RNS510 проблем с GPS сигнала

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Jmok
Мнения: 67
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот Jmok » Чет 04 яну 2018 11:48


Днес е така от нищото тръгна! Разликата от преди е, че вчера я измих, а днес я беше навалял сняг по тавана. Сега ще чакам пак да се скапе....

Прикачени файлове
20180104_085107[1].jpg




Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2635
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот Vasseto » Чет 04 яну 2018 12:02


Да си закачам оригиналната антена и да чакам ли?


Jmok
Мнения: 67
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот Jmok » Чет 04 яну 2018 15:47


Ами 50:50 е. Аз нямам надежди, че се е самооправило. По-скоро е временно и сега не знам дали е платката или е антената. Ще трябва да чакам, да се скапе пак за да разбера :smile


Jmok
Мнения: 67
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот Jmok » Нед 28 яну 2018 17:39


Пристигна ми китайската антенка, а оригиналната почти проработи. Все пак реших да сложа китайската и да видя има ли разлика. Е, има. С китайската, която в вътре, залепена на тавана хваща например 6 сателита, а с оригиналната хваща 4. За момента оставих китайската, а като ми дойде музата ще сменя оригиналната на покрива. Вече 99% съм сигурен, че проблема е в нея.
А в порше ми обявиха окло 330 лв. за нова антена и кийтайската започна да ми става все по-симпатична :biggrin


Потребителски аватар
МУТАТА
Мнения: 53
Регистриран на: Вто 31 яну 2006 22:33
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот МУТАТА » Пет 02 мар 2018 18:28


Колеги и аз от десетина дни съм с този проблем,0/10 спътника.А дали не е нещо от самите сътелити проблема?
И аз рестартирах,няма грешки в навигацията,какво да правя.Нов фирмуер или Китайска антена?
Колега от къде взе антената и какви пари и 100% ли е от нея.


Jmok
Мнения: 67
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот Jmok » Пет 02 мар 2018 21:11


Колега, както казах 99% е от нея. За сега работи с китайската, но веднъж се забави 10-ина минути докато намери сателити, така че може и нещо в самата навигация да не е читаво. Антената съм я сложил отдолу, близо до оригиналната, залепена с магнита за тавана, т.е. е на обратно :) но пак хваща по-добре (повече сателити) от оригиналната.
Антената ми е тази:
https://www.ebay.co.uk/itm/GPS-antenna-FAKRA-VW-RNS-310-315-510-Seat-Skoda-Amundsen-Columbus-MFD3-RNS2-MFD2/321060086774?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

Имам още една такава чисто нова като от линка, мога да ти я изпратя по Еконт най-рано втроник за 10 лв + цената на доставката ако искаш :)

Проблема в моя случай е, че не ми се сваляше навигацията и включих антената в кабела в който е включена оригиналната антена отзад. Той е с женски накрайник и антената от линка също е с женски, затова се наложи да купя и къс преходник мъжко-мъжко. Предполагам, че антената може да се включи директно в навигацията без преходници.

Ако искаш да ти изпратя антената, дай адрес на лични.


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 430
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB 2011
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот bobi_robi » Вто 26 мар 2019 11:55


Здравейте колеги,
този проблем само с подмяна на антената ли се решава? Кaрам Пасат Б7 от скоро и съм с RNS510 и последните няколко дни забелязах, че не ме локира правилно на картата. Хващането на сътелитите е най-различно 0/10, 3/10, 4/6 зависимост къде се намирам, подобно на това което сте описали по-горе.
Странното е че, това го прави само като му цъкна MAP бутона, ако му задам адрес, ме намира на правилното место, и след спиране на маршута продължава да показва колата правилно. При положение че некой от Вас сте правили ъпгред/довънгрейд на RNS-a, дали си заслужава да минавам през тази процедура?


Jmok
Мнения: 67
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот Jmok » Вто 26 мар 2019 14:07


При мен проблема си беше от антената. С китайската работеше, но не се чуствах комфортно, като знам че е някаква преработка и си купих нова оригинална антена. Разглобих старата и вътре беше патинясала, явно е влизала вода от някъде. Разлика в сигнала между оригиналната и китайската не забелязах.

Ако те интересува, мога да ти дам китайската за 10 лв :) заедно с преходника и е 5 минути работа (поне на тигуана) да я закачиш в тавана и да пробваш. Може и самата навигация да не ти е наред.


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 430
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB 2011
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот bobi_robi » Вто 26 мар 2019 15:57


Ще я наблюдавам, тия дни ако продължава тогава ще те потърся за антената. [emoji16]
Разправия голяма ли е да се прикачи тази антена? Видях че си я вързал към съществуващия кабел който идва от Навито. Тавана ли сваля или.?


Jmok
Мнения: 67
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот Jmok » Вто 26 мар 2019 16:43


Тигуана има една пластмаса на края на тавана, която го завършва и се дъжи на щипки. Моята я извадих с голи ръце. След това има плпастмасова стойка, на която са закрепени буксите на антената и връзката им към останалата инсалация. Разкачат се с пръсти и се закача новата антена в същата букса. Това е.

На този клип може да придобиеш представа, но при мен не се налагаше да пипам страничните капаци.

https://www.youtube.com/watch?v=JH6z8VcWjcg


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 430
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB 2011
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот bobi_robi » Вто 26 мар 2019 17:11


Благодарско, данно да не се стига до махане, че тези пластмаси разкачиш ли ги веднъж..


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 430
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB 2011
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот bobi_robi » Чет 28 мар 2019 11:32


Бърз въпрос - от антената на тавана излизат два кабела с букси, синя и розова, предполагам че синята е за ГПС-а, розовата би трябвало да е радиото или?

Според клипчето по-долу, изглежда лесно смяната:

https://www.youtube.com/watch?v=FXocn3X6edo

От Порше - Юг ми обявиха цена от 200 лв. за антена, + 200-220 труд ( монтаж + диагностика) :)

Jmok написа:При мен проблема си беше от антената. С китайската работеше, но не се чуствах комфортно, като знам че е някаква преработка и си купих нова оригинална антена. Разглобих старата и вътре беше патинясала, явно е влизала вода от някъде. Разлика в сигнала между оригиналната и китайската не забелязах.

Ако те интересува, мога да ти дам китайската за 10 лв :) заедно с преходника и е 5 минути работа (поне на тигуана) да я закачиш в тавана и да пробваш. Може и самата навигация да не ти е наред.


Прати ми тел. си на лично да ти звънна да се разберем :)

Последна промяна от IvanMan на Чет 28 мар 2019 12:22, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да публикуваш няколко мнения едно след друго. Използвай бутон 'Промени".


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 430
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB 2011
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот bobi_robi » Нед 31 мар 2019 11:22


Опитвайки се да накарам тоя проклет GPS на RNS-a да сработи, забелязах че дури и при разкачена антена и рестарт чрез <>*, диагностиката през RNS-a (задържане на Setup бутона продължително) показва че има вързана антена. Бях разкачил и двете букси (синя и тъмно розова).
Това нормално ли е, има ли вградена такава във самото устройство или по-скоро не?

Това което съм направил досега:
- сложиш антената дето взех от колегата jmok, към кабела който идва от RNS-a и я прикрепих към тавана от вътре, започна що годе да лови. На следващото палене и стартиране отново същото, няма никой 1/9.
Извадих антената отвън от горе на тавана до другата, разлика никаква.
До колкото разбрах од постовете в темата, антената няма нужда от обучение към RNS-a.

Това което ми остана е да провера, кабела който влиза в самата медия, дали прави хубав контакт.

Некой да даде акъл, какво друго да пробвам?

Има ли некой колега който се занимава с оправяне на тези устройства?


Jmok
Мнения: 67
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 23:46
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот Jmok » Пон 01 апр 2019 9:34


Има вероятност някой преди теб вече да е сложил някаква антена в конзолата зад RNS-а, която да е сдала багажа. Най-лесно ще разбереш, като свалиш RNS-a. После ще ти е лесно да провериш и кабела, да включиш антената която ти дадох директно в RNS и т.н..


Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 430
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB 2011
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот bobi_robi » Пон 01 апр 2019 9:57


Това е на ред да го направя да..



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта