Потребителски аватар
Maxee
Мнения: 1691
Регистриран на: Пон 22 май 2006 19:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Maxee » Вто 05 сеп 2006 7:31


FreeSoul написа:Днес изрязох корите и поставих Херцовете,не разбирам от музика,но знам как се чуваше преди чувам как е сега, определно има разлика,снимки утре...


Да те питам тия елипси на херц на чинч ли са или ?


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Вто 05 сеп 2006 9:26


Ами както си ги направиш, но по принцип говорителя има пластинки на които са плюса(на едната) и минуса на другата,аз ги направих с обувки...


Потребителски аватар
joser
Мнения: 1492
Регистриран на: Съб 20 май 2006 17:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот joser » Вто 05 сеп 2006 23:43


FreeSoul написа: определно има разлика,снимки утре...

поздравления дотук:) и дано се видим на Рожен


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Сря 06 сеп 2006 0:25


хахаха Благодаря, живот и здраве ще се видим


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Сря 06 сеп 2006 23:37


И така вече почти всичко е завършено на 98 процента. Резултата е леки подобрения на музиката,а също и приятно постигнат ефект с барчето(в снимковия материал).

Като за начало взех кабел ( Снимка 1 , Снимка 2 ) 2x0.75, 12 метра, 0.50 ст./метър,обувки (Снимка 3). Също така се наложи да купувам нови кори (задни) поради неизползваемостта на старите 20лв/броя( тия морги само от мен служебна кола ще си купят). И се започна- отначало изглеждаше така ( Снимка 4 ) първо свалих страничните болтове (то се вижда) и се усетих че трябва да снимам,за да не забравя как изглежда и за миг изгледа се промени (Снимка 5). Смених старите кабели с новия и вързах Sony-тата ( Снимка 6 , Снимка 7 , Снимка 8 ) След което дойде ред на Hertz-овете. За съжаление нямам снимки по време на рязането на корите,но процедурата се извърши с зиги и стана доста бързо, получи се ето това ( Снимка 9 , Снимка 10 ) Поради размерите на говорителите това май беше единствения начин за разположение на говорителя,от една страна пречеше колана,от другата страна гредата в купето. Крайния резултат ( Снимка 11 , Снимка 12, Снимка 13 ). Поставянето на говорителите беше завършено и след изпробването им се установи че при голямо натоварване Алпина загрява адски много в следствие на което се изключва самичък,изстива и пак се включва, при което реших,че му е нужно охлаждане,искарах 1-2 дни пробен период с един вентилатор и не се изгаси нито веднъж,а и резултата който се получи ми хареса. Вентилатора е 12В за компютър с led-ове. Забих го под Алпина в барчето с цел да охлажда и с цел да освети нишата в барчето ( Снимка 14 ). Както се вижда дупката е доста груба,но не ми се бъхтеше с пилата. Ето и крайния резултат,снимката не е особено добра,но да добиете представа ( Снимка 15. На живо определено изглежда по-добре. Това май беше всичко после всичко по обратния ред, офф тези тагове ме измъчиха,айде стига съм писал толкова,ако някой има някакви въпроси да пита,ще отговарям каквото знам...

Ето и една любима моя снимка,направена тази вечер - Снимка 16

Много добра комбинация нали?

Имам и две-три клипчета ама къде да ги кача,за да ги видите,ако има интерес де..


Потребителски аватар
Maxee
Мнения: 1691
Регистриран на: Пон 22 май 2006 19:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Maxee » Чет 07 сеп 2006 14:12


Благодаря за подробното описание. Искам да те питам каква е мощноста на плейъра ти, че загравя ? Защото аз искам да сложа въпросните елипси на моя и се притеснявам да нямам същите проблеми ...


А пари за усилвател не ми се дават :shock


Потребителски аватар
FreeSoul
Мнения: 2751
Регистриран на: Съб 15 яну 2005 15:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Мнениеот FreeSoul » Чет 07 сеп 2006 14:23


На самия плеър пише 4х60 оттам нататък,колко излиза и колко се ползват нямам никаква идея...и на мен не ми се даваха пари за усилвател и затова избрах този вариант,сега свири чудно и без ампче



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 143 госта