Камера за задно виждане.

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
kistbam
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 19:58
Автомобил: Passat B5
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Камера за задно виждане.

Мнениеот kistbam » Пон 09 фев 2015 19:15


Здравейте. Предстои ми покупка на Pioneer 2DIN плеър, който има вход за задна камера (RCA).
Интересува ме дали някой може да ми препоръча камера която е ползвал.
Колата е от подписа и много ми се иска да ползвам нещо такова (заводско):
http://www.ebay.com/itm/CCD-Car-Backup-Rear-View-Camera-For-Volkswagen-Touareg-Tiguan-Passat-B5-/151287556064?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item233970e7e0
или такова:
http://www.ebay.com/itm/Wireless-CCD-Car-Rear-View-Camera-for-CAYENNE-VW-TIGUAN-TOUAREG-POLO-Passat-B5-/251800392522?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item3aa079134a

Интересува ме как ще се представя през нощта.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
kambone
Мнения: 453
Регистриран на: Сря 09 апр 2008 18:49
Автомобил: Passat b5.5 2001
Двигател: 1.8T AWT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот kambone » Пон 09 фев 2015 21:33


Моята прилича много на тази втората, така че най-вероятно е и същата :)
Нощем е ок, задните светлини дават достатъчно за да прецениш колко остава до стената / колата от зад :)
Аз ако купувам сега, бих си потърсил камера от някаква утвърдена марка обаче, като мине време и започват номера (не включва всеки път и т.н.)


rrusev7
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 12 юли 2014 12:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот rrusev7 » Чет 26 мар 2015 13:24


Здравейте колеги, днес и аз си поставих камера за задно виждане на Passat b6 2005г. ето такава камера: http://www.navi.bg/kamera-za-kola-za-zadno-vijdane-za-Volkswagen-Polo-2-Magotan-Pasat%20-model-lab-vw07
Но разбира се има проблем, когато е на контакт колата и включа задната камерата се включва и виждам, но когато я запаля и включа задна екрана става черен. Някой да е срещал подобен проблем или идеи за решаване на проблема? Навигацията е китайска с Can BUS ако това има значение :)


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот radotom » Съб 28 мар 2015 20:02


Една от възможните причини за почерняване на екрана е претоварване на входа на видеото. Т.е. прекалено силен сигнал от камерата.
Възможно е, защото като запалиш напрежението се вдига (вече работи генератора)
Решението е намаляне напрежението на изходния сигнал чрез делител. Това са 2 резистора по около 0.05лв бройката
Правилния начин е с атенюатор, където освен резистори има и малко кондензатори, че даже и дроселчета могат да се намесят в някой схеми, ама това са вече глезотийки :icon_lol
Така, де! Не говорим за HD сигнал, все пак


Founder
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 03 яну 2007 12:48
Автомобил: Vw Passat 1.9TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: ....

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот Founder » Пон 06 апр 2015 23:15


http://www.vwclub.bg/forum/download/file.php?id=302194&mode=view

Ето я моята камера колега , има си инфра-червени диоди за нощно виждане , екрана ми е на огледалото доста компактен и практичен , картината през деня е много добра , вечер е добра вижда се перфектно ...


Потребителски аватар
kistbam
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 19:58
Автомобил: Passat B5
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот kistbam » Вто 07 апр 2015 18:18


Можеш ли да ми кажеш от къде я взе и колко ти струваше?
И също така ще трябва ли да ходя до КАТ за нови пломби, след като махна номера, щото предполагам
се маха номера, за да се сложи?


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 07 апр 2015 18:46


Номера не се сваля, камерата се поставя вместо единия плафон за осветлението на номера, и според модела на колата и на камерата има с 2 болта или с щтракалка


STAN4IK
Мнения: 6
Регистриран на: Чет 10 мар 2005 9:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот STAN4IK » Чет 09 апр 2015 11:20


Привет !!!Трябва ли някакъв друг интерфейс за да се инсталира камерата .Аз съм със система която се води MFD2.Благодаря ви предварително!!


Founder
Мнения: 93
Регистриран на: Сря 03 яну 2007 12:48
Автомобил: Vw Passat 1.9TDI
Двигател: AVF 2004
Местоположение: ....

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот Founder » Чет 09 апр 2015 14:43


Ами закупих я от интернет (http://double-din.bg/Universalna-vodoustoichiva-kamera-za-zadno-vijdane-vgradena-na-stoika-za-nomer-s-CCD-matrica) , струваше стотина лв (като имаш предвид , че има камери и камери - евтините които колегите са предложили са със СМД матрици - има и същото изпълнение на моята камера без диоди , евтина матрица = лошо качество на картината) . Тази която аз си закупих е ССД матрица + диоди за нощно виждане (картината е добра) .
Номера наистина се сваля , свалях и пломбата - аз я разпробих отзад като махнах кората на багажника и така извадих нита , след което го залепих с лепило за метал и стана също толкова здраво колкото минава през ламарините на багажника. Малко е играчка с кабелите , иска си търпение - прекарват се през гумения предпазител м/у багажника и автомобила с (телче) ги прекарах аз - от там към купето е много лесно - те минават под прага (не съм го разглобявал ) , само се маха пластмасата до педалите за да мине кабела зад него - маха се и капака на бушоните и така кабела е зад таблото (моя лично съм го качил на тавана и се вижда 4-5 см от него зад огледалото - монитора ми е на огледалото за задно виждане) - струва 30лв и е много добър за тази цел.


Потребителски аватар
DJJoe
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 11 май 2011 17:34
Автомобил: Passat
Двигател: 2018
Местоположение: Bremelau

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот DJJoe » Сря 29 мар 2017 20:46


Здравейте

Да попитам и аз - от известно време се боря с най-различни камери за задно виждане.
Пробвах с няколко различни варианта - всичките са със самостоятелен захранващ кабел и кабел за видео сигнал. За монитор съм пробвал няколко различни огледала с вграден екран.
Какво ли не правих, но винаги се сблъсквам с един и същи проблем и не мога да разбера от къде е.
Когато колата (Caddy 2016) е на контакт - няма проблем.
След запалването обаче сигнала е стабилен за 5-10'секунди и след това се "насича" - става на линии и изчезва.
Предположих, че проблема е от захранването - би трябвало да е 12V, но за мое учудване установих, че при запален двигател стига до 14V.
Инвестирах в два изправителя - за камерата и за огледалото, които да подават 12V - същото!
Пробвах на 9V - същото. Смених и видео кабела - без промяна!
На контак - без проблем, при запалване - изчезва!

Някакви идеи?


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот pas1.8mi » Чет 30 мар 2017 14:59


Сигурен ли си ,че си се закачил на +12в след контакт? След запалване да не ти изчезва това захранване?


Потребителски аватар
SaShOGiBi
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 12 мар 2018 21:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот SaShOGiBi » Пон 12 мар 2018 21:19


DJJoe написа:Здравейте

Да попитам и аз - от известно време се боря с най-различни камери за задно виждане.
Пробвах с няколко различни варианта - всичките са със самостоятелен захранващ кабел и кабел за видео сигнал. За монитор съм пробвал няколко различни огледала с вграден екран.
Какво ли не правих, но винаги се сблъсквам с един и същи проблем и не мога да разбера от къде е.
Когато колата (Caddy 2016) е на контакт - няма проблем.
След запалването обаче сигнала е стабилен за 5-10'секунди и след това се "насича" - става на линии и изчезва.
Предположих, че проблема е от захранването - би трябвало да е 12V, но за мое учудване установих, че при запален двигател стига до 14V.
Инвестирах в два изправителя - за камерата и за огледалото, които да подават 12V - същото!
Пробвах на 9V - същото. Смених и видео кабела - без промяна!
На контак - без проблем, при запалване - изчезва!

Някакви идеи?

Колега намери ли решение и аз имам проблем когато е на контакт камерата си работи запаля ли и гаснее...


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот xtoni » Пон 12 мар 2018 21:41


Има камери и камери, затова едните са от 30лв а другите от 300лв :)


Потребителски аватар
SaShOGiBi
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 12 мар 2018 21:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот SaShOGiBi » Пон 12 мар 2018 22:00


Това е ясно говорим за китаец...
то има кола и кола...


Потребителски аватар
Ивайло.Стефанов
Мнения: 22
Регистриран на: Вто 23 авг 2016 22:01
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BKP 2006

Re: Камера за задно виждане.

Мнениеот Ивайло.Стефанов » Вто 27 мар 2018 15:42


Привет колеги. Аз също имах този проблем и се оказа че е от захранването на камерата....решение има и става и с камера от 30 лв. естествено не подценявам тези от 300.Проблема при мен беше , че когато взема захранване директно от светлината за задна компютъра отчита грешка за повишена консумация(при запален двигател) и прекъсва захранването към тази "крушчица".Решението(поне при мен)- захранване от запалката в багажника, реле и кабелче което ползвам само като спусък от задната светлина и от както съм по този начин проблеми нямам.Не е сложно, но пък за сметка на това е доста ефективно според мен, но пък не съм сигурен колко е правилно.Ако има някой по-запознат с тази материя ще се радвам да сподели мнение, ще е полезно за всички!
:beer :th_up



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта