Наближава :arrow 10-ти юбилеен Volkswagen Club Fest 2019 (10-ти, 11-ти и 12-ти Май 2019 г.)

С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW

Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Re: С какъв статут е Das Auto Service към момента - отзиви и коментари

Мнениеот °niksi° » Пет 29 мар 2019 13:30

Кайзен написа:
°niksi° написа:Моя проблем е по-скоро административен.

Прати им икономическа полиция.

Аз нямам никакви финансови претенции към колегите.
Фактурата пристигна така или иначе със месец закъснение, но проблема беше, че куца комуникацията вътре при тях според мен.

За мен те бяха еталон за сервиз точно заради инструмените и поради факта, че нещата се правят по оригиналните сервизни ръководства, но точно заради дребните несъответствия които се получават изгубих надежда.
Иначе за оборудването - аз не бих могъл да си го позволя въпреки че бачкам по 12 часа в сервиза и не мисля, че сме от най-евтините сервизи в района.

Потребителски аватар
radi_nrj
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro
Двигател: AEL

Мнениеот radi_nrj » Пет 29 мар 2019 16:46

Беше "бояджия" в района на моята махала и беше от форума. Всичките материали си бяха от него и бяха платени колкто каза. Аз обикновено само питам за цената без да я оспорвам :mhihi

Потребителски аватар
Sarafov_03
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Sarafov_03 » Съб 13 апр 2019 12:19

Предполагам, че имаш много основателна причина, за да платиш трицифрена сума, и да правиш това:

https://www.facebook.com/dasautoservicebg/videos/2150373688416918/

Потребителски аватар
viksanlg
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот viksanlg » Съб 13 апр 2019 12:51

Има хора дават по два бона да хвърлят салфетки в дискотеки по баловете,защо да не дадат няколко стотака за физзарядка...!
:screwy

Потребителски аватар
Pet_rov
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996

Мнениеот Pet_rov » Пон 15 апр 2019 7:43

Аз пък сънувах, че в Академието веке ше поддържат коли, произведени след 01.01.2019 годин, и евентуално некоя ТеслА, модел S.... :dontknow

Потребителски аватар
Petrolhead
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Petrolhead » Пон 15 апр 2019 13:10

модераторите сте за бой.
не се ли усетихте, че старата звезда ФЕНС пак е тръгнал на лов за шарани

Потребителски аватар
Pet_rov
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996

Мнениеот Pet_rov » Пон 15 апр 2019 14:07

Имаш предвид, когато темата стоеше във форума ли?

Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP

Мнениеот Spas » Пон 15 апр 2019 16:21

Petrolhead написа:модераторите сте за бой.
не се ли усетихте, че старата звезда ФЕНС пак е тръгнал на лов за шарани

Ти, ако си знаел през цялото време, ти си за бой! Никой от нас не е познавал fens лично......

Потребителски аватар
Petrolhead
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Petrolhead » Пон 15 апр 2019 16:46

никаква идея нямах. фенс го помня, пъпчив келеш, ама нямах идея че стои зад Дас Ауто.
предполагам, че и модераторите не са знаели, иначе едва ли щеше да има толкова време тема, на която да лови следващите балъци

Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор

Мнениеот Spas » Пон 15 апр 2019 17:38

Беше потвърдено няколко дена, преди да започне тази тема........

Потребителски аватар
Кайзен
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Кайзен » Пон 15 апр 2019 21:24

Sarafov_03 написа:Предполагам, че имаш много основателна причина, за да платиш трицифрена сума, и да правиш това:

https://www.facebook.com/dasautoservicebg/videos/2150373688416918/

Каква е цената за това да скачаш?
А за да слушаш откровени глупости?
От 0:55 до 1:45 - https://www.facebook.com/dasautoservicebg/videos/414830382678486/
"Каква смазочна нишка има вътре, която се контактва с конкретен охладителен агент и каква е температурната амплитуда на дистрибуция на температура между отделните елементи.. По принцип са 12 различните параграфа, по които се различават маслата".

На кратко - в автомобилните компресори се използват три вида масла: PAG, PAO и POE. Последното е само за електрически задвижвани компресори, т.е. някои хибриди и е-коли.
PAG и PAO не трябва да се смесват по никакъв начин, защото за около час се отделят едно от друго:
Изображение
PAG маслата основно са два вида:
1) PAG за R134a
- PAG I (ISO 46): масло с нисък вискозитет
- PAG II (ISO 100): масло със среден до висок вискозитет
- PAG III (ISO 150): масло с висок вискозитет
И трите масла се използват при VW в зависимост какъв компресор е монтиран в автомобила - Denso, Sanden, Zexel, Delphi, Calsonic и т.н.
2) PAG YF за R1234yf (може да се използва и при R134a)
- PAG I (ISO 46)
- PAG II (ISO 100)
Като всяко правило има и изключение - PAG Oil SP-A2, масло разработено по поръчка на Sanden, което да може да се използва както при механични, така и при електрически компресори.

Общо взето си загубих 5:31 мин от времето да слушам как един неуспешен бояджия е станал гаражен монтьор. И само като се замисли човек, че този неук преподава на други.. и ми става жал за автомобилния парк в България и по-точно за автомобилните климатици.

Потребителски аватар
pe6kata
Автомобил: passat corrado
Двигател: AAA и АBV turbo

Мнениеот pe6kata » Вто 16 апр 2019 8:48

Чета и не мога да повярвам какви невинни и заблудени душици сте само. Тая наглост ми идва в повече.

Преди време си направих труда да разоблича тоя мошеник от Дасауто в темата му по отношение на климатиците (и други хора бяха взели подобно отношение по други системи). Услужливо или случайно, мненията ми по темата бяха изтрити при опит за модериране :exclaim Когато съм взел отношение по чисто технически и много специфични въпроси, НЕ може да ме модирира някой, който не е поне на моето ниво като знания, но това е съвсем друга тема...

Модераторският екип е бил уведомен и предупреден - цитирам по-долу съобщенията ми до модератор на тази тема от 2017 г. Съдейки по "Снощи се смяхме в модераторската група с теб, като споделих какъв забавен тип си..." визирайки модераторския чат, в който е копирал съобщенията ми, би следвало да са запознати и останалите модератори. Дали е имало чадър над Дасауто - да имаше. Дали има модератори, дето сега се правят на луди - да има. Дали някой е поел някаква отговорност - категорично не!

Умишлено съм премахнал ник-а.

Pe6kata, не мисля, че си в позиция, да изказваш подобно мнение, без дори да си стъпвал в сервиза! Някак си, леко смешно е. (за успокояване на страстите)

pe6kata написа:защо да не съм в позиция да изразявам мнение? Казаното отлита, написаното остава. Ако имаш поне минимални знания в тази сфера, ще разбереш колко са зле тия момчета, или поне автора - мнението ми е на база написаното от тях. Кръгла нула са по отношение на климатиците!

Големи претенции без абсолютно никакво покритие. В София има поне 3 сервиза, истински, дето ще ти оправят климатика - едното е при Стефан зфа... но не и този. Това е маркетинг, политика с която се опитват да оправдаят хипер скъпите си ремонти... заеби.

Кое е смешното в случая от написаното от мен, че не разбрах? Или щото тия са сини, т.е. плащат ви едни пари и... нали се сещаш - господин началник... много хубаво ви мирише пръднята.

Докато тоя смешник сменя иглички, съм направил стотици автомобили - за тази година са 400 броя, иначе около 3000 откак се занимавам с какви ли не ремонти и проблеми по тази система, вкл и коли,идващи от фирмени сервизи както в България, така и в чужбина.

Нямам го написано никъде, нямам и времето и нервите да го пиша втори път. Никак не ми харесва начина, по който си взел отношение по моето мнение - а то е с единствената цел да предпази от буквално от злоупотреби с пари и не допусне вкарване в заблуждение на масовия потребител във форума от тия господа...

Виж, аз постъпих мъжки, направих простотия и се извиних, не беше нарочно!

Но ти, никога не си ходил там и говориш....не е коректно. Аз имам автосервиз в провинцията, направили сме повече от 3000 коли и ми се иска да можех да ги правя с тяхните инструменти и софтуер.

Замисли се как звучи, аз не стм ходил в техномаркет, ама пишат кофти и са нещастници....примерно..... Не е готино.

pe6kata написа:Ти разбираш ли, че те са поредния сервиз/гумаджийница,дето е взел един стенд за обслужване на автоклиматици, но с хипер претенции за професионализъм в тази сфера. Нямат нито знанията, нито уменията, нито опита, нито теоретичната подготовка. Имаш ли си на идея, че всичко написано от тях са пълни глупости, мога да оборя всяка една тяхна дума!

Необходимо ли е да ходя там, за да разбера, че с климатиците са гола вода - знанията (в случая незнанията ) са си ги показали/написали.

Не стига , че нищо не знаят в тоази сфера, ами тоя смешник тръгнал и образователни статии да пише :eek

С тоя туарег - протрития маркуч (на който му вика тръба) се оправя за 5 мин само с една опашка(метална снадка) със съответната преса за кербоване на климатични маркучи. Не е проблем да се подмени и самия маркуч. Протъркан алуминий се оправя с една заварка. Натоварили са го едни 700 кинта само за части, при положение, че можеше да мине с 50лв в един качествен сервиз за автоклиматици за ремонт на повредената линия.

За инструментите - дори си нямат на идея какви инструменти има на пазара, свързани с ремонта на автоклиматици. Разполагат с пари, сигурен съм, някой здраво налива...

не знам защо, умишлено или не, но не си правиш труда да разбереш това, което пиша.
Може и да не ми отговаряш.
Всичко добро.

Явно имаш автосервиз, някой път, като дойдеш до София, иди до Дас Ауто Сервиз, запознай се с тях, разгледай, после коментирай, защото мнението ти ще се промени.

pe6kata написа:за дас ауто писах с кое не съм съгласен и защо, аргументирах се (единствено по отношение на климатиците!) Написаното от тях стои, за разлика от моето! Даже имаше въпроси от колеги защо е изчезнало. Помня ти обяснението - кой знае, може наистина да е така.

Потребителски аватар
viksanlg
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот viksanlg » Вто 16 апр 2019 9:05

Мале мале, товаааа никак не е добре и доста подронва авторитета на цялото ръководство, ако е само заради един човек!!! Ако всичко това е вярно и в тази последователност ,то зад написаното си има имена и съфорумците имат право да научат за чии чеп се постъпва по начин,по който да се толерират едни мушенически практики под дълбокото съмнение за протекция...

Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор

Мнениеот Spas » Вто 16 апр 2019 9:23

Пешкааа, Пешкааа, ти нямаш спирка :mhihi Можеш да качваш каквото искаш тук, ако искаш с имена, ако искаш без, няма никакво значение. Ама не си преписвай заслуги, за разобличаване или каквото и да е било, в крайна сметка, това го направиха няколко члена на модераторският екип и ти нямаш нищо общо с него ( и слава богУ). :love.vwclub

Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”