Китайска мултимедия и радио приемник

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Krasykp
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 01 май 2014 5:01
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BMP 2008
Местоположение: София

Китайска мултимедия и радио приемник

Мнениеот Krasykp » Сря 26 дек 2018 14:49


Здравейте,
имам китайска мултимедия с Android:

https://www.joyingauto.eu/joying-4gb-vw ... layer.html

като цяло устройството е супер, но при мен радиоприемането е ужасно. В града нещата са поносими (на места пращи, но като цяло се слуша)
Извън града обаче, почти няма никой.

Медията идва с обикновен антенен вход, но към нея в комплекта има преходник от двоен fakra конектор и кабелче за захранване. Самите факра конекторчета имат едни прорезчета, така че е няма как да се разменят.

Мисля, че всичко е свързано както трябва, но радиоприемането е многократно пъти по-лошо от марковите приемници.

Питането ми е, дали при мен има някакъв проблем, или всички китаици са така? Моля споделете опит с други марки и модели :)

Видях във форума че хвалят Erisin, но вече съм го взел ....
Отделно видях че актуалния модел на Erisin който е за VW (андроид 8 с 4гб рам) ползва същия радио чип TEF 6686, но входа си е директно fakra и не се ползват преходници ...

Ще съм благодарен на всякакви идеи :)

Весела коледа :)




JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия и радио приемник

Мнениеот JORDITO » Сря 26 дек 2018 16:15


Свързал ли си синият кабел ,който излиза от антенния вход?
Изображение

Ако не си, го свържи към кабел идващ от големия сноп (там е пак син с удебеление , вижда се на горната част на снимката) надпис ANT CONV или премери с пробна лампа на кой от кабелите идва напрежение 12 волта изходящо от медията, когато си на контакт. Това е за захранване на антения ти усилвател. Когато не е свързан кабела е с много шумове, тъй като антеният усилвател на колата (намира се под антената в тавана) не работи. JOYING са много добри устройства, не се вкравай във филми.


Krasykp
Мнения: 23
Регистриран на: Чет 01 май 2014 5:01
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: BMP 2008
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия и радио приемник

Мнениеот Krasykp » Сря 26 дек 2018 17:17


Да, синия кабел съм го свързал. Дори си играх един ден да го махна за да видя дали има разлика, и разлика определено има и то голяма. С махнат син кабел, дори в града не хваща изобщо. С кабела лови, но качеството е ужасно - пращи, губи на много места ...

Последния един час рових из руските форуми, и попаднах на следното интересно нещо (точно за моя модел)
http://4pda.ru/forum/lofiversion/index.php?t910575.html

и по-точно следното:

радио находит только 2 станции из более, чем десятка. после замены кабеля для подключения антенны на альтернативный стало лучше, не работает пока почему-то автопоиск станций, но при установке частот вручную теперь все отлично "ловит". будем разбираться с софтом далее

По спомен в комплекта имах и адаптер с единичен fakra конектор. Питам се, дали ако сменя моя адаптер с единичния би било по-добре (ако наистина се окаже, че адаптера е дефектен)


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия и радио приемник

Мнениеот JORDITO » Сря 26 дек 2018 21:49


Пробвай с единичния факра. По принцип двойния е единия за FM, другия за AM. Няма логика да ти е лош сигнала.


FSV
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 27 ное 2020 8:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Китайска мултимедия и радио приемник

Мнениеот FSV » Пет 27 ное 2020 8:36


Здравейте колеги, моля за помощ. Купих мултимедия андроид 10 от ali-to свързах , включих я и започнах да си запаметявам радиостанций, стигнах до 5-то запаметяване и отгова мултимедията започна да се рестартирва постоянно.


JORDITO
Мнения: 247
Регистриран на: Пон 19 май 2008 8:49
Автомобил: Skoda Octavia III и Seat Leon 1P
Двигател: CLHA 2014 и CAX 2012
Местоположение: София

Re: Китайска мултимедия и радио приемник

Мнениеот JORDITO » Съб 28 ное 2020 8:49


Пиши на китайците. Няма кой да ти помогне. Рестартирането обикновено е от прегряване.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта