Проблем с усилвател ALPINE моноблок

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
Uaxbun
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 01 сеп 2015 17:13
Автомобил:
Двигател:

Проблем с усилвател ALPINE моноблок

Мнениеот Uaxbun » Чет 28 дек 2017 17:10


Здравейте,около 6 месеца съм собственик на усилвател Alpine MRP-M350 моноблок свързан със субуфер 12' свързан в Golf 4. Преди около две седмици след като запалих колата всичко си свиреше нормално, но след около 5 минути път с колата забелязах че буфера не свири /не съм го пресилвал, свиреше съвсем тихо/. Помислих си че бушоните са изгорели по някаква причина /до сега не ми се е случвало/. Стигнах до мястото за което бях тръгнал и веднага проверих усилвателя, лампичката му светеше, измерих и бушоните, захранването, всичко беше здраво но буфера не свиреше. Взех един кабел и свързах дирекно телефона си с усилвателя, но резултат нямаше.

На другия ден при проба, всичко си работеше, буфера си свиреше без проблем все едно нищо не се е случвало.

Вчера отново, няколко минути след като тръгнах отново буфера спря да свири. За разлика от първия път, на следващия ден също не работеше...

Какъв може да е проблема, явно е от усилвателя. Да не си включва някакви защити или нещо от този сорт, или пък нещо да дава на късо? Сега съм го разкачил за да се разредят кондензаторите и утре ще го пробвам наново. Отворих го от вътре, нямаше издути кондензатори или нещо почерняло, всичко си изглежда изрядно.




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с усилвател ALPINE моноблок

Мнениеот andro_ » Чет 28 дек 2017 19:44


Захранващите кабели и връзки си провери; обикновено масата създава проблеми, когато не я бива.


Потребителски аватар
Uaxbun
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 01 сеп 2015 17:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с усилвател ALPINE моноблок

Мнениеот Uaxbun » Чет 28 дек 2017 21:50


Масата съм я вързал за болта на колана и няма мърдане /предполагам, а плюса /+/ е дирекно от акумулатора.. Утре ще проверя като го вържа наново, какво е положението, дано да работи, аколине май ще се наложи колкото и да не ми се иска да търся сервиз...


Потребителски аватар
Uaxbun
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 01 сеп 2015 17:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с усилвател ALPINE моноблок

Мнениеот Uaxbun » Пет 29 дек 2017 10:36


Днес, вързах всичко наново и засвири буфера. След около +/- 30мин тестове, отново изключи, спря да свири..... Усилвателя беше студен, не се беше загрял, лампата му светеше отгоре но буфера не свири. За сервиз ли е усилвателя? Дайте някакво мнение, какъв може да е проблема...


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с усилвател ALPINE моноблок

Мнениеот andro_ » Пет 29 дек 2017 15:01


Колко кв.мм са тикабелите?


Потребителски аватар
Uaxbun
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 01 сеп 2015 17:13
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с усилвател ALPINE моноблок

Мнениеот Uaxbun » Пет 29 дек 2017 17:24


Не съм сигурен, но не са малка. По спомен около 20мм.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с усилвател ALPINE моноблок

Мнениеот andro_ » Пет 29 дек 2017 17:48


Друга причина за изключването може да е в това, че gain-а ( или level-а) може да ти е настроен неправилно, усилвателят да се напъва прекалено много при усилване и да изключва, защото захранването не му издържа. Все пак това е малък усилвател, ако го напъваш с над 250-300w бас и то на 2 ома вземи и това в предвид.
Ако и това не помогне и след като си сигурен в захранването не остава друго освен да го занесеш да го види доктор.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 149 госта