VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
_bobby
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 10 фев 2017 5:28
Автомобил: Golf 5
Двигател:

VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Мнениеот _bobby » Пет 10 фев 2017 5:50


Здравейте, банда!

Още с първия ми пост във форума пиша за проблем (според мен), но какво да се прави. :redface Тъй като това е първият ми пост, моля да бъда извинен, ако съм нарушил някое от правилата/стила на форумчето, въпреки че се запознах с правилата. :)

От седмица съм горд собственик на голфчето, описано в заглавието. Като изключим един-два детайла, колата е повече от страхотна и много й се кефя! Вчера обаче ми направи впечатление странно поведение на радиото. Прибрах се, загасих колата и радиото спря да работи. Очаквано, до тук добре. Качих се в апартамента, но се присетих след 10-тина минути че съм забравил багаж в колата и връщайки се...забелязах че радиото работи. Изключих от копчето, ок, спря. Пуснах го пак - тръгна. Без дори да съм сложил ключа в стартера?! Казах си че това е поредната "хитрина" в колата и явно нещо съм пропуснал да "донастроя" и тесвах отново. Включих на контакт, пуснах си радиото, изключих. Радиото отново спря за около 30-тина секунди и пак тръгна?!

Въпросът ми е аз ли бъркам някъде или е логично, когато колата не е на контакт радиото да се изключи? Да не би това да е поредната "екстра", която съм пропуснал или е по-скоро дефект?

Радиото си е оригиналното (поне не ми изглежда да е сменявано, но знае ли човек..).

Ще съм благодарен на всякакви идеи по казуса и съвети/предложения как да процедирам. :)

Благодарско! :love.vwclub




Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Мнениеот polovera_9n3 » Пет 10 фев 2017 7:24


Странно.... твоето радио е РЦД - единкъв си номер, май 510. Но всичките фабрични рцд-та работят така- караш, радиото бачка, гасиш колата, бачка, вадиш ключа, радиото спира, плафона горе святка. Качваш се, палиш, радиото тръгва. Караш, изключваш го от бутона, гасиш, после палиш- не се включва докато ти не го включиш. При изваден ключ като го пуснеш след 30 минути се изключва, ако ключа е вкаран няма да спре. А за да се включи само след 30 секунди явно има проблем, или има някаква хамава настройка..... А като заключиш колата след 30 секунди баш гасне плафона.... незнам има ли връзка, ама...... :dontknow


Потребителски аватар
_bobby
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 10 фев 2017 5:28
Автомобил: Golf 5
Двигател:

Re: VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Мнениеот _bobby » Пет 10 фев 2017 11:01


Сутринта пак поекспериментирах и забелязах следното:
- когато изключа радиото и след това извадя ключа, не се включва самоволно (поне за 10-тте минути, в които стоях в колата)
- в случаите, когато се пуска самоволно (вадя ключа и след 30-40 секунди тръгва радиото) - забелязах, че "завърта" дисковото пространство, опитвайки се да пусне диск (няма диск в дисковото устройство) - не успява да намери диск и тръгва радиото.

Супер странно...


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 13 фев 2017 16:49


Май най добре иди на диагностика, ама дали ще могат да разчетат грешки в радиото- нека по-запознатите да кажат. Тези рцд-та са НАБУХАНИ с електроника до няма и на къде и са свързани към къде ли не.....


Потребителски аватар
_bobby
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 10 фев 2017 5:28
Автомобил: Golf 5
Двигател:

Re: VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Мнениеот _bobby » Пон 13 фев 2017 17:53


Благодаря ти, колега! Най-вероятно ще го водя на "доктор". Иначе за момента чалъма е просто да изключа радиото от копчето преди да загася колата. Но не е готино. :)


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Мнениеот polovera_9n3 » Пон 13 фев 2017 18:16


Щом му хвана чалъма, засега така, дано да излезе какво е на диагностика. Но ако му няма нищо друго, и да го забравиш, след 30 минути трябва да се спре само :th_up


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Мнениеот georgebonev » Пон 13 фев 2017 20:53


На твое място колега, бих потърсил първо ръководството за употреба на радиото и да попрочета за функциите му.
:th_up


Потребителски аватар
_bobby
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 10 фев 2017 5:28
Автомобил: Golf 5
Двигател:

Re: VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Мнениеот _bobby » Вто 14 фев 2017 9:56


georgebonev написа:На твое място колега, бих потърсил първо ръководството за употреба на радиото и да попрочета за функциите му.
:th_up


Съгласен съм, колега! Точно това и направих, но не успях да намеря ръководство за радиото. В ръководството на голфчето една дума няма за радиото :11


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 14 фев 2017 16:25


Значи ти е непълна документацията. Аз има всичко- за радиото 10 страници, но при мен както сигурно и при теб няма да видиш нищо, освен кое как се пуска, режими и прочие. Моето го прегледах цялото дали пише за подобен проблем- не пише. Пише само, че ако има механичен проблем на дисплея на радиото ще светне SERVICE и толкова.


Потребителски аватар
_bobby
Мнения: 8
Регистриран на: Пет 10 фев 2017 5:28
Автомобил: Golf 5
Двигател:

Re: VW Golf 5 2005 2.0 TDI - Радиото продължава да работи след изключване

Мнениеот _bobby » Сря 15 фев 2017 13:27


'начи в моето ръководство го няма :biggrin а иначе по моя проблем няма никакви съобщения на дисплея на радиото, забравих да спомена.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 156 госта