MIB2 актулизация на картите за навигация

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
DoH_KuXoT
Мнения: 6066
Регистриран на: Пон 12 сеп 2005 14:01
Автомобил:
Двигател:

Re: MIB2 актулизация на картите за навигация

Мнениеот DoH_KuXoT » Чет 07 сеп 2023 15:23


Аз вчера точно от тук си изтеглих 2023/2024 и си ги качих на Passat B8 с Discover Pro
:arrow https://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=83&t=491911&start=150




Потребителски аватар
bamzezadara
Мнения: 115
Регистриран на: Сря 27 окт 2010 17:26
Автомобил: VW Passat 2.5 TDI 4x4
Двигател: BDH
Местоположение: BG

Re: Passat B8 Variant R-Line 2.0tdi 190

Мнениеот bamzezadara » Чет 19 окт 2023 12:21


Здравейте Колеги,
Извинявам се ако е в грешния раздел, но не открих къде да пиша, а в тази тема има обяснение как да се ъпдейтне картата.
Имам проблем от 3 седмици се мъча да оправя един проблем и не успявам колата е alltrack 2016 и. Така седи като на снимката навигацията че се ъпдейтва, но нито има карта нито е пуснат ъпдейт. Моля за помощ.
Прикачени файлове
IMG-3e2d792f13b89b242e103ca6b9689ec7-V.jpg


Потребителски аватар
dmitko
Мнения: 465
Регистриран на: Вто 21 дек 2004 14:51
Автомобил: Tiguan II 4Motion
Двигател: CZEA 2016
Местоположение: София

Re: MIB2 актулизация на картите за навигация

Мнениеот dmitko » Чет 15 фев 2024 9:22


Здравейте,
Ще използвам темата защото въпроса ми е в тази насока.
Предполагам, че повечето са забелязали, че сваляне на актуални карти през този сайт - https://app-connect.volkswagen.com/mapupdates/en/car/ , не става - последните актуализации за MIB2 са от: 2022/11/28.
За актуални карти трябва да се направи регистрация и от тук: https://www.myvolkswagen.net/bg/bg/myvolkswagen/navigation-map-update.html се свалят безплатно.
Проблема е, защо за Discover Media Gen2 картите са с последна актуализация от 19.06.2023 г., а за Discover Pro са нови, от 27.11.2023 г. (дори и на старият сайт - първия линк).
Предишните ъпдейти излизаха едновременно на определените дати и за двата вида навигации. Да не би да са се отказали да поддържат безплатно по-нататъшните навигационни ъпдейти на Discover Media, или аз нещо не виждам/не намирам?


Потребителски аватар
БайТанас
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 15 юни 2019 16:26
Автомобил: VW Pasat B8 4motion
Двигател: DFHA 2018 г

Re: MIB2 актулизация на картите за навигация

Мнениеот БайТанас » Пет 15 мар 2024 22:55


Здравейте. Да попитам и аз . Изтеглих актуализацията от официалния сайт , разархивирах я и я качих на карта оригинална, беше в слота на ченджъра ,като преди това изтрих старата версия. Поставих картата и ми изписа съдържа картографски данни . Пуснах актуализация и изписа търси се софтуер за актуализация , седя така повече от час и не показа че тръгва актуализация. След това проверих версията и ми изписа че е с новата версия 2024 г а старата беше от 2021г. Може ли да е протекла актуализацията без да показва ? Другото нещо каката ми говори на чужд език прерових настройките и не намирам никъде как да сменя говора на български. При старата версия също говореше на чужд език. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.


Потребителски аватар
Мikk
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 05 сеп 2007 8:52
Автомобил: Volkswagen Tiguan
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: MIB2 актулизация на картите за навигация

Мнениеот Мikk » Пон 18 мар 2024 15:43


БайТанас написа:Здравейте. Да попитам и аз . Изтеглих актуализацията от официалния сайт , разархивирах я и я качих на карта оригинална, беше в слота на ченджъра ,като преди това изтрих старата версия. Поставих картата и ми изписа съдържа картографски данни . Пуснах актуализация и изписа търси се софтуер за актуализация , седя така повече от час и не показа че тръгва актуализация. След това проверих версията и ми изписа че е с новата версия 2024 г а старата беше от 2021г. Може ли да е протекла актуализацията без да показва ? Другото нещо каката ми говори на чужд език прерових настройките и не намирам никъде как да сменя говора на български. При старата версия също говореше на чужд език. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.


Здравей, относно актуализация - тази навигация не е като старите, нищо не се копира в мултимедията, всичко е на SD картата. А що се отнася за напътствие на Български, ще те разочаровам - НЯМА, по спомен в настройките на КОЛА, избор на език, може да укажеш на кой език да ти говори, но там няма Български.


Потребителски аватар
БайТанас
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 15 юни 2019 16:26
Автомобил: VW Pasat B8 4motion
Двигател: DFHA 2018 г

Re: MIB2 актулизация на картите за навигация

Мнениеот БайТанас » Пон 18 мар 2024 23:00


Мikk написа:
БайТанас написа:Здравейте. Да попитам и аз . Изтеглих актуализацията от официалния сайт , разархивирах я и я качих на карта оригинална, беше в слота на ченджъра ,като преди това изтрих старата версия. Поставих картата и ми изписа съдържа картографски данни . Пуснах актуализация и изписа търси се софтуер за актуализация , седя така повече от час и не показа че тръгва актуализация. След това проверих версията и ми изписа че е с новата версия 2024 г а старата беше от 2021г. Може ли да е протекла актуализацията без да показва ? Другото нещо каката ми говори на чужд език прерових настройките и не намирам никъде как да сменя говора на български. При старата версия също говореше на чужд език. Ако някой може да помогне ще съм благодарен.


Здравей, относно актуализация - тази навигация не е като старите, нищо не се копира в мултимедията, всичко е на SD картата. А що се отнася за напътствие на Български, ще те разочаровам - НЯМА, по спомен в настройките на КОЛА, избор на език, може да укажеш на кой език да ти говори, но там няма Български.

Благодаря . Дали могат да се сложат други карти с български език?


Потребителски аватар
Мikk
Мнения: 76
Регистриран на: Сря 05 сеп 2007 8:52
Автомобил: Volkswagen Tiguan
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: MIB2 актулизация на картите за навигация

Мнениеот Мikk » Вто 19 мар 2024 14:08


Не може, мисли за Андроид Ауто или Кар Плей ако ползваш Епъл.



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 131 госта