Навигация RNS510

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
just_m
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 25 авг 2008 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Навигация RNS510

Мнениеот just_m » Нед 20 окт 2013 22:16


Здравейте колеги! :) Много ще се радвам ако някой може да ми помогне...историята е следната...на скоро се сдобих с TIGUAN и направих голямата грешка да го подкарам без да го застраховам...естествено резултата беше на лице още на 2-рата седмица...разбиха го и ми взеха навито(RNS510) след дълго чакане най-на края успях да си намеря и купя от английския ebay но се оказа че съм си взел версия която не е за моят модел. От VW Варна ми казаха че навито е за модел след 2011 а моята е 2009. Като цяло почти всичко проработи с изключение на менюто на централния дисплей...просто изчезна и сега не мога да си управлявам станциите и песните от волана. Също така като пусна да си синхронизирам телефона когато се опита да ми изкара телефония указател и изхвърля телефона. Ако някой има опит с подобен проблем моля да ми даде някакъв съвет.




julisimo
Мнения: 99
Регистриран на: Сря 24 авг 2005 9:24
Автомобил: VW Passat DSG
Двигател: BMP 2006
Местоположение: Благоевград

Re: Навигация RNS510

Мнениеот julisimo » Пон 21 окт 2013 9:49


Здравей колега,
Не зная защо дилър от VW ще ти каже, че не става... или от незнание, или от яд, че не си я купил за 3-4к от тях :)
Относно управлението от волана и информацията на централния дисплей, има вече описан и решен проблема:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?p=3885410#p3885410
Трябва с VCDS да изключищ BAP протокола, който е за по-новите автомобили. Моя автомобил е 2006, а навигацията 2012 и тези функции работят без проблем. Помоли някой познат или колега/съсед от форума с кабел и става за 2 мин.
Относно телефона също не би трябвало да има проблем.

Поздрави.


Потребителски аватар
just_m
Мнения: 19
Регистриран на: Пон 25 авг 2008 15:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Добрич

Re: Навигация RNS510

Мнениеот just_m » Пон 21 окт 2013 20:15


Благодаря за скоростния отговор...Остава да намеря някой колега с кабел за диагностика да го направя. :) :th_up


Потребителски аватар
kristina.atanasova
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 16 фев 2018 18:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Навигация RNS510

Мнениеот kristina.atanasova » Пет 16 фев 2018 19:04


Здравейте, собственичка съм на VW Golf VI. Навигацията се включва само до начален екран *Welcome to Volkswagen* и след това изключва. Някой да е имало подобен проблем и как го е решил?



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 26 госта