RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2636
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Vasseto » Чет 01 юни 2017 0:17


Сега съм с обикновена антена за GPS, но като закача оригиналната и навигацията не иска да работи с нея.




Потребителски аватар
marinov1981
Мнения: 51
Регистриран на: Пет 06 мар 2015 17:32
Автомобил: Mercedes E220
Двигател: OM651
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот marinov1981 » Чет 01 юни 2017 7:02


Няма да работи защото в платката горе влиза вода


mmanolov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 11 апр 2017 18:56
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот mmanolov » Нед 18 юни 2017 19:24


Здравейте,
Колата ми е VW Tiguan, модел 2009 г., 2.0 TDI, с навигационна система RNS 510. Данните на навигацията са:
Delivery Part number: 1T0035680L а на самата навигация пише че е 1T0035680B
HW-Version: H03
SW-Version: 5274
Active map: West Europe
Active map suppl.: Navteq
Map version: 6672
Проблема е там че навигацията не се свързва с колата не работи камерата за задно виждане както и парк асистента.
Когато паля колата сутринта навигацията тръгва за 5 минути и после спира,върви само радиото, сд ,sd картата и аукс входа.
Ще Ви помоля за мнение.
Благодаря предварително.


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот xtoni » Нед 18 юни 2017 22:23


Някой е ъпдейтнал софтуера на навито, най-вероятно не е прекодиран рнс-а към колата. Ще трябва да се провери със Vcds на диагностика. Или има нарушена кан комуникация, щом губи навигирането.


aaabbcc323
Мнения: 5
Регистриран на: Вто 23 сеп 2014 7:44
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот aaabbcc323 » Пет 14 юли 2017 12:44


Здравейте ,
Имам проблем с RNS 510 , телефонът(iphone 7) се свързва без проблем с блуутут, виждам си контактите и говоря без проблем, но не мога да пусна музика през блуутуут, пише no device, когато отида на media. Със стария ми телефон си работеше без проблем(iphone 5S). Къде може да е проблемът? Благодаря предварително на отзовалите се :)


Потребителски аватар
Евгений.Димитров
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 12 авг 2016 18:54
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Евгений.Димитров » Нед 13 авг 2017 14:19


Колеги помагайте ,на жената баща и ( тъста ми ) има Тигуан с RNS 510 (1T0035680C) изчетох форума от до ...записах диск със фурмуер (версия 5269) и друг със последните карти за източна Европа (CD 8473) ъпдейтнах системата и качих новата карта без проблем ,обаче се появи друг проблем изчезна звука напълно ,няма звук на радио ,ди ви ди ,музика навигация нищо ,гробна тишина ,прегледах аудио настроиките но всичко си е на ред ,но звук няма .Моля някой който се е сблъсквал с този проблем или има решение да помага че "тъста ще ме убие с камъни" .Благодаря
Пс: днес забелязах,че управлението от волана също не работи, както и камерата за заден ход която преди това се показваше на дисплея на навито

Моля за помощ,от Благоевград съм и съм готов да мина 100/ 200 км ако се налага и да дойда при някой който може да оправи нещата срещу заплащане разбира се


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Вто 15 авг 2017 7:30


Евгений.Димитров написа:Колеги помагайте ,на жената баща и ( тъста ми ) има Тигуан с RNS 510 (1T0035680C) изчетох форума от до ...записах диск със фурмуер (версия 5269) ...
Трябва да намериш някой с VAGCOM.... Две неща трябва да се програмират в модул 37: Да се каже, че на колата няма усилвател (RNS-а трябва да включи неговият вътрешен такъв); Да се погледне състоянието на BAP проткола (да се смени в другото положение) - не си ни написал какъв е Тигуана - с червения dot-matrix или черно-бял/цветен ?


Потребителски аватар
Евгений.Димитров
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 12 авг 2016 18:54
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Евгений.Димитров » Вто 15 авг 2017 18:38


pavel_andreev написа:
Евгений.Димитров написа:Колеги помагайте ,на жената баща и ( тъста ми ) има Тигуан с RNS 510 (1T0035680C) изчетох форума от до ...записах диск със фурмуер (версия 5269) ...
Трябва да намериш някой с VAGCOM.... Две неща трябва да се програмират в модул 37: Да се каже, че на колата няма усилвател (RNS-а трябва да включи неговият вътрешен такъв); Да се погледне състоянието на BAP проткола (да се смени в другото положение) - не си ни написал какъв е Тигуана - с червения dot-matrix или черно-бял/цветен ?


Здравейте колега Андреев, разчитах точно вие да отговорите, предвид вашите знания за Rns 510. Тигуана е с червения дисплей и имам Vag- com под ръка, може ли да ми обясните стъпка по стъпка в кой модул и подменю какво трябва да направя за решението и на трите проблема
1. няма звук
2. камерата за заден ход не се включва
3. Управлението от волана изчезна

Благодаря!!


Потребителски аватар
Евгений.Димитров
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 12 авг 2016 18:54
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Евгений.Димитров » Сря 16 авг 2017 14:54


Проблемите разрешени!!!! След тънките насоки от колегата Павел Андреев (pavel_andreev въпреки, че е зает човек до колкото разбрах, все пак в един отговор успя да ме ориентира къде да търся проблемите) както и на колегата xtoni. И на двамата искрено благодаря за помощта.
И така днес с VAG-com под ръка + лаптоп с инсталираната програма,6 диска с различни версии на фърмуер и един рековъри диск, кафе и цигара твърдо се заех да оправя нещата, докато жената не е решила да се разведе с мен заради пустата навигация.( шегувам се) Опитах да стартирам навигацията,но нещо се бяха оплескали тотално нещата затова се наложи да използвам recovery диск и инсталирах версия 4020 на фърмуера, но нямаше промяна в положението затова сложих версия 5238 (немодифицирана) и оооода шибания звук се появи за моя голяма изненада.

Разрешаване на проблема с камерата за заден ход : закачих тигуана с VAG-coma и от основното меню избрах модули след това в отворения прозорец 37 модул (навигация) >подменю coding 07 >бутон Long Coding Helper и в отвореното меню на третия ред ( където са зелените цифрички) избрах четвъртото поле на което излизат 3 настройки ,най долната (Бит 6 ) е Rear view Camera (RVC) instaled/active сложих отметката в полето и след рестарт на RNS камерата се появи на дисплея

Разрешаване на проблема с управлението от волана : отново закачих тигуана с диагностиката и както следва от основното меню > модули >подменю 37 модул ( навигация) coding 07 > бутон Long coding helper ,отваря се същия прозорец и в него пак на третия ред ( зелените цифрички ) избрах 6 поле( или 6 или 7 не запомних ) в така показалите се настройки има нещо което съдържа думата ВАР (по дълго е но не запомних другото важното е да има ВАР ) ако има отметка я махате и обратното ако няма отметка слагате такава ( в моя случай нямаше отметка) излизате ,запаметявате зададените настройки и рестартирате системата RNS и готово всичко работи без проблем .
След това блаженно изпуших 2 цигари и си допих кафето ухилен до уши, до като чакам да се качи последната карта за Източна Европа (версия 8473) че след ъпдейта на фърмуера се беше изтрила .Е оправих навито и няма да се развеждам ,жената ме обича ,тъста ми ме гледа с умиление ,тъщата ще ми сготви любимата манджа всички са щастливи ,а не знаят че 3 дни се потих като прасе от притеснение и по цяла нощ рових и разучавах как да оправя навигацията

Отново сърдечни благодарности на pavel_andreev и xtoni без вас нямаше да успея хора!!


Потребителски аватар
Цветан.Цветанов
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 13 апр 2017 14:37
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Цветан.Цветанов » Сря 30 авг 2017 14:45


Здравейте,
Буквално преди ден си купих VW Tiguan, модел 2014 г., 2.0 TDI, с навигационна система RNS 510. Пътувайки от Германия към България реших да пробвам навигацията, но за мое съжаление България я нямаше, а фигурираше Белгия !?! :confused
Данните на навигацията са:
Delivery Part number: 1T0035680R
HW-Version: H27
SW-Version: 6276
Active map: West Europe
Active map suppl.: Navteq
Map version: 8048
Както в последствие разбрах няма карти за Източна Европа !
Свалих http://uploaded.net/file/o0o2v7x7 и се каня да го запиша на диск, както любезно и подробно е описано в темата.
Въпросът ми е след като сложа диска в навигацията да не зацапам положението ???
Предварително сърдечно Благодаря за съдействието !!!


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Сря 30 авг 2017 17:19


Цветан.Цветанов написа:Здравейте,
Въпросът ми е след като сложа диска в навигацията да не зацапам положението ???
Предварително сърдечно Благодаря за съдействието !!!


Да ти е честит автомобилът. И навигацията с него е хубава - последна модификация на RNS510 е.

Смело инсталирай това което си свалил (надявам се, че отговаря на описанието) - точно това трябва да инсталираш. Не забравяй, че записът трябва да стане на качесвено ДВУСЛОЙНО DVD и по мое мнение, докато колата не се в движи (двигателят може да се припалва, ако акумулаторът не може да издържи 1 час работа на навигацията).

Единственият реален шанс да повредиш този модел, е ако се опиташ да сменяш firmware с версии под 6ххх.

Успех !


Цветан Цветанов
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 26 май 2016 7:40
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Цветан Цветанов » Пон 04 сеп 2017 13:25


Здравейте,
Сърдечни благодарности на pavel_andreev !
Инсталирах картите за Източна Европа по описания начин !
Инсталацията при мен протече изключително бързо, в порядъка на 20-25 мин., което много ме учуди !
Бях притеснен, че нещо съм зацапал, но след като извадих диска навито работи без проблем .


ivajlo.k
Мнения: 1
Регистриран на: Вто 05 сеп 2017 15:17
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот ivajlo.k » Вто 05 сеп 2017 15:24


Колеги привет,

пробвам се си кача на последните карти за навигацията на моя PASSAT B7 2.0 177 2011, но нещо не ми се получават нещата. Може ли някой да ми помогне в това, как да намеря версията на моята навигация зада се види дали евентуално няма нужда от ъпдейт. Пробвах всичките варианти, които намеврих в youtube но без успех. При задържането на бутона SETUP се появява единствено и само "AM", "FM" и нищо друго. Пробвах и това да продължа да натискам SETUP и след появата на "AM", "FM" - без успех.

Благодаря.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Пет 08 сеп 2017 18:21


ivajlo.k написа:Колеги привет,

пробвам се си кача на последните карти за навигацията на моя PASSAT B7 2.0 177 2011, но нещо не ми се получават нещата. Може ли някой да ми помогне в това, как да намеря версията на моята навигация зада се види дали евентуално няма нужда от ъпдейт. Пробвах всичките варианти, които намеврих в youtube но без успех. При задържането на бутона SETUP се появява единствено и само "AM", "FM" и нищо друго. Пробвах и това да продължа да натискам SETUP и след появата на "AM", "FM" - без успех.

Благодаря.


Пусни линк към филмче в Youtube на което визуално твоето устройство е същото. Ако има екран на който да се появява карта възможностите са две RNS510 и RNS315. Търси с тези ключови думи ...


Потребителски аватар
marinov1981
Мнения: 51
Регистриран на: Пет 06 мар 2015 17:32
Автомобил: Mercedes E220
Двигател: OM651
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот marinov1981 » Пет 29 сеп 2017 14:51


Новите камери за РНС510 с днешна дата
https://mega.nz/#!C1UnWLBI!BeHQzbgolWy7 ... 0SX3Em_1ak



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта