Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот petko5 » Чет 05 юли 2018 20:56


Здравейте колеги,
Съжалявам за тъпия въпрос, но вече два плеъра сменям гаранционно(PIONEER и JVC) :banghead и за това Ви искам съвет при избора......

Спрял съм се на тези модели:
1 - Авто Ресийвър PIONEER DEH-S5000BT
Изображение

2 - Авто Ресийвър PIONEER DEH-3900BT
Изображение

3 - Авто Ресийвър ALPINE CDE-193BT
Изображение

4 - Авто Ресийвър ALPINE UTE-92BT
Изображение

5 - Авто Ресийвър SONY MEXN5200BT
Изображение

Някой може ли да ми обясни съществената разлика между отделните плеъри освен цената....
Ще съм Ви много благодарен

Въпроса ми е сериозен, но ако имащите власт Дами и Господа, нека да правят с темата както намерят за добре.

Благодаря Ви предварително :bowdown

Поздрави :th_up

Последна промяна от petko5 на Чет 05 юли 2018 21:05, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Съвет при избора на CD/DVD Ресийвър

Мнениеот Barboukov » Чет 05 юли 2018 21:05


В интерес на истината, до преди 5 години пайнерчетата си бяха клас над другите. Визирам звука и многото опции за настройката му. За Sony съм чувал различни отзиви. За Alpine - нищо.

Първо отговори на един въпрос: Какво искаш от плейъра? Хубав звук, добра визия и съчетание на на цветовете му с тези на колата, чисти разговори през bluetooth, мощност или нещо друго?

Всеки, който би дал съвет съм убеден, че ще го направи по някой от изброените неща. Въпросът е ти да знаеш какво искаш от него, за да получиш адекватна насока.

Аз съм имал Deh 4500mp и 5500mp. Свиреха много добре.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот petko5 » Чет 05 юли 2018 21:08


Хубав звук и чисти разговори през bluetooth най вече....


Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот Barboukov » Чет 05 юли 2018 21:35


От към звук бих се доверил на един от първите два. Начин по който ще го избера: Отивам в магазина и ги моля да пуснем и двата, за да чуя звука и да направя точния избор за мен. Тогава бих пробвал и по един разговор.

По този начин си избирах преди години моите. Но просто работех във фирма, която ги продава и нямаше проблем да свалям и слагам друго.

Ако решиш да го направиш, стискам палци да случиш на ХОРА, които да ти съдействат.


Потребителски аватар
george.antonov
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:18
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD
Местоположение: Свищов

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот george.antonov » Пет 06 юли 2018 17:55


Аз бих се доверил на изпитана марка. Пайнер,Сони или нещо което съм сигурен , че е компания за производство на техника за озвучаване.Китайските плеарчета са произведени със същите интегрални схеми,но има много дискретни елементи,който са спестени за намаляне на цената.Това води до много проблеми - греене , изгаряне на интегрални схеми вследствие ,че не са поставени в правилен режим на работа и т.н. Също така е важен и софтуеара за управление на блутут модула. Не вярвам китайчетата да са с нещо по-добро от изпитаните марки.


Потребителски аватар
audio_mania_max
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 22 яну 2011 5:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот audio_mania_max » Нед 08 юли 2018 1:11


Е най-съществената разлика между марките ти вече си я изпитал на свой гръб - като взимаш евтина ширпотреба (JVC, Pioneer, Sony), почти винаги се запознаваш със сервизния им персонал, освен скапания звук и китайските копченца.
От изброените 5 плейъра без никакво колебание бих избрал Alpine CDE-193BT, просто е много над останалите и като звук, и като екстри.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот petko5 » Нед 08 юли 2018 20:48


audio_mania_max написа:Е най-съществената разлика между марките ти вече си я изпитал на свой гръб - като взимаш евтина ширпотреба (JVC, Pioneer, Sony), почти винаги се запознаваш със сервизния им персонал, освен скапания звук и китайските копченца.
От изброените 5 плейъра без никакво колебание бих избрал Alpine CDE-193BT, просто е много над останалите и като звук, и като екстри.


Благодаря колега...
Ако беше дал съвет по-рано, щях да те послушам.....
Много се двоумях между тези два модела:
Авто Ресийвър PIONEER DEH-S5000BT и Авто Ресийвър ALPINE CDE-193BT.

В крайна сметка се спрях на Авто Ресийвър PIONEER DEH-S5000BT......
Ще дам втори шанс на PIONEER.....


Потребителски аватар
george.antonov
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:18
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD
Местоположение: Свищов

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот george.antonov » Пон 09 юли 2018 6:30


audio_mania_max написа:Е най-съществената разлика между марките ти вече си я изпитал на свой гръб - като взимаш евтина ширпотреба (JVC, Pioneer, Sony), почти винаги се запознаваш със сервизния им персонал, освен скапания звук и китайските копченца.
От изброените 5 плейъра без никакво колебание бих избрал Alpine CDE-193BT, просто е много над останалите и като звук, и като екстри.



Колега,нека не бъркаме китаиския "Pioneer" с оригиналния такъв,защото Pioneer са номер едно в производството на техника за озвучаване !!! Поразрови се за Pioneer CDJ 2000 , също и за Pioneer DJM 900 NXS2 , защото това са оригинални продукти на фирмата, виш цените , и не ги сравнявай с "марковите" китайските реплики произведени в на Бай Марко гаража. Има голяма разлика.Като искаш хубав плеар , вадиш пара , купуваш качество , и си 6+.


Потребителски аватар
audio_mania_max
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 22 яну 2011 5:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот audio_mania_max » Пон 09 юли 2018 21:55


george.antonov написа:
audio_mania_max написа:Е най-съществената разлика между марките ти вече си я изпитал на свой гръб - като взимаш евтина ширпотреба (JVC, Pioneer, Sony), почти винаги се запознаваш със сервизния им персонал, освен скапания звук и китайските копченца.
От изброените 5 плейъра без никакво колебание бих избрал Alpine CDE-193BT, просто е много над останалите и като звук, и като екстри.



Колега,нека не бъркаме китаиския "Pioneer" с оригиналния такъв,защото Pioneer са номер едно в производството на техника за озвучаване !!! Поразрови се за Pioneer CDJ 2000 , също и за Pioneer DJM 900 NXS2 , защото това са оригинални продукти на фирмата, виш цените , и не ги сравнявай с "марковите" китайските реплики произведени в на Бай Марко гаража. Има голяма разлика.Като искаш хубав плеар , вадиш пара , купуваш качество , и си 6+.


Колега, нека не бъркаме форумите - тук не сме във форум за DJ оборудване. Макар че и там Pioneer вече ги няма - продадоха тази част от бизнеса си още през 2014 на KKR в отчаян опит да компенсират загубите от "прекрасните" кар аудио продукти:

https://www.reuters.com/article/us-pion ... G820140916

А малко преди това продадоха и домашното си аудио на Onkyo, така че май само за теб са "номер едно в производството на техника за озвучаване !!!".


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот Bai Sando » Пон 09 юли 2018 22:17


Те пък щото Alpine хич не са китайски :wink
Имал съм 3 плеъра и от тях и не предлагаха нищо особено от към настройки към звук.За един скапан блутут искаха допълнително да им се връзват разни там джаджи дето струваха колкото плеъра.А всеки един Pioneer макар и по-евтин,предлага сума ти настройки и поднастройки на звука,блутуут и каквото там се сетиш от към екстри.Няколко нива на суб,обръщане на басаса и не знам си още какви екстри,които при Alpine ако ги има,трябва да се изръсиш тройно.
Сега търкалям вече 3 години един такъв.
Изображение
Няма нещо дето да го няма.Свързва се без проблем с телефона,изписва ми кой ме търси,миксира,прави диджей ефекти,отделно си правиш точния цвят като копчетата на колата.Една камара настройки на звука и т.н.Кой Alpine ще ми предложи тия екстри за около 300 лв.


Потребителски аватар
audio_mania_max
Мнения: 115
Регистриран на: Съб 22 яну 2011 5:53
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот audio_mania_max » Вто 10 юли 2018 3:37


Както още древните римляни са казали - всекиму своето.
Искаш евтинко - получаваш Pioneer с диджей ефекти, разхлопани копченца и чести посещения в сервиза. Ако и ушите ти издържат на "Пайнерския" звук, си направо на далавера...
Ама дали пък със Sang или Sencor няма да си на още по-голяма далавера? :mhihi


Потребителски аватар
george.antonov
Мнения: 126
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:18
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ABD
Местоположение: Свищов

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот george.antonov » Вто 10 юли 2018 7:41


Евала,но всекиму своето както каза колегата. Ето някой модели на Пайнер,само за сравнение с другия "Пайнер".

https://www.pioneerelectronics.com/PUSA ... VH-3400NEX
https://www.pioneerelectronics.com/PUSA ... 00BS#specs
https://www.pioneerelectronics.com/PUSA ... EH-X4900BT

Между другото последния модел има китайска реплика , и може да видите осезаемата разлика....Дори и в копчетата.


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот Bai Sando » Вто 10 юли 2018 14:14


Да сравняваш Пайнер и Санг,явно си мега разбирач. :mhihi
Повече такова дърво като Alpine не ща и да видя.Броиш 300 лв и получаваш "магнет" с настройки тип бас и високи....а да има и баланс :biggrin Да не говорим,че като му сложиш 4 гб флашка и се чуди 5 минути коя песен как се казва.А зимно време дисплея му предава като на кафе машина.По добре да си слушам Пионера с клатещите копчета.


Потребителски аватар
petko5
Мнения: 2926
Регистриран на: Сря 11 апр 2007 18:16
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: ААМ
Местоположение: София-Белоградчик-Стара Загора

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот petko5 » Вто 10 юли 2018 15:27


Забелязах първите бъгове в този плеър.....
Микрофона на свободни ръце не работи с телефон huawei mate 10 lite - аз чувам човека по радиото, но той не ме чува....., а с Lenovo P2 на отсрещната слушалка се чува страшно кънтене....
Дано причината е в мен и настройки на плеъра....
Втория бъг е с приложението на Pioneer - Pioneer ARC APP което иска да инсталираш на телефона.....
И с двата телефона блокаж....
Дано е пак причината в мен и настройките.....

Нещо много причини станаха...... като за музика на два дни...... :banghead


Потребителски аватар
Dagestan
Мнения: 958
Регистриран на: Съб 30 ное 2013 19:04
Автомобил: Toledo 1M2 и един Фокус
Двигател: AGN 2000
Местоположение: Разград

Re: Моля за съвет при избора на CD/DVD Ресийвър...

Мнениеот Dagestan » Съб 21 юли 2018 12:59


Имам същия Pioneer, но без механизъм за диск. Купих го, защото беше най-евтиния модел с bluetooth, за сега съм супер доволен, не го използвам за разговори, само за стриймване на музика през bluetooth-а. Като за 200лв е супер. Приложението на Pioneer е безполезно - за какво ти е? Дистанционните за плеърите останаха в миналото.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта