Golf Mk4 -Как се свързват задни говорители?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Golf Mk4 -Как се свързват задни говорители?

Мнениеот radi_nrj » Сря 27 дек 2017 9:24


Има твърде много "майстори", които взимат пари и после се налага да им оправяш порзиите.




Потребителски аватар
sezgin.salihov
Мнения: 10
Регистриран на: Нед 19 юни 2016 13:22
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf Mk4 -Как се свързват задни говорители?

Мнениеот sezgin.salihov » Съб 05 яну 2019 2:54


здравейте колеги имали развитие с слагането на задни тонколони


delgrigorov
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 18 юни 2012 22:00
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Golf Mk4 -Как се свързват задни говорители?

Мнениеот delgrigorov » Пон 09 сеп 2019 18:22


Аз наскоро си купих голф 4 и открих, че в буксата за тонколоните към радиото има само 4 кабела, а другите 4 гнезда са празни т.е. няма прекарани изобщо кабели от радиото до задни врати. Доколкото разбрах някой хора имат прекарани кабели, но нямат тонколони та техния вариант е по-лекия, но и в двата случея в задните врати липсват колони и повдигащи фланци. Мойто решение е следното:
1. Купуват се повдигащи фланци от морга или от човек(според мен без значение дали от предна или задна врата понеже ми изглеждат еднакви);
2. Прекарват се кабели(за тези които нямат) до дупката на задна врата. Аз днес си прекарах кабелите, отне ми около 2 часа, като всичко правих за пръв път. Костваше ми 5 минути "обучение" в ютуб, 5 лв кабел 8 метра и 2 часа свободно време. При мен самото окабеляване беше по-лесно понеже бях свалил за почистване и боядисване почти всички панели по таблото, но за тези които ще правят всичко от нулата трябва да се свалят жабката, корите под волана, капаците от страни на таблото, пластмасовите прагове от шофьорската и пътническата страна до колонките с коланите и вертикалните капаци на тия колонки. Праговете и вертикалните капаци на коланите са на щипки и се свалят лесно, но си има чалъм.
На тия видеа, човека показва как се прекарва кабел за усилвател, аз ги ползвах и ми бяха полезни:
- https://www.youtube.com/watch?v=g6HS_I649Wo (аз лично ползвах само това видео около 1:25 да видя за праговете понеже другото ми беше свалено)
- https://www.youtube.com/watch?v=MDqD0qtnpz8



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта