откъде да изтегля навигация за vw touran година 2010

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
saisatiq
Мнения: 12
Регистриран на: Съб 05 юни 2010 14:42
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

откъде да изтегля навигация за vw touran година 2010

Мнениеот saisatiq » Нед 20 май 2018 14:32


Здравейте отново приятели и колеги искам да ви попитам откъде мога да изтегля карта на Европа или поне на България за vw touran година 2010
до колкото знам от собственика и картата трябвала да бъде на диск аз имам снимка на мултимедията която ще кача ето и снимката Изображение до колкото четох системата трябва да е rns 310 или 315 но не съм сигурен




Потребителски аватар
VWGT
Мнения: 6151
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 10:09
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: откъде да изтегля навигация за vw touran година 2010

Мнениеот VWGT » Пон 21 май 2018 9:16


Правилно си се ориентирал за устройството RNS 310/315.

Навигационните карти са две, Източна и Западна Европа, като се припокриват в Централна Европа (примерно Германия я има и в двете версии). На това устройство в паметта може да имаш само една карта. Другата може да се ползва през SD картата.

За тази навигация качването няма да стане с диск. Навигационната карта е няколко GB и за това трябва да се свали на DVD, но точно тази навигация чете само CD-та.
Единственият начин е през SD карта. Там вече ти писах в другата тема какъв е най-големия проблем - да намериш подходяща SD карта!
Иначе хакътлъка е по-лесната част, дали през линукс или през руутнат телефон има инфо в нета достатъчно, как да си смениш ID-то на картата с подходящо. Както има и навигационни карти за сваляне.
В Сф специално "услугата" някой да ти качи навигационна карта е 50-60 лева. Ако нямаш налична подходяща СД карта, цялата галимация "направи си сам" губи рязко смисъл.

Имай предвид, че тази навигационна карта в това устройство, не е яката работа, поддържа само базови функции като за навигация от преди 15 години. Предвид евтиния роуминг една карта на телефона може да ти върши много по-добра работа (или ако имаш друга навигация).


Потребителски аватар
nikolay.budurov
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 29 окт 2016 20:03
Автомобил: VW Sharan 7n 2011
Двигател: CFFB 2011
Контакти:

Re: откъде да изтегля навигация за vw touran година 2010

Мнениеот nikolay.budurov » Сря 26 фев 2020 19:43


Здравейте, бихте ли ме свързали с някой, който се занимава в София с такива неща и който може да ми ъпдейтне софтуера на RNS 315 и съответно инсталира ъпдейтнати карти? Благодаря предварително!



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: artyom, lpp71 и 20 госта