Помощ за DVD за кола

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
george.antonov
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:18
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD
Местоположение: Свищов

Помощ за DVD за кола

Мнениеот george.antonov » Вто 19 юни 2018 17:08


Колеги помагайте. Купих едно Car DVD hyundai hdv727 ,на което работи всичко друго,освен това да изкарва звук.Краиния усилвател е с TDA7388,4х41W.На крака на mute-то дава 5.3 волта,на крака на стенд бай дава 8.3 волта,което по спесификация е нормално и работи.При подаване на малък ток на входа говорителя дава сигнал.Мерени са почти всички дискретни СМД елементи по платката и работят според мултицеда.
Интегралните схеми по платката са няколко - 1 ИС за управление на механиката на диска,една WINBOND за софтуеара,една CMOS памет,също и една за управление на RDS-a.Има една интегрална схема SC9256S , която се води PLL for DTS,което на мен не ми говори нищо.Ако може малко информация относно нея.
Интересуваме как сменя сигнала към крайния усилвател (примерно от AUX към CD),и дали тази интегралка има нещо общо със сменянето на сигнала.А ако някой се е сблъсквал с подобен проблем нека сподели опита си или поне идея къде да се търси проблема,че вече и аз незнам, :gruebel :screwy :gruebel :screwy




Потребителски аватар
george.antonov
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:18
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD
Местоположение: Свищов

Re: Помощ за DVD за кола

Мнениеот george.antonov » Сря 20 юни 2018 10:26


Колеги,разгадах го. Проблема е в интегралата BT2312 - 32 крака.(BT2312L is a four-channel digital control audio processor utilizing CMOS Technology).За съжаление нито мога да и намеря PDF-a,нито да има да се продава.Но за сметка на това има сума аналози.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта