Въпрос относно подмяна говорителите на Passat B5

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
Стефан.Стаменов
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 21:04
Автомобил:
Двигател:

Въпрос относно подмяна говорителите на Passat B5

Мнениеот Стефан.Стаменов » Пон 09 апр 2018 22:16


Здравейте,

Четох доста статии относно това как се подменят говорителите, какви трябва да бъдат и т.н
Много бях доволен от говорителчетата на пасатора, но уви скъсаха се, почнаха да издават гадни пръщения, с две думи грозна работа.
Подариха ми говорители JBL GX602.
Първият въпрос, на който успях да си отговоря и сам е как да се свърже: Днес махнах кората на вратата, видях къде се намира видях,че трябва да се разпробият нитовете, но видях и че в оригиналният говорител влизат 4кабела (предполагам 2х"+" и 2х"-"), поръчах си кабел-адаптер от 4 към 2, така че да мога да свържа новите говорители.
Вторият въпрос, за който в същност искам да попитам е : Проблем ли е това,че говорителите са 2 ома, ОК ли е да сложа 2 ома отпред и 2 отзад или задължително трябва да съм с 4 ома отпред и 2 отзад? Радиото е оригиналното Blaupunkt Rimini RCM 169 (предвидено за смяна).
Друго което ме интересува е, знаете ли оригиналният размер на пищялките (може би 1") и ако се търсят пищялки, какво трябва да гледам като характеристики за тях в моята ситуация ?

Благодаря !
Леко и безаварийно шофиране на всички :)




Потребителски аватар
Vankata_84
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 17:58
Автомобил: Polo TDI 9N3
Двигател: BMS 2008 DPF
Местоположение: до Своге

Re: Въпрос относно подмяна говорителите на Passat B5

Мнениеот Vankata_84 » Съб 14 апр 2018 12:15


Кое точно е два ома? В линка пише че са 4-ома.

Това са коаксиални говорители. Подходящи са за кора, или приложения в който седят на височина на ушите който ги слушат. Баса и високо честотния са в едно.
На теб ти трябват компонентни такива на който баса и високо честотния са отделни. Така ще можеш да монтираш баса дето трябва и високочестотния също.


Потребителски аватар
Стефан.Стаменов
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 20 яну 2016 21:04
Автомобил:
Двигател:

Re: Въпрос относно подмяна говорителите на Passat B5

Мнениеот Стефан.Стаменов » Нед 15 апр 2018 21:51


В спецификациите най-отдолу на страничката пише,че говорители GX602 са 2,3 ома импеданс, както и в упътванията на прозводителя : Тук


Потребителски аватар
Vankata_84
Мнения: 270
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 17:58
Автомобил: Polo TDI 9N3
Двигател: BMS 2008 DPF
Местоположение: до Своге

Re: Въпрос относно подмяна говорителите на Passat B5

Мнениеот Vankata_84 » Пон 16 апр 2018 15:24


4 или 8 ома като "стандарт" е малко като дизелова кола 110 коня и същата бензинова! Наистина са пише 2,3 ома но това е минимално(или усреднено) съпротивление на определена честота от излъчвания честотен спектър или за целия такъв . С други думи ако пуснеш музика(сигнал) само на точно тази честота където говорителя е 2,3 ома ще ти трябва усилвател стабилен за работа на 2 ома, но понеже ти ще слушаш музика(съвкупност от целия спектър честоти) то бих казал, че проблем може да има само в случай по изключение. Ако ти е много хилаво радиото може да изключва или да се включва защитата. Почти съм убеден, че проблем няма да има. Слагал съм тази серия 4" на JBL към Пайнер с флашка най-нисък модел, и проблеми никога не е имало.

Въпроса е че според мен ще си развалиш музиката монтирайки коаксиални говорители във вратите. За мен лично е вариант да прекъснеш високо честотния и да оставиш да свири оригиналния на Пасата. Друга опция изискваща минимум от знания е да разглобиш JBL-a и да сложиш високо честотния горе където си му е мястото, а мидбаса долу във врата. Това обаче трябва да се огледа възможно ли е? Правил съм го, не е сложно! Просто някой говорители вече са толкова бюджетни, че нямат болтово съединение на основата държаща високо честотния и може да ги повредиш при опит за разглобяване. Отделно някой високо честотни не ползват своята магнитна система....това го видях при много люти ментета. :bishop



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта