Свързване на усилвател към двукомпонентна система на HERTZ?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
MaZaRa7
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 09 яну 2018 23:18
Автомобил:
Двигател:

Свързване на усилвател към двукомпонентна система на HERTZ?

Мнениеот MaZaRa7 » Сря 14 фев 2018 21:36


Колеги ползвам Hertz ESK 165L.5 в колата си , но MP3 плеяра ми е слаб 50вата разделена на 4 канала и разбира се не е достатачно да чуя добър звук , та опитах се свържа усилвателя си към тази система да чуя как ще звучи ,но то какво стана: пищялките никакъв звук, само шумолене а мидбасите само се движат напред назад без да издават никакъв бас (доста странно) . Усилвателя е: Thunder TCA-2152, RMS 2x150W не съм го вързал на бридж и съм тествал всичко настройки FULL и тнт. Дали усилватела не е подходящ за тази система или някъде греша?




teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Свързване на усилвател към двукомпонентна система на HERTZ?

Мнениеот teodorpc » Сря 14 фев 2018 22:20


Няма такъв вариант да не е подходящ, неговата работа е да усилва (все пак не гониш хай енд звучене) Най вероятно си вързал усилвателя през LPF сиреч през нискочестотния филтър и съответно усилва само ниските честоти. Така че, прегледай внимателно.


MaZaRa7
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 09 яну 2018 23:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Свързване на усилвател към двукомпонентна система на HERTZ?

Мнениеот MaZaRa7 » Чет 15 фев 2018 1:11


Къде да видя дали е към ниско или високочестотен филтър. Чинчовете на сд то ли или някъде по усишвателя?


teodorpc
Мнения: 231
Регистриран на: Сря 14 фев 2018 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Свързване на усилвател към двукомпонентна система на HERTZ?

Мнениеот teodorpc » Чет 15 фев 2018 7:56


Трипозиционният ключ трябва да е в средата на full. Ако пак е така пробвай да въртиш врътката отдясно над която пише LPF докато свири и слушай дали се променя звука. Аке се появяват и по-високи честоти значи превключвателя ти стои на позиция lpf и вероятно е прецакан.


MaZaRa7
Мнения: 6
Регистриран на: Вто 09 яну 2018 23:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Свързване на усилвател към двукомпонентна система на HERTZ?

Мнениеот MaZaRa7 » Съб 17 фев 2018 21:59


Просто сд-то ми имало 2 чифта чинчове: едните за туба, другите за предната линия (звук) .. и така проблема се оправи



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 91 госта