Китайска мултимедия за Passat B7

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 апр 2018 11:09


копирай текста след v=







Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот VWGT » Чет 05 апр 2018 12:00


за да не го занимаваме човека с едни и същи въпроси на ЛС, си копирам актуалните въпроси по филмчетата:

- стори ми се, че пали доста бавно ... дали ти си го натоварил с много арр-ове или си е така?

- ако правилно разбирам WiFi и BT не могат да работят заедно? явно дивайса има само една антена, която се споделя. Но предполагам, че донгъла с 3Г модема няма проблеми?

- Phone app-a винаги ли работи? т.е. дивайса има ли мултитаскинг? Доколкото се ориентирам всяка функционалност си е app, т.е. радиото е app, телефона е app, та въпроса ми е като запалиш колата кои арр-ове се стартират? Предполагам телефона се връзва сам ... и може ли радиото да работи и ВТ да е в режим на изчакване (арр-а да работи някъде отзад), и когато някой звънне да прехвърли от едното на другото само, като затвариш - връща на радио/навигация или там каквото си бил пуснал ? Или всеки път трябва да избираш кой арр да е активен?

- хардуерните бутони, двата работят ли и каква функция изпълняват? може ли да скроллват списъци и тн или са само волуме?

- андроида не е заключен предполагам, и мога да си сваля друга навигация примерно? Работи ли с google storе или само с .apk?


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот JORDITO » Чет 05 апр 2018 12:18


В зелено са отговорите
VWGT написа:за да не го занимаваме човека с едни и същи въпроси на ЛС, си копирам актуалните въпроси по филмчетата:

- стори ми се, че пали доста бавно ... дали ти си го натоварил с много арр-ове или си е така? - с андроид 5.1 и повече апове така става. Пали като таблет в рамките на 20 секунди.При андроид 6.0 и 8.0 вече не е така, пали мигновено на някои модели, на други в рамките на 5-6 секунди

- ако правилно разбирам WiFi и BT не могат да работят заедно? явно дивайса има само една антена, която се споделя. Но предполагам, че донгъла с 3Г модема няма проблеми? - могат да работят заедно но приоритета е на WI-FI ,ако го изключиш минава на 3G. На клипът просто на HBO GO не му стига 3G скоростта на донгъла за да направи стрийм. С 4G донгъл вече няма проблем, но не всички устройства поддържат 4G донгъл.

- Phone app-a винаги ли работи? т.е. дивайса има ли мултитаскинг? Доколкото се ориентирам всяка функционалност си е app, т.е. радиото е app, телефона е app, та въпроса ми е като запалиш колата кои арр-ове се стартират? Предполагам телефона се връзва сам ... и може ли радиото да работи и ВТ да е в режим на изчакване (арр-а да работи някъде отзад), и когато някой звънне да прехвърли от едното на другото само, като затвариш - връща на радио/навигация или там каквото си бил пуснал ? Или всеки път трябва да избираш кой арр да е активен? - като запалиш, на каквото си я изгасил на това тръгва. Телефонът се свързва автоматично на BT. Като ти звънне някой отдолу се показва една лента кой те търси . Ако върви навигация през това време, тя си заема екрана и си виждаш накъде те води. Като затвориш си продължава радио или гласови напътствия за навигацията. При смесен режим радио и нави, когато казва маневра, леко намялава звукът на радиото , казва ти маневрата и след това радиото продължава със същата сила.

- хардуерните бутони, двата работят ли и каква функция изпълняват? може ли да скроллват списъци и тн или са само волуме? - единия е за усилване и намаляване и пауър, другия е за радиото за станциите финна настройка и mute. Не съм го пробвал в режим музика дали скролва песните.

- андроида не е заключен предполагам, и мога да си сваля друга навигация примерно? Работи ли с google storе или само с .apk? - може да се сложи всичко , което върви на Андроид - Навигон, Garmin, Sygic, WAZE и т.н. Правиш си акаунт в Google play или ползваш същия като на телефона си и теглиш на воля.
-


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот Petrolhead » Чет 05 апр 2018 14:28


Mishonti написа:Проблема на Kenwood-a е, че не е с Андроид. Реално освен за навигация няма за какво да го ползваш. А и е доста пари - лично за мен неоправдани.


имаш carplay и andoidauto, не знам какво друго ти трябва.
да си купиш кола за 10-20 хиляди лева и да спестиш 1000-1500 от мултимедия ми се струва доста цървулски подход.


Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6055
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 05 апр 2018 14:41


тук не става въпрос за спестяване а за по-голяма функционалност и максимално близък вид до ОЕМ , което на Kenwood някак не му се получава само цената му е близка до OEM


Потребителски аватар
Petrolhead
Мнения: 2112
Регистриран на: Сря 02 сеп 2009 9:52
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот Petrolhead » Чет 05 апр 2018 14:55


http://www.kenwood-electronics.bg/car/n ... X518VDABS/

точно kenwood има доста VAG опции.

да не говорим, че връзваш към колата си електроника правена неизвесто от кого, неизвесто къде.
не знам дали знете, но в сервизите на фолксваген им е забранено да инсталират китайци и е възможно да не ти признаят гаранционни ремонти заради инсталирани китайци. с пионер, кенууд и алпин, нямат грижи, предлагат ги и ги инсталират. не мисля че е случайно


Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот VWGT » Чет 05 апр 2018 15:41


все пак темата е за китайци, нека да се продържаме към нея.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот Mishonti » Чет 05 апр 2018 16:16


Petrolhead написа:
Mishonti написа:Проблема на Kenwood-a е, че не е с Андроид. Реално освен за навигация няма за какво да го ползваш. А и е доста пари - лично за мен неоправдани.


имаш carplay и andoidauto, не знам какво друго ти трябва.
да си купиш кола за 10-20 хиляди лева и да спестиш 1000-1500 от мултимедия ми се струва доста цървулски подход.



Това си е лично твое мнение. Когато нещо е неоправдано скъпо и нефункционално за мен е безмислено. Има много по-добри китайки от това.


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот JORDITO » Чет 05 апр 2018 18:44


На никого не натрапвам нищо. Споделям опит. Преди да взема моята дълго проучвах вариантите. И моята кола е в гаранция още, а медията е вече на 2 години. Пипал съм и съм чувал и Kenwood. Всеки има право на избор. Аз моят съм го направил вече.


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 275
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот deodriver » Чет 05 апр 2018 21:29


Аз да попитам колега JORDITO,китайската навигация ще работи ли с оригиналния интерфейс в жабката на колата (USB).И коя китайска медия е най-добра към момента за Пасат Б7?Дето се казва,да е на макс от към хардуер и софтуер.


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот JORDITO » Чет 05 апр 2018 22:04


Ако имаш USB в жабката оригинално и е на специфична кръгла букса, а не е вкарано в Quadlock буксата, да ще работи. Има такива кабели. При мен си е подвързано едното оригиналното USB на колата.
Относно медия, за мен номер 1 са Witson,но са и най-скъпи.
http://www.witson.com
http://www.witson.com/en/displayproduct ... =102811715

Много са напред във всяко едно отношение и предлагат медии и за най-изчанчените модели автомобили.А и съпорта им е железен. На мой познат му пратиха и доставиха за 3 дни по DHL канбус декодер. Другите китайци вървят 6 месеца след тях. Ерисин са една идея по-назад, но и те от месец вкараха за Пасат Андроид 8.0, 4гб Рам и октакор. Доскоро бяха само на анонс, но вече мисля,че е налично за доставка.


ne_coo
Мнения: 32
Регистриран на: Пет 29 май 2009 23:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: burgas

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот ne_coo » Чет 05 апр 2018 23:40


Здравейте

Извинявам се ,че използвам темата.
Въпрос към JORDITO ако се монтира китайче бутоните на мултиволана функционират ли пак?
Става въпрос за пасат б6 2008г.

Благодаря предварително.


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот JORDITO » Пет 06 апр 2018 0:37


ne_coo написа:Здравейте

Извинявам се ,че използвам темата.
Въпрос към JORDITO ако се монтира китайче бутоните на мултиволана функционират ли пак?
Става въпрос за пасат б6 2008г.

Благодаря предварително.

Естествено, че функционират. Показва и доста неща други,като остатък гориво, климатроник, отворени врати, външна температура, дръпната ръчна и не сложен колан.

Последна промяна от JORDITO на Пет 06 апр 2018 7:39, променено общо 1 път.


Ivodam
Мнения: 28
Регистриран на: Нед 18 мар 2018 13:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот Ivodam » Пет 06 апр 2018 7:12


VWGT написа:вече отговориха, но и аз да кажа - причината е Android-а!
всички тия марковите са просто едни фенси плейъри за една кофа пари с функции от преди 10 години ... Пасат В8 с AFN ... без периферия, интернет.

Попрегледах днес, JORDITO препоръчва Ерисин и Witson, от тях хората нямат оплаквания. Имат и wifi, т.е. можеш да си ползваш тела като hotspot, картите на навигациите са online/offline, постоянно се ъпдейтват, имаш live traffic ... 8 инча екран с 4 gb ram до бг излиза 600 лв. Има модел, който наподобява rns510 на вид.


Може ли линкчето за модела, който наподобява RNS 510? :)


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия за Passat B7

Мнениеот JORDITO » Пет 06 апр 2018 7:41





Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ByCK и 25 госта