DLS, Morel и не само...

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
zikko
Мнения: 55
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 1:49
Автомобил:
Двигател:

DLS, Morel и не само...

Мнениеот zikko » Съб 23 дек 2017 2:07


Привет. Обръщам се към вас, колеги, за някой и друг съвет. Накратко - преди 15-на месеца беше планувана с-ма на добро ниво, която поради една или друга причина не се осъществи. Последва вариант 2. Системката ще е 3 way front + sub. Активно. Засега е решено - високи + среда - scandinavia. Тези скандинавии + мидбаса ще се захранват от тези хубавци - https://www.audiotec-fischer.de/en/heli ... ers/h-400x 2 броя. За суба ще бъде намерен подходящ усилвател, това не е проблем. Най-удачното нещо беше мидбаса да е също scandinavia, да, но тотално се отказах от обеми във вратите. И тук някъде започна голямото умуване. Всичкото това нещо има кой да го направи професионално и изпипано. Въпросът е там, че реших сам да си избера суб и мидбас с четене и без слушане и разбиране :mrgreen понеже аз да слушам и да не слушам все тая. След доста пресята информация съм се спрял на следните компоненти -
суб - Hertz mille 3000. Първият ми фаворит. Забравих до спомена няколко неща. Когато обсъждахме системата единственото ми желание беше суба да е 10-ка и да е около 350-400 W RMS. Не искам по-големи мощности поради алтернатор. Или иначе казано - примирих се, че може и да е 12-ка, но усилвателят да е в тези норми! Говорим за чисто SQ , колкото се може по-високо ниво!
Morel sc124 - доста различни мнения. От това, че бяга малко като качество от ultimo, до това, че за да е по - достъпен ценово е 1 стъпка под него.
DLS Nordica 10i - доближава се много до изискванията ми. Не се съмнявам, че качествен суб.
Избор на мидбас - тук вече започва истинската дилема. Както казах няма да има обеми, а само изолация. Няма да се пести, ще се прави както трябва. Изолацията е STP Silver. Ще има и фланци предполагам. Въпросът е, че обема на вратата е голям. Не съм го смятал, но е може би 20-25% по-голям от този на половерчето.
DLS Nordica - много хвален, за цяла врата и все пак го дават за две ленти.
DLS Gothia - оскъдно инфо. За цяла врата, слиза малко по-ниско, но може да пее и в обем!? Свири и в 2 и в 3 ленти.
Hertz mille 1650 - засега е фаворит. Новичък. За 2 и 3 ленти, за цяла врата. Обича повече мощност, която ще му бъде осигурена. Най - важното - малка дълбочина на вграждане, което за мен е важно, защото е кът.
Hertz mille 1600 - харесва ми, но с най - голяма дълбочина и е почти отпаднал от класацията. :biggrin
Това е! Един ден съм твърдо решен, че високи и среда ще са dls, а мидбас и бас херцове. После си казвам - мидбас готия, суб морел и т.н. и т.н. Не мога и не мога да реша. Чел съм темите в тунинг форума, чел съм и достатъчно външни източници...и не мога и не мога да реша. Така че, ако някой иска да се изкаже и даде съвет е добре дошъл :icon_razz А пък ако е и притежавал нещо от гореспоменатите творения и реши да сподели - още по-добре.
пп1 Забравих да спомена, че ще се слага 2 дин на Pioneer и DSP-то също ще е Helix. Всичко ще се купува ново, а хеликсите и Pioneer-a ще се взимат директно от Германия. Парите не са малко, даже никак и дори и 50-на лева надолу са ми от полза.
пп2 Забравих да пиша за PRS-а на PIoneer, който е 10-ка, но е 800 лева и е осреднено 200 лева над бюджета. Заслужават ли си тези пари отгоре? А е и доста тежичък.
Това е , колеги. Очаквам включвания :smile




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: DLS, Morel и не само...

Мнениеот andro_ » Сря 27 дек 2017 10:04


Разгледай Brax продуктите на г-н Фишер, така или иначе използваш негови компоненти.
Според мен са по-качествени от горепосочените други брандове, като това ,разбира се, е субективно мнение.
В държавата на г-н Фишер все ще има ентустиасти да си продават Matrix-ите.
Дори и NOX серията са много добре.
От средния клас на италианците и шведите не съм доволен.Затова изобщо не стигнах до високия им клас, а и меракът ми по аудиото ми мина преди години.
При морел има смисъл, но цената си е висока.
Дигитален сигнал или аналогов подаваш на dsp-то? Чисто любопитство...


Потребителски аватар
zikko
Мнения: 55
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 1:49
Автомобил:
Двигател:

Re: DLS, Morel и не само...

Мнениеот zikko » Сря 27 дек 2017 15:01


Това беше и първоначалната идея. High end-a на Морел в двулентов фронт + Pioneer P9. След това да се добави и среда и т.н. Поради не една и две причини(не само материални) идеята не се осъществи. Едната от тях е, че близо 13 месечното търсене на читаво Р9 комбо завърши с неуспех. Е, излезе едно чисто ново от Япония, но и цената му беше към...2.5к долара. Относно Brax-те...твърде голям залък са за мен. Все пак си правя системка за мен, не за състезания и прочие, т.е. компромисите са неизбежни. Иначе и аз видях няколко да се продават на локално ниво в Германия. Цената им си беше стабилна в евро. Относно сигнала...честно казано, откакто съм пуснал темата се замислям дали има смисъл да се хвърлят тези пари, при положение, че свързването ще е RCA. Ще видим. Така или иначе тук нещата са малко предрешени. Да минавам от 2 дин в 1 дин, отново да търся с оптичен изход и накрая нищо да не намеря ...малко не ми се занимава. В темата в тунинг форума нордика vs готия си писал позитивни неща, но след това явно нещо те е накарало да си промениш мнението за тези мидбаси. Тук стана малко като в крими филм :biggrin Някакво мнение за 10-та на Pioneer? http://pioneer.bg/car-audio/audio-govor ... order=DESC Благодаря ти за включването.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: DLS, Morel и не само...

Мнениеот andro_ » Сря 27 дек 2017 15:49


В момента има P99rs, защо не си вземеш него?
Гарантирам ти, че е на същото ниво като P90RS + Deq. Е, ако имаш или ще правиш колекция матрични cd-та е друга работа.
Иначе знам, че не излизат комбота, дори и употребявани и преди нямаше...ех спомени, спомени. Ама друго е като го повъртиш в ръцете си и на него пише made in Japan и има алуминий и стъкло...и само четири копчета на панела и два крана - за топлата и студената вода :twisted .
99-ката има юсб, което е невероятно преимущество. Това, че е едно устройство не я прави по-слаба като звук; трябват само хубави rca кабели, ако ще разстоянието е по-дълго. На комбото за юсб му трябва една кутия на която пише Carozzerria и все е около 600-800 долара.
Ако слагаш процесор гледай да подаваш дигитален сигнал. Защото аналог-дигитал-аналог винаги ще е компрометирано и сложно.
Помисли дали не си струва един път да купиш качествени говорители един път вместо да сменяш постоянно.
Matrix-ът е един път.
Supremo-то и то така.


Потребителски аватар
zikko
Мнения: 55
Регистриран на: Пон 04 фев 2008 1:49
Автомобил:
Двигател:

Re: DLS, Morel и не само...

Мнениеот zikko » Сря 27 дек 2017 17:29


Мислил съм, колега. Година и нещо имах достатъчно време. Въпросът е, че винаги всичко опира до пари. Смятам, че добре съм си направил сметката, а и при мен има тънък момент - предпочитам поне говорителите да са нови. 3 ленти Brax имам спомен какви пари са :redface След време ще ме засърбят ръцете и за Brax усилватели, а там дори и втора ръка цените са сериозни. И в крайна сметка не съм много сигурен, че точно аз ще усетя разликата в звученето и то при тези сериозни ценови разлики(спрямо сегашният ми избор). Да, първо бяхме говорили и за Морел, но после се случва 1-во, 2-ро, 3-то...и така. Въпросът е защо не съм заглеждал горепосоченият от теб Pioneer. Изобщо не съм знаел, че DSP-то е вградено и е за 4 активно. Все си мислех, че е като P9-та с допълнителен процесор. И все пак ми надхвърля бюджета(за CD и процесор съм отделил около 1.5к). Но определено ще се позамисля. Продава се и един чисто нов Clarion HX D2. Стои вече около година като първо му се искаха 1200 евро, сега го гледам за 1000, но пък панела не му се сваля и май отстъпва на комбото. Колеги, някой ако е ползвал mille мидбаси и Nordica суббас или Morel SC124 да не се притеснява, а да споделя :biggrin



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта