Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
DJJoe
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 11 май 2011 17:34
Автомобил: Passat
Двигател: 2018
Местоположение: Bremelau

Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот DJJoe » Сря 28 ное 2018 0:14


Здравейте

Наскоро преминах към Pasat (2017) с Discover Media и ме интересува възможността за връзване на задна камера.
Преди имах едно Caddy. Там бях вързал задната камера към дисплей в огледалото за задно виждане.
Но ми е интересно, дали няма възможност да използвам вградената мултимедия вместо огледалото...




Потребителски аватар
газаджиКата
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 02 сеп 2018 20:19
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот газаджиКата » Чет 29 ное 2018 0:58


Виж каква ти е медията в интернет какво има или виж в книжката ако имаш. Ако има видео вход, можеш да вържеш камера, остава да вържеш захранването за да може с включването на задна да се пуска камерата. Предупреждавам от личен опит, че ваденето на мултимедиите в новите коли е АД и възможността да счупиш нещо, НЕ е малка


JORDITO
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот JORDITO » Съб 01 дек 2018 18:02


Ако се съди по Супърб 2017 и 2018 е възможно и е лесна работа.
Ето:
https://postimg.cc/gallery/25dlr895c/


Потребителски аватар
DJJoe
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 11 май 2011 17:34
Автомобил: Passat
Двигател: 2018
Местоположение: Bremelau

Re: Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот DJJoe » Пет 07 дек 2018 16:44


Ако беше толкова лесно - нямаше да питам тук!
Discover Media на VW Passat 2018 има една единствена букса в задната част, което ме навежда на мисълта, че това е само “пулт за управление” - основната част явно е някъде другаде, но не ми се разглобява цялата кола. Затова питам, дали някой има опит в това...


Потребителски аватар
pipetko
Мнения: 45
Регистриран на: Пет 13 май 2011 16:07
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот pipetko » Съб 08 дек 2018 0:40


Без ей тая джаджа НЕ МОЖЕШ - https://www.car-interface.com/vendita/en/reverse-camera-input-volkswagen/607-reverse-camera-input-interface-for-vw-mib-std2-pq-nav-or-mibmib2.html

П.П. Това си е цялата медия, няма кой да се занимава като едно време, да слага компа на далеко ;) всичко си е в едно.


Потребителски аватар
xtoni
Мнения: 688
Регистриран на: Вто 08 май 2012 23:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Haskovo

Re: Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот xtoni » Съб 08 дек 2018 13:04


Аз като гледам адаптера от линка си е само за вграждане на нефабрична Ntsc камера. Фабричната едва ли е с такъв адаптер


JORDITO
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот JORDITO » Съб 08 дек 2018 21:19


DJJoe написа:Ако беше толкова лесно - нямаше да питам тук!
Discover Media на VW Passat 2018 има една единствена букса в задната част, което ме навежда на мисълта, че това е само “пулт за управление” - основната част явно е някъде другаде, но не ми се разглобява цялата кола. Затова питам, дали някой има опит в това...

Ти оригинална камера ли искаш или заместител вързан към оригиналната медия?
Ако си от София, пусни един телефон на лично и ела да ти покажа,как тръгва китаец на оригиналната медия. Може и да не тръгне, зависи от медията. На Шкода съм монтирал доста такива, едва ли на VW е по-различно.


Потребителски аватар
газаджиКата
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 02 сеп 2018 20:19
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот газаджиКата » Чет 13 дек 2018 1:36


xtoni написа:Аз като гледам адаптера от линка си е само за вграждане на нефабрична Ntsc камера. Фабричната едва ли е с такъв адаптер

Жълтия жак подсказва Video IN вход за видео сигнал...

Не съм супер техническо лице, но съм самоделец в тази област за мои потреби и от скромния ми непрофесионален опит, би следвало на този вход да можеш да подадеш всякакъв видео сигнал във формата, който поддържа медията. Тъй като не познавам точно тази медия, може би има и захранване за оригиналната камера, нямам идея, но ако е толкова проблем захранването, винаги можеш да изведеш 12 в отзад и да си вържеш китайската камера. Аз до колкото виждам в оригиналната няма нищо кой знае какво.... П.П. Камерите нямат код за сигурност така че е все тая какво ще боднеш. Виждам две жички с бушон, които ме навеждат на мисълта че може би са ток за камерата....... Несъвместима ще е само ако е неподдържан видео формат от медията....


Потребителски аватар
DJJoe
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 11 май 2011 17:34
Автомобил: Passat
Двигател: 2018
Местоположение: Bremelau

Re: Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот DJJoe » Съб 15 дек 2018 15:26


pipetko написа:Без ей тая джаджа НЕ МОЖЕШ - https://www.car-interface.com/vendita/en/reverse-camera-input-volkswagen/607-reverse-camera-input-interface-for-vw-mib-std2-pq-nav-or-mibmib2.html

П.П. Това си е цялата медия, няма кой да се занимава като едно време, да слага компа на далеко ;) всичко си е в едно.



Да разбирам ли, че този “преходник” влиза на мястото на стандартния кабел?

https://www.dropbox.com/s/xqe4l2y2g9vpp ... 9.jpg?dl=0

Ако е така - значи би трябвало да може сигнала да се подаде директно на този куплунг, който си е включен в медията.
Някой има ли схема на сигналите - кой кабел на какво отговаря?...

Естествено, че става дума за китаец.
Имам стойка за задния номер с вградена камера.
Преди на Caddy-то я ползвах с екран в огледалото за задно виждане, но тук ми се иска да направя нещо “по-така”.


JORDITO
Мнения: 248
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот JORDITO » Съб 15 дек 2018 23:17


Това което си снимал е екран само. Всичко друго ти е в жабката. Китайска камера се слага, като се ползва оригиналния вход на синята букса на куадлока посредством преходник. Плюс и минус за захранване се подават отзад от 12 волта извода и сигнален плюс от задната светлина. Връзва се едно реле, за да не е постоянно захранена и се активира през VCDS в 5F модула,че има налична камера.


Потребителски аватар
DJJoe
Мнения: 10
Регистриран на: Сря 11 май 2011 17:34
Автомобил: Passat
Двигател: 2018
Местоположение: Bremelau

Re: Видео сигнал от задна камера към Discover Media

Мнениеот DJJoe » Нед 16 дек 2018 16:07


Ето това вече е полезна информация.

Някой знае ли, къде мога да намеря сервизно ръководство за Passat 2018, че не ми се троши колата...



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 150 госта