Озвучаването на едно Golf 3-че...

Силна музика, видео и навигация във Вашия Volkswagen
Black_master
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 04 ное 2007 1:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Озвучаването на едно Golf 3-че...

Мнениеот Black_master » Нед 04 ное 2007 1:30


Ей ме е.Нов новеничък. :P Свел глава пред всички вас,с надеждата да получи съвет,относно озвучаването на едно Golf 3-че. :roll: Ориг.касетофонче Blaupunkt,ориг.предни пищялки(колконки) в таблото. :lol: Във вратите нема нищо. :oops: На кората също.Идеята ми кората да си и остане без нищо(да не предизвикваме съдбата все пак). :shock Ако се тури некво басче в багажника отзад,едни отпред(ако се заменят фабричните) и 4 в вратите,ще съм предоволен.Къде и как ще стане...,далеч съм още от този въпрос,че да го задавам.Едно след едно.Първо да подберем участниците. :D Вие сте.Общо около 500лв. бих отделил.Вие сте...Знайте,че ви благодаря предварително. :oops:




andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 04 ное 2007 10:10


Моят съвет е - колкото се може по-висок клас свирка,да има отделен изход за субуфер,който да си е с LPF вграден филтър в свирката - това ще рече по серийте на Пионерците поне 4-та серия.
Хубаво свирещи колонки на добра цена са Херц DCX,ето ги:
http://www.avitel-bg.com/?PageID=14&Gro ... ordID=1062
Можеш да си купиш 4-ри от тях за вратите,да знаеш,че оригинално нямат решетки,ще си използваш тези на колата.При този вариант аз препоръчвам откачането на оригиналните пищялки,защото при хубаво CD почват да кривят,при повечко усилване.
Аз бях пуснал темичка,но при мен системката ще изглежда така:
В таблото: http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09015436
В предни врати:
http://www.avitel-bg.com/?PageID=14&Gro ... ordID=1032
В задни врати:
http://www.avitel-bg.com/?PageID=14&Gro ... ordID=1062
Усилвател за баса отзад:
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09028421 - оказа,се че въпреки,че е интегралка всири по-силно и по-добре от същия клас транзисторен на Кенууд,който е със 100 лева по-скъп,ама няма значение.
Засега басчето отзад ми е китаец за 18 лв от Конрад,който в момента работи на едната си намотка и въпреки,че му давам газ отказва да изгори.Но по принцип свири доста лошо - в ниските честоти хич го няма.
Имам планове да го сменя или с Hertz ЕС 200 или 250,HX 200/250 или някое DLS-сче.
Ето това ампче на мен ми харесва:
http://www.technomarket.bg/product_deta ... d=09028421 - пак е интегралка,имах навремето предишният модел THA-280 и бях доволен.За цената му е екстра и си има дистанционно за бас-бууста.

Моят плеър е Pioneer 5800MP - много ми харесва дизайнът му,затова не съм си купил по-висок клас,а и определено този си има всичките екстри,които ми трябват - HPF,LPF,хубав еквалайзер и най-важното - добър звук.
Между другото по-старите Пайнери са по-добри от новите,така че по-добре висок клас на старо,отколкото нисък клас нов.Разгледай какво се продава по форумите.

За повече пари аз бих заложил на говорителчета на DLS или Focal или по-високите серии на Hertz,Helix и други такива,бих си взел амп на Helix и CD Becker,ама нема пари нема бизнес.
Айде успех.


ЕДИТ: само да ти напиша,че съм извървял своя път в аудиото на голфа - и кора от ПДЧ съм имал с елипси на нея+мощен бас и амп.От тези работи смисъл нямаше никакъв,защото голфа само се разтракваше целия от баса,консумацията на ток беше много голяма,задната кора от ПДЧ си е опасна и тракаше много и затова ги разкарах тези неща.Освен това се убедих,че Пайнер нямат хубави колони в ниския клас - да не си купуваш.


Black_master
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 04 ное 2007 1:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Black_master » Нед 04 ное 2007 11:36


Няма какво да кажа освен благодаря,братле. :P Тези дни ще ходя на пазар.Само 1во да ми пребоядисат отпред ляво бронята,калника и джантата,че онзи ден - седя си на светофара и си чакам,без да съм в движение и един пич с чрвен форд,като се засили по линията и изпреварвайки ме - вкара едно рамо и продължи.Дори номера не можах да му видя д**.Както и да е.Съжалявам за off-topic-а.


Потребителски аватар
bate_pe60
Мнения: 158
Регистриран на: Съб 04 авг 2007 19:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот bate_pe60 » Нед 04 ное 2007 13:20


и аз мерси...получих доста полезна информация, марак и без да съм питал :)
аз съм с 2ка двувратка и мисля 4е нещата не са кой знае колко по-разли4ни :)


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 04 ное 2007 15:21


bate_pe60 написа:и аз мерси...получих доста полезна информация, марак и без да съм питал :)
аз съм с 2ка двувратка и мисля 4е нещата не са кой знае колко по-разли4ни :)

Мисля,че при теб горе в таблото,говорителчетата са 8,7 см,ако не се лъжа.На тройката са 10 см.Това е единствената разлика.


Потребителски аватар
agopov
Мнения: 263
Регистриран на: Пет 26 май 2006 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот agopov » Нед 04 ное 2007 17:53


А във вратите (ако има места) говорителите не са ли 13см :?:


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 04 ное 2007 21:17


agopov написа:А във вратите (ако има места) говорителите не са ли 13см :?:

Ти ще кажеш :D .


Потребителски аватар
agopov
Мнения: 263
Регистриран на: Пет 26 май 2006 14:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе

Мнениеот agopov » Нед 04 ное 2007 22:27


Ами такива съм виждал,а и джобовете не предразполагат за повече,пък в 2-ки съм слагал само елипси и кутии :oops:

Последна промяна от agopov на Нед 04 ное 2007 22:31, променено общо 1 път.


andro_
Мнения: 5389
Регистриран на: Сря 22 мар 2006 19:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Мнениеот andro_ » Нед 04 ное 2007 22:30


Аз пък съм срещал 2-ки без говорители във вратите,само в таблото.
Но зная,че има и такива с говорители във вратите.


Black_master
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 04 ное 2007 1:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Мнениеот Black_master » Пон 05 ное 2007 23:29


Здравейте.Утре ще се ходи на пазар.Най-късно др. ден.Това,което днес видях,беше,че в 3-вратките няма място за задни колони.Което не знам какво ще рече,тъй като кората не е вариант. :roll:


Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Мнениеот niks76 » Пон 05 ное 2007 23:38


Black_master написа:Здравейте.Утре ще се ходи на пазар.Най-късно др. ден.Това,което днес видях,беше,че в 3-вратките няма място за задни колони.Което не знам какво ще рече,тъй като кората не е вариант. :roll:
моита юбилеика си е фабри4но и със задни колони в корите :lol: а съм виждал и много други с говорители отзад



Върни се в “CAR Audio, Video & Navigation”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: erduel и 123 госта