Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот joromnt » Нед 02 авг 2015 18:03


Здравейте
Имам едно Сеатче 2001 година, с заводско озвучение, което не е пригодено за подмяна с афтърмаркет.
Ето това -> http://images.forum-auto.com/mesimages/577939/autoradio-seat-ibiza1.jpg
И поради тая причина обмислям закупуването на такъв адаптер. Но, понеже не съм използвал до сега, не знам какво да гледам.
Общо взето запознах се с марките, Yatour, Gromaudio и Anycarlink.
Въпроса ми е, каква е разликата /ако не гледаме цената, разбира се/?
Сложил съм един трансмитер, ето така да има нещо, но не го използвам щото ме дразни качеството. Озвучението е оригинално, и не планирам да го подменям /визирам говорителите/ нито ще слагам усилватели. Търся нещо дето да чете от карта/USB памет, с нормално качество.
В olx.bg видях Yatour на цени доста по-ниски от цените от останалите сайтове. Пише че са нови, имали гаранция. Някой купувал ли е от там?

Последна промяна от joromnt на Пон 03 авг 2015 18:18, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Избор на USB MP3 адаптор?

Мнениеот Dagestan » Пон 03 авг 2015 13:27


Според мен това е по-добър вариант http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=18771


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Избор на USB MP3 адаптор?

Мнениеот Piqndurnik » Чет 06 авг 2015 10:56


Dagestan написа:Според мен това е по-добър вариант http://seat-bg.com/viewtopic.php?t=18771

Рязане, мазане... и накрая слагаш нещо, дето, като дизайн, изобщо не се връзва с останалата част и стои като бинтован палец.

Имам опит с Yatour.
+ Качеството е прилично, но трябва да се има в предвид, че съм малко музикален инвалид.
+ Слагаш го някъде, дето не се набива на очи и запазваш оригиналния дизайн на кокпита.
+ Лесен монтаж.

- Няма заглавия. Излиза като номер на CD и номер на трек.
- Сравнително ограничен брой директории. Поддържа колкото CD-та събира чейнджъра, на който се прави. При мен бяха шест. После, като свърши едната директория, минаваше автоматично в следващата, но не можеше да се управлява.
- дългите USB-стикове се мърдат в буксата и прекъсват. С късите, дето са колкото букса, няма проблем. Аз ползвах SD-карти.

Има вариант и с Bloetooth, но не зная дали е телефонна система или само трансмитер. Според мен си заслужава само, ако позволява управление на телефона.


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот batkotivalio » Чет 06 авг 2015 11:06


Абсолютно споделям мнението на колегата Piqndurnik!
И аз никога не бих прибягнал до такива интервенции, в момента съм с Xcarlink и съм доста доволен. Единствения проблем е, че не можеш да превърташ вътре в песните напред и назад (следваща и предишна песен си работи).Като цена на мен навремето ми се върза към 160 лв. За мен само това е решението! Не се замисляй просто!


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот zografski » Чет 06 авг 2015 12:53


Би трябвало да можеш да превърташ със задържане на бутона с който сменяш песента. Аз съм с голф, ноо горе долу на същия принцип би трябвало да е. Аз съм с Yatour и също съм доволен, през AUX-а има малко смущения при даване на газ, не знам от къде идва това, но с USB или SD няма проблеми, като цяло качеството е доста приемливо, даже бих казал много добро. Само дето не показва имената, нооо като си номерираш песните, става лесно, а ако си направиш и 1 ексел с номерата на дисковете и песните в тех, направо си знаеш кой трак, коя песен ти е :th_up


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот Ivo_Dinkov » Чет 06 авг 2015 14:23


Това рязаното е доста ентусиастко, но крайния резултат, поне визуално не ми допада.
В аудито съм с Йатур. Като цяло съм доволен, има няколко бъга:
- звука от карта/флашка е по- слаб от този на радиото
- при някои плеъри, основно нави+/мдф (моя Ятур е един и същи, просто смених 3 плеъра) ако колата се изгаси при активен дигитален чейнджър, извади се ключа, за да загуби захранване и се запали, се случва да забие. Със сингъл дин плеър не съм имал никакви драми, а при този сеат е точно такъв :a045


Потребителски аватар
joromnt
Мнения: 2903
Регистриран на: Пет 08 май 2009 16:07
Автомобил:
Двигател:

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот joromnt » Чет 06 авг 2015 18:26


Здравейте
Този вариант с рязането го знам, разглеждал съм го, но няма да е. Благодаря все пак :th_up
Да попитам за Yatour-a:
- как да разбера колко папки с музика да сложа на картата/USB-то при положение че аз нямам чейнджър. Вероятно свален от търгашите/предния стопанин. Има си начин или експерименти?
- има ли ограничение за броя песни в папка?
- това нещо се продава с кабел, кабела се включва в буксата за чейнджър?
- имате ли идея дали за различните марки буксата е с различна форма, или е стандартна?


Потребителски аватар
Piqndurnik
Мнения: 563
Регистриран на: Сря 04 сеп 2013 12:01
Автомобил: Passat Variant
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: около Мюнхен

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот Piqndurnik » Пет 07 авг 2015 10:12


joromnt написа: - как да разбера колко папки с музика да сложа на картата/USB-то при положение че аз нямам чейнджър. Вероятно свален от търгашите/предния стопанин. Има си начин или експерименти?

Пробваш. Правиш фолдъри, с имена "CD01" до "CD20" и докъдето може.
joromnt написа: - има ли ограничение за броя песни в папка?

99
joromnt написа: - това нещо се продава с кабел, кабела се включва в буксата за чейнджър?

Поне при мен си дойде с кабела.
joromnt написа: - имате ли идея дали за различните марки буксата е с различна форма, или е стандартна?

Да, но при повечето е синята от тройната букса (ISO C).


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот Ivo_Dinkov » Пет 07 авг 2015 13:13


Написал съм едно скриптче, с което лесно се преименуват файловете в папките- само му подават файловете в коя папка да индексира.
Можеш да имаш до 6 директории с 99 файла във всяка.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 07 авг 2015 13:22


И аз от ятора съм доволен. Гледам има опция всичко в една папка CD 0X. Не съм пробвал, ама щом го дават опция в упътването значи трябва да става


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот Ivo_Dinkov » Съб 08 авг 2015 13:53


Точно така. Папките трябва да са с имена CD 01- CD 06.
Ако някой иска сорса или самото джарче (трябва да имате инсталирана java)- да пише едно ЛС:
Прикачени файлове
yatour tool.png


Потребителски аватар
batko_miro
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря 31 окт 2007 11:37
Автомобил: VW Golf
Двигател: CHGA 2010
Местоположение: София

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот batko_miro » Съб 08 авг 2015 19:22


И аз използвам Ятур в голф 4 с мфд. На мен винаги ми забива като го изключа през контактния ключ, когато се спира и пуска от бутона на навигацията, проблеми няма.
В колата си имам и фабричния чейнджър и съм си свързал и двете устройства посредством разклонената букса от ятура. Тъпото е че обръща на звук от чейнджъра само като изгасиш и запалиш колата докато навигацията е включена... Не знам как се коригира това.
Качеството е също толкова хубаво като това от плеър с мп3, но не е така добро като от диск пуснат от чейнджъра.
Иво, каква е далаверата с тоя скрипт?


Потребителски аватар
Ivo_Dinkov
Мнения: 1352
Регистриран на: Вто 28 дек 2004 10:54
Автомобил: Audi Quattro Turbo
Двигател: BGB
Местоположение: София/Плевен
Контакти:

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот Ivo_Dinkov » Съб 08 авг 2015 20:04


Аз си писах със съпорта им- при мен е Нави+, което си е МФД на практика. Хората казват, че навитата при Форд, Мерцедес, Порше, Ауди и ФауВе, които са на практика еднакви като пълнеж, производство на Блаупункт не са 100% съвместими, въпреки, че работи при тях. Сходни драми има и с Гром, и с екскарлинк. Проблема е, че има пикове/падове или както там се казва (обесняваха ми по- технически грамотни :) ) при палене. Щом навито тръгне автоматино с паленето, забива процесора на дигиталния чейнджър заради този пад на напрежение. При мен експерементирахме с кондензатори, които да оберат падовете, но не помогнаха.
Хардуерния уъркараунд е да гасиш навито/мдф- а преди да изгасиш колата. Пуснеш ли го секунда след паленето, проблеми няма :beer
П.С. далаверата от скрипта е, че можеш с 3 клика да индексираш 99 песни в една папка, понеже имената им трябва да почват с 001, 002... :a045


Потребителски аватар
batkotivalio
Мнения: 597
Регистриран на: Съб 12 май 2007 20:56
Автомобил: VW Golf TDI
Двигател: AJM
Местоположение: София
Контакти:

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот batkotivalio » Нед 09 авг 2015 22:26


Да не би да искате да кажете, че при Ятура трябва песните да започват с 001, 002 ? :eek
При x-carlik няма такава глупост, само си правиш шест папки CD01, CD02 ... CD06, вътре си блъскаш квот ти е кеф и това е!


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Избор на USB MP3 адаптор?Yatour/Grom/Xcarlink???

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 09 авг 2015 22:35


batkotivalio написа:Да не би да искате да кажете, че при Ятура трябва песните да започват с 001, 002 ?

Няма такова нещо. аз ги мятам смело в папките и те си тръгват без проблем



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 39 госта