RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Русчуклия
Мнения: 9
Регистриран на: Пон 09 окт 2017 23:22
Автомобил:
Двигател:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Русчуклия » Вто 10 окт 2017 0:21


Здравейте

PersonalPOI това само за българия ли е




Потребителски аватар
marinov1981
Мнения: 51
Регистриран на: Пет 06 мар 2015 17:32
Автомобил: Mercedes ML500
Двигател: V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот marinov1981 » Вто 10 окт 2017 6:15


Да но може и за други държави да се направи


venca
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 27 апр 2017 13:11
Автомобил: VW CC
Двигател: 2013

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот venca » Вто 10 окт 2017 10:36


Здравейте,

моля да ме извините, че малко откланям темата но след като записах последната версия на картата за Източна Европа загубих възможността за ползване на асистента за разпознаване на пътни знаци. Това нормално ли е? :rolleyes Или аз съм оплескал нещата :redface Какво може да се направи? :question


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот ogogin » Вто 10 окт 2017 13:56


marinov1981 написа:Новите камери за РНС510 с днешна дата

Благодаря колега!


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Vasseto » Вто 10 окт 2017 21:09


venca написа:Здравейте,

моля да ме извините, че малко откланям темата но след като записах последната версия на картата за Източна Европа загубих възможността за ползване на асистента за разпознаване на пътни знаци. Това нормално ли е? :rolleyes Или аз съм оплескал нещата :redface Какво може да се направи? :question


Май и аз съм със същата и също не разпознава знаците из Австрия. Мисля че тази е от BMW и е преправяна за RNS510.


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Съб 14 окт 2017 8:37


venca написа:Здравейте,

моля да ме извините, че малко откланям темата но след като записах последната версия на картата за Източна Европа загубих възможността за ползване на асистента за разпознаване на пътни знаци. Това нормално ли е? :rolleyes Или аз съм оплескал нещата :redface Какво може да се направи? :question


Много малко хора имат активиран този асистент така, че не знам кой може да ви отговори. Най-вероятно е така, както предполагате - картите на BMW не съдържат информацията за другите знаци. Тази система работи, като знаците са записани в навигационната карта, а камерата за Lane assist и Динамичните дълги и къси светлини се опитва да открие тези знаци на съответното място на пътя и ако поне един път ги е открила на това място ги показва на MFA. Всички автомобили с такава камера имат такава система вградена в модула на камерата, но на много малко тя е активирана. Става с код. Аз по едно време го издирвах из нета, но не можах да го открия и забравих за нея. Освен това в картите за Източна Европа само в една или две версии има информацията за знаците. Както знаете VW демонстративно не издаде карта за Източна Европа с версия 14. Поради тази причина наистина "последна версия" е такава, която е преработвана от BMW, при това издавана за устройство на BMW което отдавна не се вгражда в автомобил. Дори информацията за максимално-разрешената скорост не е много пълна... Предполагам, че през 2018 вече доста пооцапания пред клиентите си VAG концерн (разбиването на дизелови двигатели с "еко-преработка") ще издаде карта за Източна Европа... поне това ...


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Съб 14 окт 2017 19:07


venca написа:Здравейте,

моля да ме извините, че малко откланям темата но след като записах последната версия на картата за Източна Европа загубих възможността за ползване на асистента за разпознаване на пътни знаци. Това нормално ли е? :rolleyes Или аз съм оплескал нещата :redface Какво може да се направи? :question


Колега имам въпрос към вас. Системата работеше ли в България и с коя версия на картата за RNS510 ?


venca
Мнения: 12
Регистриран на: Чет 27 апр 2017 13:11
Автомобил: VW CC
Двигател: 2013

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот venca » Съб 14 окт 2017 20:57


Благодаря за мненията. За съжаление, нямам спомен с коя версия на картата дойде колата от Германия. Няколко седмици я карах в София и въпреки че нямаше карта, асистента за разпознаване на знаци работеше. След инсталирането на преработена карта от BMW (благодарности, че поне нея мога да ползвам) изписва, че асистента не функционира малко след активирането му. :wink


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Нед 15 окт 2017 8:54


Днес ще пробвам с 13 версия за Източна Европа - да видим какво ще стане ...


Потребителски аватар
Djozepe
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 27 яну 2017 0:04
Автомобил: vw touran cross
Двигател: BMN 2008

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Djozepe » Пон 16 окт 2017 20:13


Здравейте, и аз съм с 3.4 RNS 510 VW тоуран, та моята нави е с немски и английски език. Питането ми е може ли да преинсталирам на Български.


Потребителски аватар
marinov1981
Мнения: 51
Регистриран на: Пет 06 мар 2015 17:32
Автомобил: Mercedes ML500
Двигател: V8
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот marinov1981 » Пон 16 окт 2017 21:20


Не


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Вто 17 окт 2017 21:47


В неделя си играх с "разпознаването на знаци" на vw. Оказва се, че всеки който има камера на предното стъкло (за lane assist и динамични предни светлини) може да има и системата за разпознаване на знаци. Тя си седи там в камерата и чака да бъде активирана. Ако някой го интересува ще напиша как става това с vagcom. Камерата разпознава визуално знаците за ограничение на скоростта, за забранено изпреварване, и някой други неща и ги изобразява на централния дисплей пред шофьора и от ляво на екрана на навигацията. Да ама не ! Системата работи перфектно в много страни от западна Европа, умишлено не разпознава част от знаците в част от страните на западна и източна Европа, и абсолютно целенасочено не показва нищо в повечето страни от Източна Европа! Ако успете да я излъжете, че на навигацията няма никаква карта или поставите карта от Западна Европа, въпреки, че екрана на навигацията е празен, MFA дисплея прд шофьора започва да се пълни със знаците покрай които сте минали. Въпроса е как да имаме карта на Източна Европа и да не се включва защитата на vw не позволяваща показване на знаци в България и Източна Европа ?


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Сря 18 окт 2017 12:53


Djozepe написа:Здравейте, и аз съм с 3.4 RNS 510 VW тоуран, та моята нави е с немски и английски език. Питането ми е може ли да преинсталирам на Български.

Може да стане на руски език, но тогава няма да работи гласовото управление (ако въобще е инсталирано).


Потребителски аватар
Djozepe
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 27 яну 2017 0:04
Автомобил: vw touran cross
Двигател: BMN 2008

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот Djozepe » Пон 23 окт 2017 12:40


Здравей Павел, тя сега си има гласово но на Немски и на Англииски. Искаш да кажеш че като се слижи руски , няма да може гласово да се управлява?


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 версия 8 за Източна Европа!

Мнениеот pavel_andreev » Вто 24 окт 2017 23:13


Да за съжаление е така. Превключването на езиците става лесно от екрана извеждан с бутона setup. Когато се превключи на рускимезик се извежда предупреждение, че няма гласови команди. Ако в менюто няма руски език трябва да се ъпдейтне firmware - юисля, че от 3900 нагоре има руски.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта