RNS510 проблем с GPS сигнала

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
bobi_robi
Мнения: 430
Регистриран на: Пон 17 мар 2008 18:14
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFGB 2011
Местоположение: София
Контакти:

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот bobi_robi » Сря 03 апр 2019 17:33


Продължаваме напред и нагоре към тавана :).
Оказа се че има китайска антена зад самата медия, и затова при разкачената оригинална ми дава че има антена.
На кратко сложих китайската на кабела на оригиналната, и я прикачих към тавана отвътре, но не лови. Извадих антената отвън на тавана и слънце. RNS-a пощуря от радост да гони сателити. Всичко точно но грозно изпълнение, да излиза кабела по тоя начин.
Въпроса ми е възможно ли е тавана на колата да спира свързването със сателити, влияе ли или по-точно трябва ли да влияе? При изнесена антена е ок, като е в тавана отвътре, не лови. [emoji16]
Някой колега ако има етка да ми извади парт номера на антената ще съм мн. благодарен.

Ъпдейт:

Ето малко инфо:
3C0035507N - парт номер на антена която освен GPS има и телефон
3C0035507АА - парт номер на антена която има само GPS

Данно да му свърши на некой работа.
Останах с две китайски GPS антени на некой ако му трябва, мога да съдействам.

Ъпдейт 2:
Купих антена втора употреба и от мойта си прехвърлих антената за телефона само. На мойта старата клеясала до немай къде, пресадих китайската :) и се получи като оригинална :)
Та ако на некой му тряба GPS антена работеща, и в оригиналната опаковка да си я монтира на тавана да драсне :)
Ето малко снимков материял, по-долу състоянието на старата и по-българената китайска как се получи :)

Състоянието на старата може да се види с голо око, колко вода е изпила :) високото е антената за телефона :)
Изображение Изображение

Вече интегрирането на китайската в/у основата на старата, като от старата съм запазил само платката, за престиж и да има къде да захвана GPS-a.
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение

Краен резултат, работеща резервна антена или чакаща новия си собственик :) За тази мога да дам гаранция, че няма да се удави :)
Изображение

:drunk Честит петък на всички! :beer




vladYYFR
Мнения: 15
Регистриран на: Нед 27 яну 2019 13:49
Автомобил: PASSAT CC DSG 170
Двигател:

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот vladYYFR » Чет 16 май 2019 18:39


IMG_20190516_175651.jpg
Здравейте,някой може ли да ми кажи къде е проблема с навигацията,не иска да тръгне ,благодаря предварително
IMG_20190516_175455.jpg


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: RNS510 проблем с GPS сигнала

Мнениеот xtoni » Чет 16 май 2019 21:27


Проблема е че е китайски, нормално е да има проблеми, не че и при фабричните не са проблем но рядко



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 33 госта