Кода за радио "GAMMA" на Passat B5?

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Потребителски аватар
DarkRider
Мнения: 50
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Кода за радио "GAMMA" на Passat B5?

Мнениеот DarkRider » Вто 02 окт 2007 21:54


Здравейте,

имам следният проблем: след един ремонт по колата ми(в сервиз) радиото не работи и изписва "SAFE". Предполагам са откачали акумолатора. Доколкото разбрах в този случай трябва да се въведе кода на радиото. Проблемът обаче е, че този код не мога да го намеря в книжката за радиото, която имам. Знаете ли дали го пише някъде другаде или какво мога да направя ако не го намеря? Къде да го търся? Към колата имам пълен комплект ръководсва и книжки, за всяко нещо, но така и не го намирам!
Надявам се да можете да ми помогнете!




Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Вто 02 окт 2007 22:21


Хъм.....аз преди време имах подобен проблем с мойто радио (доста по-старо от твоето ама пак същия тип).При мен когато пишеше Safe се въвеждаше код-а който е на самото радио (при мен беше записан на едно отделно листче от тип лепенка,където пишеше сериения номер на радиото и код-а му.Моя беше 1-3-2-4).Ако го въведеш няколко пъти грешно тогава изписва Safe2 и трябва да го оставиш да пише така около един час (без да го пипаш въобще и без да го гасиш) за да се върне пак в режим Safe.Самия код би трябвало някой да го е записал някъде ако е сменян или да го пише на отделно листче с документацията на колата.
Иначе незнам дали има някакви трикове за хакване на този момент.В книжката пише как се въвежда кода (като пише Safe пишеш код-а и натискаш поен при мен де две бутончета едновременно ама не помня кои точно бяха).
Имай на в предвид,че при всяко откачане на акумулатора (за каквото и да е) или друга причина за спиране на захранването към радиото (сваляне на предпазител даже) ще води до същия резултат (т.е. помни как си се справил и какъв ти е код-а).
Успех!


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Мнениеот К.Одаджийски » Сря 03 окт 2007 7:33


Нямам време да търся сега, но някъде тук във форума имаше подобна тема в която имаше програмка, въвеждаш серийния номер и то изкарва кода.

Едит: Малко помощ http://forum.vwclub.bg/viewtopi ... 4%EE%E2%E5
http://forum.vwclub.bg/viewtopi ... 4%EE%E2%E5


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Кода за радио "GAMMA" на Passat B5?

Мнениеот Lisho » Сря 03 окт 2007 11:02


DarkRider написа:Здравейте,

имам следният проблем: след един ремонт по колата ми(в сервиз) радиото не работи и изписва "SAFE". Предполагам са откачали акумолатора. Доколкото разбрах в този случай трябва да се въведе кода на радиото. Проблемът обаче е, че този код не мога да го намеря в книжката за радиото, която имам. Знаете ли дали го пише някъде другаде или какво мога да направя ако не го намеря? Къде да го търся? Към колата имам пълен комплект ръководсва и книжки, за всяко нещо, но така и не го намирам!
Надявам се да можете да ми помогнете!


Мисията почти невъзможна.
Имаш 2 начина: лесен и не толкова лесен.

1.начин: Обаждаш се в Юнитрейд или друг официален представител и си записваш час за посещение.Отиваш с колата те ти свалят касетофона/радиото и виждат номера на шасито му.Правят запитване в Германия и ти съобщават кода.За тази радост преди 5-6 год. искаха 20 лв. (демонтаж-монтаж и т.н.). За колко време ше им отговорят от Германия нямам идея.

2.начин: Правиш си една таблица с числа от 1 до последните 4 числа които ти позволява да въведеш от бутоните на радиото (при мен AUDI Gamma са от 0001 до 1999) при теб нямам идея.
Натискаш комбинацията от бутони които ти позволяват да въвеждаш числа и се започва, кеф ти отзад напред, кеф ти на случаен принцип - ти избираш.Важното е да отметнеш комбинацията която си въвел и не е вярната за да не я повтаряш.При мен на два грешни опита ми дава "да си почина" 1 час и след това ме допуска за още 2 опита.След това пак "почивка" и така. Хич да не те отчайвам ама ми отне 4 седмици докато го налучках все пак не се наложи да извъртам всичките 1999 комбинации.
Е да този начин е голяма тъпотия, но другото беше 30 лв. и махат кода пожизнено или чакаш отговор от Германия.
А да щях да забравя радиото на B5 май се сваляше с някакви специални джажи. Чувал съм за модели на радио които след 3 грешни опита блокират и нищо не им помага повече. Горещо се надявам да не си с такова радио.

Успех


Потребителски аватар
VW_forever
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 3:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Мнениеот VW_forever » Сря 03 окт 2007 15:28


SN: BP3784S3164007
и някъкъв друг номер: 7 643 784 010

Запиши тези номера- при теб трябва да са други, да опитаме...
Ако касетофона ти е разкодирван и е сложенн друг код- няма да стане с калкулатор, трябва да запишеш нов БИН


Потребителски аватар
DarkRider
Мнения: 50
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот DarkRider » Чет 04 окт 2007 18:46


Благодаря на всички за мненията. Идеята за запитване до Германия ми хареса и може наистина да драсна един майл, току виж получа и отговор.


Потребителски аватар
Lisho
Мнения: 495
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 15:41
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Lisho » Пет 05 окт 2007 10:15


DarkRider написа:... може наистина да драсна един майл, току виж получа и отговор.

Представителството с който германците имат тук в България официални взаимотношения трябва да драсне. Ти и да драснеш надали ще ти отговорят. Но това не пречи да опиташ. :да:

Успех


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Ами... и аз имах такъв въпрос...

Мнениеот krraynov » Пет 05 окт 2007 14:20


За радиото Гама5 на В5.5:
Отговора който получих от Блаупункт (румъния) - там било регион и България ми казаха че кода може да се получи само от официален сервиз на Фолксваген.
Но другото което разбрах от документрацията с кояторазполагам е, че акорадиото е работило в колата, дори при откачане на акумулатора не би трябвало да иска код, освен ако е друго радио! Защото радиото се свързвало с компютъра и проверявало дали си е в 'своя' автомобил. Ако това е така- код не иска. Ако обаче е за 1 път в този автомобил-ще поиска код, докогато не се премести на друг автомобил!

А запитване до VW - Германия- НЯМА СМИСЪЛ да правиш- защото на мен от там ми казаха да се свържа с дилъра им в България!


Потребителски аватар
VW_forever
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 3:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Мнениеот VW_forever » Пет 05 окт 2007 18:15


... И все пак толкова ли е трудно да се запишат тези цифри, които съм показал и да се опита с калкулатор, преди да пишете насам, натам...:dontknow:


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Пробвай този код:

Мнениеот krraynov » Пет 05 окт 2007 19:12


VW_forever написа:... И все пак толкова ли е трудно да се запишат тези цифри, които съм показал и да се опита с калкулатор, преди да пишете насам, натам...:dontknow:


Няма добър калкулатор засега за Гама 5.

1. След като се покаже 'SAFE' на диспея с цифрите се набира кода:
2. Пробвай този код (една от програмите ми го даде): SN: BP3784*3164007 -> Code: 5555 / 1555
3. После се натиска бутона за превъртане '>>'


Аз си купих диск с калкупатори за всякакви радиа от GB ама добър за Гама 5 - няма за сега!

Има начин да ти разкодират радиото - както някой ти беше писал по-нагоре ;-) но го вадиш, свързват го в сервиз с компютър, който вместо теб записва числа и разпознава кода.. след определено време. Друг начин е да ти прочетат BIN или го сменят програмата (май и викат BIN) в радиото с познат код, и трето остава да отидеш до Фолксваген България и да ти го кажат! Ти избираш!

Последна промяна от krraynov на Пет 05 окт 2007 20:25, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
VW_forever
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 3:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Мнениеот VW_forever » Пет 05 окт 2007 19:34


... това за бина, аз го бях писал, а за калкулатора, освен сериен номер, трябва и това
7 643 784 010 , пише го отстрани, но за гама 5 незнам точно какъв е....
Иначе досега с Блаупункти с калкулатора не съм имал проблеми, при положение, че не е имало интервенции в паметта му. Гама 5 до сега не съм разкодирал, затова ми е интересна темата, за да видя дали ще стане....
Явно колегата пусна темата, благодари и избяга... :cry:

За krraynov: Колега, явно нещо бъркаш при работата с калкулаторите.
за
SN: BP3784S3164007
и: 7 643 784 010
кода е 6713
С БОЛД съм ти маркирал това, което трябва да въведеш, поне при мен е така или: 7843164007, натискаш и трябва да ти излези 6713, това е кода...


Потребителски аватар
DarkRider
Мнения: 50
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот DarkRider » Съб 06 окт 2007 11:59


VW_forever написа:... това за бина, аз го бях писал, а за калкулатора, освен сериен номер, трябва и това
7 643 784 010 , пише го отстрани, но за гама 5 незнам точно какъв е....
Иначе досега с Блаупункти с калкулатора не съм имал проблеми, при положение, че не е имало интервенции в паметта му. Гама 5 до сега не съм разкодирал, затова ми е интересна темата, за да видя дали ще стане....
Явно колегата пусна темата, благодари и избяга... :cry:

За krraynov: Колега, явно нещо бъркаш при работата с калкулаторите.
за
SN: BP3784S3164007
и: 7 643 784 010
кода е 6713
С БОЛД съм ти маркирал това, което трябва да въведеш, поне при мен е така или: 7843164007, натискаш и трябва да ти излези 6713, това е кода...


Не съм избягал, следя развоя на темата. Проблема е, че колата не е при мен в момента и не мога да направя нищо. Тези дни ще разбера серийният номер и ще опитам с тези калкулатори.
Един въпрос още: доколкото разбирам радиото трябва да се свали и някъде по него трябва да намеря тези два номера и после с тях да опитам с калкулаторите, така ли?
Обещавам, че ще пиша какво е станало веднага щом разбера кодовете.


Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Мнениеот krraynov » Съб 06 окт 2007 13:34


VW_forever написа:... това за бина, аз го бях писал, а за калкулатора, освен сериен номер, трябва и това
7 643 784 010 , пише го отстрани, но за гама 5 незнам точно какъв е....
Иначе досега с Блаупункти с калкулатора не съм имал проблеми, при положение, че не е имало интервенции в паметта му. Гама 5 до сега не съм разкодирал, затова ми е интересна темата, за да видя дали ще стане....
Явно колегата пусна темата, благодари и избяга... :cry:

За krraynov: Колега, явно нещо бъркаш при работата с калкулаторите.
за
SN: BP3784S3164007
и: 7 643 784 010
кода е 6713
С БОЛД съм ти маркирал това, което трябва да въведеш, поне при мен е така или: 7843164007, натискаш и трябва да ти излези 6713, това е кода...


Въобще нямам претенции за кода- казах че тоя калкулатор дето имам аз - няма гаранция. Така че, ако има някой с друг по-добър- нека да помогне...


Потребителски аватар
VW_forever
Мнения: 558
Регистриран на: Вто 31 юли 2007 3:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Мнениеот VW_forever » Съб 06 окт 2007 20:02


Радиото се сваля и трябва да търсиш нещо такова:


Изображение

А калкулатора, не е обикновен калкулатор :wink: , така се казва програмата и представлява нещо такова:


Изображение

Забележи, че го дават за модели до 2000г. Както казах Гама 5 не ми се е налагало да разкодирам, затова запиши тези неща, прати ми ги, (ако искаш и на ЛС), а аз ще ти пратя кода...
П.П. Сега погледнах, за Гама 5, дават че е с памет - отделна, което е сравнително по добре от това кода да е записан в процесора, а и бинове има в нета за тях, така че ако не стане с калкулатора, щи трябва да си търсиш някой с програматор, за да ти запише нов БИН. Тези дето правят ГСМ, ТВ, или ДВД, със сигурност ще ти свършат работа...

ППП. Хм, абе аз така съм се заблудил от аватара на krraynov, че разкодирваме Гама от 2003г. :oops: Като гледам сега, твоя Пасат е 1998г., така, че сваляй записвай и си на 6.


Потребителски аватар
DarkRider
Мнения: 50
Регистриран на: Нед 28 яну 2007 20:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Мнениеот DarkRider » Вто 09 окт 2007 18:49


Здравйте пак от мен,

номерата, които пише на радиото са следните:

VWZ6Z3V1350430
GAMMA - IV3B0035186A

има и още два:
90222158871413
00397241350430

Ако може някои от колегите, който има такъв калкулатор да провери дали ще излезе нещо от тях. Благодаря ви предварително!



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Kr1s0o, slu4ainik и 26 госта