Touran 2004 блутут модул локация

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
kaloyan.g
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 29 юни 2023 22:39
Автомобил:
Двигател:

Touran 2004 блутут модул локация

Мнениеот kaloyan.g » Сря 14 фев 2024 11:31


Здравейте! Бих искал да попитам, дали някой от вас знае възможната локация на модула за телефон, инсталиран в Туран 2004 г. 2тди, 140 коня. Задавам този въпрос, защото след дълго ровене в интернет не стигнах до никакво заключение и също така разглобих половината кола без никакъв резултат. Прегледах всичко, под пасажерската седалка и тази на шофьора, зад жабката, в подлакътника. До колкото забелязах, кабелите за телефона продължават под пасажерската седалка назад.

Бих искал да откача този модул, защото сложих навигация rns 315 и вътрешния блутут на навигацията не сработва, защото хваща, че има такъв вече външен. Също така смених и can gateway-я, за да не се източва акумулаторът и да мога да кодирам навигацията, което беше успешна операция. Опитах се да кодирам навигацията и да спра 77 модул през can gateway-я, но пак не се получи и ми показа грешка, че can gateway-я не е кодиран правилно. През диагностиката, телефон модула ми показва, че съществува и е със следния номер - 1k0 035 729 b. Навигация съм я пробвал на голф 6, който също има външен модул за блутут и след като го откачих, блутута на навигацията тръгна с всичките й функции.

Бих искал просто да откача този модул в Тоурана и да тествам дали телефон функцията на навигацията ще сработи, защото в момента бутона за телефон, само спира звука.

Благодаря предварително, ако някой има такава информация. Прикачвам снимки на модула как изглежда и стойката за телефон, която в момента е инсталирана в колата.

Пс: стойката за телефон я откачих от буксите й, намиращи се зад жабката, но без резултат. Също така имам подозрения, че този блутут модул се намира някъде в задната част на колата, но ще ми трябва супер много време да я разглобя цялата, а това време го нямам.
Прикачени файлове
Screenshot_2024-02-14-11-14-17-286_com.android.chrome-edit.jpg
Screenshot_2024-02-14-11-16-57-811_com.android.chrome-edit.jpg




Потребителски аватар
boichopavlov
Мнения: 186
Регистриран на: Чет 13 юли 2006 21:37
Автомобил: Touran
Двигател: BSX 2006
Местоположение: Плевен

Re: Touran 2004 блутут модул локация

Мнениеот boichopavlov » Пет 16 фев 2024 7:16


Removing

– Remove front right seat →General body repairs, interior; Rep. gr.72.

– Remove seat frame →General body repairs, interior; Rep. gr.72

– Open carpet at perforations.


– Lift up both tabs from plastic retainer in direction of -arrow- and remove control unit.
N91-10144.png
N91-10144.png (18.44 KиБ) Видяна 1270 пъти



– Release connector locking mechanism by pushing against spring -1- and then lift up bar -2- in direction of arrow.
Прикаченият файл N91-10144.png вече не е достъпен



– Release connector by pushing against spring -arrow- and then disconnect connector.

]


kaloyan.g
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 29 юни 2023 22:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2004 блутут модул локация

Мнениеот kaloyan.g » Нед 18 фев 2024 23:26


boichopavlov написа:Removing ...


Здравейте! Много благодаря на boichopavlov за подробните инструкции! :beer С негова помощ успях да изключа блутут модула и сега rns 315-ката сработи с всичките ѝ функции без допълнителни кодирания, включително и телефон менюто.

Давам малко по-подробна информация, със снимки, ако на някой му се наложи да го търси този модул, който наистина е под пасажерската седалка, само че на много скришно място...

1. Откача се предната дясна пасажерска седалка. Ползва се накрайник М10 за 4 болта отпред и отзад. Схемата е тази -> Изображение
Преди това откачих - клемата на акумулатора за всеки скучай. Седалката аз я оставих легнала на задната.
2. Маха се жабката под седалката. За целта трябва Т20 накрайник. Има 2 болта дитектно под седалката и два, които са достъпни като се влезне от задната дясна врата намиращи се на метален праг, над въздуховода за крака. Това е снимка на местоположението на болтовете отзад ->
Екранна снимка 2024-02-18 225324.png
. Под седалката забравих да снимам...
3. Маха се дунапрена който е изрязан под жабката ->
Екранна снимка 2024-02-18 225251.png
.
4. Блутут модула се намира в дясно на отвора, закрепен за дясната част на колата. Трябва да се бръкне с ръка тук ->
Екранна снимка 2024-02-18 231136.png
. Погледнато в дупката това е локацията на модула ->
Екранна снимка 2024-02-18 231341.png
. Той се издърпва с ръка и след това може да се разкачат буксите.
Екранна снимка 2024-02-18 231845.png

5. Всичко се сглобява наобратно.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: goppa и 114 госта