Ignition Wire (червената жица) за радиото е 12 волта дори при изгасен двигател Passat B6

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
ltomov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 06 юли 2015 21:11
Автомобил:
Двигател:

Ignition Wire (червената жица) за радиото е 12 волта дори при изгасен двигател Passat B6

Мнениеот ltomov » Съб 20 май 2017 10:56


Здравейте,

монтирам си едно радио и се опитвам да се ориентирам коя жица за какво е (от тези многото цветни, дето влизат в радиото). Колата е пасат б6.
Доколкото разбирам жълтата е постоянни 12в, а червената е ignition wire и би трябвало да има ток по нея, само когато е запален двигателя, нали така?
При мен обаче червената има ток, дори при изключен двигател и ключа е изваден, съответно не знам как да разбера кога двигателя е запален.

Това не е някакво нормално явление, нали - при някои коли да е така, при други - не, а е нещо оплескано?
Преди време ми монтираха една bluetooth джаджа, та предполагам може тогава да са прецакали работата...

И още един въпрос имам - червената жица не мога да я използвам за захранване на радиото, нали така (трябват ми 5-6 ампера) - за захранване трябва да ползвам жълтата?

Благодаря!

Последна промяна от radotom на Съб 20 май 2017 17:09, променено общо 1 път.
Причина: Допълнено заглавие




Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Ignition Wire (червената жица) за радиото е 12 волта дори при изгасен двигател Passat B6

Мнениеот xtoni » Съб 20 май 2017 19:41


Няма контактен плюс там! Има два постоянни плюса. Комуникацията се осъществява по кан връзка!


ltomov
Мнения: 7
Регистриран на: Пон 06 юли 2015 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Ignition Wire (червената жица) за радиото е 12 волта дори при изгасен двигател Passat B6

Мнениеот ltomov » Нед 21 май 2017 1:00


Ха... супер :) Ще мисля значи нещо друго. Благодаря!


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: Ignition Wire (червената жица) за радиото е 12 волта дори при изгасен двигател Passat B6

Мнениеот Vasseto » Нед 21 май 2017 9:38


Проследи кой проводник няма напрежение при заключена кола.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта