WAZE app - социалната навигация

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
lz1kka
Мнения: 294
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 9:57
Автомобил: Audi A8 D3
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: WAZE app - социалната навигация

Мнениеот lz1kka » Нед 23 окт 2016 9:41


Привет колеги,

Снощи попаднах на Waze, което е учудващо как съм изпуснал толкова години, имайки предвид, че работя в IT сектора. За скромните 1-2 часа, през които го тествах, успях да се зарибя значително и сега съм решил да го ползвам. Както обаче се досещате, за да бъде то ефективно се иска да има и други активисти, затова реших да повдигна малко темата, че нещо в Пловдив не успявам да намеря нито един уейзър, който да щъка по улиците...

Та в този ред намисли... Приканвам всички да се включат в кампанията по популяризиране на приложението. Изглежда наистина полезно.




Потребителски аватар
dmt_alpha
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 12 мар 2016 15:48
Автомобил:
Двигател:

Re: WAZE app - социалната навигация

Мнениеот dmt_alpha » Нед 23 окт 2016 10:38


Waze си е доста популярна в БГ (Пловдив включително). Редовно пътувам до града и навигацията си показва данни от други шофьори, включително маркирани под тепетата патрулки.

По-скоро това, което визираш, е опцията за локация на други Waze-ри, която май е по избор и ако си направил профил

Sent from my D6603 using Tapatalk


Потребителски аватар
lz1kka
Мнения: 294
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 9:57
Автомобил: Audi A8 D3
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: WAZE app - социалната навигация

Мнениеот lz1kka » Нед 23 окт 2016 10:52


dmt_alpha написа:Waze си е доста популярна в БГ (Пловдив включително). Редовно пътувам до града и навигацията си показва данни от други шофьори, включително маркирани под тепетата патрулки.

По-скоро това, което визираш, е опцията за локация на други Waze-ри, която май е по избор и ако си направил профил


Не, нямам на предвид нищо конкретно. Не ми е идеята хората да са visible, просто ги приканвам да ползват приложението, за да се развива общността. Възнамерявам да отворя тема и в Ауди форума, понеже май няма. До момента не съм го ползвал по предназначение докато пътувам, а само го разцъках, но виждам едва 2-3 потребителя онлайн, но пък другите както казваш ти, може и да са невидими.

На всяка цена ще му дам шанс...


Потребителски аватар
dmt_alpha
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 12 мар 2016 15:48
Автомобил:
Двигател:

Re: RE: Re: WAZE app - социалната навигация

Мнениеот dmt_alpha » Нед 23 окт 2016 10:58


lz1kka написа:
dmt_alpha написа:Waze си е доста популярна в БГ (Пловдив включително). Редовно пътувам до града и навигацията си показва данни от други шофьори, включително маркирани под тепетата патрулки.

По-скоро това, което визираш, е опцията за локация на други Waze-ри, която май е по избор и ако си направил профил


Не, нямам на предвид нищо конкретно. Не ми е идеята хората да са visible, просто ги приканвам да ползват приложението, за да се развива общността. Възнамерявам да отворя тема и в Ауди форума, понеже май няма. До момента не съм го ползвал по предназначение докато пътувам, а само го разцъках, но виждам едва 2-3 потребителя онлайн, но пък другите както казваш ти, може и да са невидими.

На всяка цена ще му дам шанс...

Сега се загледах в телефона и май показва всички юзъри наоколо. При мен в центъра на София са 68. Но пак трябва да има повече в Пловдив. Аз и през Попово като съм минавал ми дава информация. Да не си някъде в покрайнините на града?


Потребителски аватар
lz1kka
Мнения: 294
Регистриран на: Вто 25 апр 2006 9:57
Автомобил: Audi A8 D3
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: WAZE app - социалната навигация

Мнениеот lz1kka » Нед 23 окт 2016 11:15


Не, в супер център съм. Одеве отворих точно с тази цел, да разгледам за други потребители и успях да видя само още двама. Сега отворих пак и не виждам нито един. Пробвах с различни нива на зуум, но пак без резултат. Да не би да иска специфични настройки, въпреки че поне 5 пъти разцъках всичко?!

Има и нещо друго, което малко ме дразни... При активности наоколо ми дава текстова индикация в долния бар на приложението и е нещо от сорта на "Има 5 нови докладвания наоколо", но не ми позволява да кликна за да видя какви точно са. Това е малко в противоречие на добрите практики за потребителско преживяване.

EDIT: Всъщност как виждаш точния брой на активните потребители в момента? От къде отваряш списък, щото аз всичко прерових и не намирам подобна информация? Нa iOS версия съм.


Потребителски аватар
dmt_alpha
Мнения: 61
Регистриран на: Съб 12 мар 2016 15:48
Автомобил:
Двигател:

Re: WAZE app - социалната навигация

Мнениеот dmt_alpha » Нед 23 окт 2016 12:45


Какво е докладвано трябвабдабсе вижда на картата. Активните юзъри има начин да се виждат - но не мога да си спомня как точно ставаше. Сигурен съм че съм имал случай когато по картата ми пъплеха разни иконки, но това може и да са го махнали като функция.

Иначе те си имат много подобни експерименти от които после се отказват. По едно време можеше гласа на навигацията да ти е C3PO, после Шакил Онийл, накрая и Морган Фриймън,...


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11902
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: WAZE app - социалната навигация

Мнениеот К.Одаджийски » Чет 21 дек 2017 22:18


Зарибих се и аз с тая навигация, маркирам каквото може да се маркира там, благодаря за маркираните и всичките екстри там. Не мога да намеря обаче от къде да разкарам полето в горния ляв ъгъл със следващата маневра по пътя ми. Много е голямо и пречи на картата, поне на мен ми пречи де.
И днес не се разбрахме нещо с пътя за навигиране. Пуснах я от Надежда до Технически Университет, хубаво ме прекара през Сточна гара, на искаше да ме пусне нагоре по Ситняково, а в същото време докато разглеждах от моста на Подуене нагоре беше червено и скорост на трафика 5-6 км/ч. минах си през паметника Левски и така стигнах за същото време, което беше изчислила през Ситняково. Не гледах целия път, но сигурно щеше да ме завърти на тв кулата и надолу покрай Дървеница, а това си е доста бавен път. Единия път през Ситняково е много задръстено, покрай КАТ пък е страшно, аза светофара на ГМ Димитров.....
Като цяло е готина зарибявка, не скучаеш докато висиш в трафика, а пък си предупреден за опасности по пътя.
Има някакви бонбони и точки, ама как се взимат не ми стана ясно


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: WAZE app - социалната навигация

Мнениеот apchih » Чет 28 дек 2017 21:49


Точките се взимат като караш, правиш репорти, едитваш ... минаваш 500 мили с пусната навигация и получаваш 1000 точки. На първо място е потребител с почти 12 милиона точки ... кой знае колко е минал и колко е цъкал по картата :)

Може да се направи един Waze VW Team, ако разбира се има желаещи да се включат в него ...


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: WAZE app - социалната навигация

Мнениеот Vlad777 » Чет 28 дек 2017 23:49


Аз съм навит


Потребителски аватар
apchih
Мнения: 542
Регистриран на: Сря 07 фев 2007 22:12
Автомобил: Ford Mondeo MK4 TDCi
Двигател:
Местоположение: София

Re: WAZE app - социалната навигация

Мнениеот apchih » Пет 29 дек 2017 9:24


По назад в темата (има няма преди 4г) беше създадена група, но не я намирам сега. Може би, поради факта, че съм с нов профил и още съм с биберон, не мога да виждам групите. Нека някой от ползващите с по голям ранг да види, дали се вижда групата. Ако не се вижда и трябва да се създаде, това са инструкциите: https://support.google.com/waze/partners/answer/6287706

Приложението има и български форум: https://www.waze.com/forum/viewforum.php?f=306



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта