Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Мнениеот valka » Пет 07 апр 2017 19:26


Някой има ли идея как да си подредя песните на USB-то, за да вървят една след друга, както ги знам.

На служебната Dacia Logan 2012 нямах никакъв проблем с 01, 02, 03...99. Знам кое парче след кое и всичко е ОК. На новата Dacia Logan MCV 2016 същата флашка пак няма проблеми с този таг, само дето махнаха repeat бутона и трябва всеки път да връщам назад, ако искам да слушам само една песен нон-стоп.

За личното Audi B4 Avant си взех въпросния Pioneer, ама там, както и да подредя песните все тая - те си се джуркат като на тото. И вече мисля само заради това нещо да си купя друг ресивър/CD.




Потребителски аватар
Mario951
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 30 дек 2012 21:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Re: Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Мнениеот Mario951 » Пет 07 апр 2017 20:06


Ами от освен repeat бутон повечето player-и имат и "shuffle" бутон, при който песните буквално се джуркат на тото. Гледам при тоя модел е на цифра 5 - мисля че ако го задържиш се включва и изключва. Като е включено си има 1 лого със стрелки, които се преплитат.

Изображение


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Мнениеот valka » Пет 07 апр 2017 20:28


Shuffle бутона не помага. С него си се джуркат още по-зле. Като ги подредя 01, 02, 03...примерно 4 песни са една след друга както ги знам, после пуска 28, след това не знам си коя. Пробвах и с таг 1.1, 2.2, 3.3 както е в книжката и пак не става. С 001, 002 пак не може. На флашката, която ръгам на служебната Dacia имам папки с файлове за работа. Викам си на Pioneer-a му пречат. Взех друга флашка с песни само за Pioneer-a и пак не ще. Не съм вярвал, че ще попадна на такъв проблем и то на CD, което работи само с флашки (и няма да имам проблем на дървената Dacia).


Потребителски аватар
M3ntata
Мнения: 843
Регистриран на: Нед 07 юни 2015 16:02
Автомобил: Golf MK4 4motion
Двигател: V5 AGZ

Re: Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Мнениеот M3ntata » Пет 07 апр 2017 20:44


Имам същото устройство и при мен са си под default наредени по азбучен ред. Както ги виждам на компа, така си ги чете в колата. Не съм се заигравал, но лично аз не държа повече от 15-20 песни в една папка. Направи си повече папки с по 10-15 песни и ще си ги намираш по лесно, като ги сортираш в самите папки в удобен за теб вид.


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Мнениеот valka » Пет 07 апр 2017 21:03


Сега пък ми казаха, че на друг модел Pioneer се джуркали по дата. Леле мале.

По азбучен ред може, ако аз си ги подредя, както искам. Вместо 01, 02, 03 - aa, ab, ac...Ако трябва да правя 10 папки по 15 песни и CD-то да ми ги реди по азбучен ред просто ще си взема друго CD. Стига и то да не е толкова малоумно като това.

На Dacia-та като махна 01, 02, 03 стават по азбучен ред. :censored2


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Мнениеот valka » Съб 08 апр 2017 21:53


Най-после го излъгах. Но не с цифри, а с букви. Номера на китайката е:

aaa
aab
aac
aad
.
.
aaz
aba
aca
ada
.
.
aza
baa
caa
daa
.
.
zaa


Става като зъбчатките за километрите на Ауди-то ми. Трябвало да имаш инженерна мисъл, за да си подредиш песните на CD-то... :eek Така, както музикантите си ги подреждат в албумите, както DJ-те в миксовете си, както аз си ги подреждах в аудио дисковете едно време, както си ги подреждам сега в даден собствен микс или както ги подреждам в MP3 плеъра ми Creative Muvo V100, когато пътувам с влак. :stumm


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Мнениеот valka » Съб 29 апр 2017 14:41


За съжаление се оказа, че съм решил проблема частично. След 2 седмици махнах 3 песни в началото (aag, aah, aai), качих други 3 на тяхно място... Но тъпото CD ги пуска като крайни. Тоест първо реди песните по дата, след това с малоумието с буквите. А това означава, че ще купувам друго, стига да открия такова, което не е проектирано от някакъв музикален инвалид. И като се сетя, че Pioneer произвеждат оборудване за DJ-и...


Потребителски аватар
tomata
Мнения: 483
Регистриран на: Нед 11 юни 2006 18:21
Автомобил: VW Passat B5 Alhambra
Двигател: AWT AWC
Местоположение: Пазарджик

Re: Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Мнениеот tomata » Нед 30 апр 2017 5:48


Аз имам 3 плеара pioner на всичките песните се подреждат по дата. На мене лично много ми харесва. 2013г се направих на циганин да спестя 60лв и си купих jvc там ги подреждаше по азбучен ред. Никога вече не бих си купил друг плеар за кола освен pioner. Jvc като го включиш и започва едно мислене поне 7сек. Един съвет ходи в някой магазин виж как работят други марки и тогава купувай


Потребителски аватар
valka
Мнения: 274
Регистриран на: Сря 16 май 2007 19:14
Автомобил: поцинкован танк
Двигател:
Местоположение: София

Re: Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Мнениеот valka » Нед 30 апр 2017 11:50


Аз също съм фен на Pioneer. Меломан съм, също шапка им свалям за записвачките им за PC. Ама, ако Alpine подрежда песните по номер, както ги подреждат дискмените, мп3 плеъри, winamp-а в PC-то, ще бия шут на Pioneer-a Един приятел ми каза, че и той не може да си подреди, както той иска на Sony. Споменаваш JVC, значи и тия отпадат.


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Pioneer 181UB - подредба на песни USB

Мнениеот Dagestan » Нед 30 апр 2017 22:31


При мен, на по-стария модел 170, песните вървят както са подредени на флашката.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта