Ангренажен комплект

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
краси12
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 12:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Ангренажен комплект

Мнениеот краси12 » Вто 11 юни 2019 7:49


Здравейте, много е писано в годините за,, Какъв ангренажен комплект,,, но мен ме интересува към днешна дата, кои марки не са менте? Откъде е удачно да се закупят?, Благодаря. Колата е 2.0,tdi 140hp 2008




Потребителски аватар
KalinIvanov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 25 фев 2017 19:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Ангренажен комплект

Мнениеот KalinIvanov » Вто 11 юни 2019 7:53


Аз съм с 1,9 110 - комплекта е на ИНА, цената му беше 300лв преди 4 месеца и 100 за труд. Частите са добри


краси12
Мнения: 2
Регистриран на: Пет 09 сеп 2005 12:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Ангренажен комплект

Мнениеот краси12 » Вто 11 юни 2019 8:22


А откъде?


Потребителски аватар
KalinIvanov
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 25 фев 2017 19:15
Автомобил:
Двигател:

Re: Ангренажен комплект

Мнениеот KalinIvanov » Вто 11 юни 2019 8:27


https://elitcar.com/
Но ги поръча мой приятел със сервиз и може би ползва някаква отстъпка


Потребителски аватар
KOKO ГЕОРГИЕВ
Мнения: 1110
Регистриран на: Вто 25 яну 2005 15:38
Автомобил: AUDI A8 4.2 Quattro + FORD Galaxy
Двигател: AUW 2001
Местоположение: София

Re: Ангренажен комплект

Мнениеот KOKO ГЕОРГИЕВ » Чет 13 юни 2019 0:02


CONTITECH!!!!
Имат маркировка, кога е произведен ремъка.
При INA това го няма и не се знае кой е произвел ремъка защото е "пакетаж" брендиран, като INA.
Откъде: Ауто+, Ауто1 и още няколко сериозни фирми. Търсиш фирма или човек с добра отстъпка.
Предварително търсиш сервиз или майстор, който е съгласен да работи с твой комплект. Засилва се тенденцията за масови откази да работят с части на клиента. Ако те разберат, че е купен от небългарски доставчик считай, че ти е спукана работата.
Некоректни сайтове базирани в Германия правят врътка с ДДС-то и нарушават елементарни правила на етичната търговия. Знае се кои са и тук са обсъждани. :neutral


Потребителски аватар
kijelmi
Мнения: 117
Регистриран на: Нед 21 мар 2010 13:13
Автомобил: Passat R-Line BiTDI
Двигател: CUAA 2020
Местоположение: София

Re: Ангренажен комплект

Мнениеот kijelmi » Чет 13 юни 2019 21:01


Колега, каква е врътката с ДДС и немските сайтове? Любопитно ми е как докарват ниски цени.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Ангренажен комплект

Мнениеот quattro^^ » Пет 14 юни 2019 0:02


Отказват щото всички искат 40% от частите да хванат което е повече от официалната цена на труда.Изучиха се и малките сервизи отдавна.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Ангренажен комплект

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 14 юни 2019 7:06


Може би това е причината за отказите, но друга много важна причина има. Ние все още работим с части на клиентите, но случаите с проблеми са почти 100%
Донесъл си е съединител, ние сваляме кутията, оказва се че съединителят не е същия или лагер помпата примерно. Клиентът е на работа, трябва да дойде, да си вземе съединителя, да отиде да го смени, да се върне да го донесе и тогава да му сглобим колата, ако го е уцелил. Това ни губи много време. Работим с график и имаме планиран ден в който да го сменим този съединител. Ако не уцели частите, колата със сигурност остава за следващия ден, което ни разваля графика и трябва да отложим друга кола. Сега, на такъв клиент колко пари за труд да му вземеш, може би и за отложения клиент?
Пресен случай имам от вчера. Преди 2 месеца сменихме тампони на носачи на една алфа 147 с части на клиента. Още като ги донесе му казахме, че няма никакъв смисъл от тия евтини китайски тампони които е донесъл. От 1 месец звъни, че колата пука и скърца. Вчера ги сменихме пак, защото китайските тампони бяха превъртели в носача. Та два пъти цена за труд, а никак не е лесно да извадиш носачите на алфа 147


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Ангренажен комплект

Мнениеот quattro^^ » Пет 14 юни 2019 8:46


Да вярно е имам познат с сервиз и на него доставчиците се случва да объркат, но до няколко часа ги сменят с правилните.


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 570
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Ангренажен комплект

Мнениеот alpinab » Пет 14 юни 2019 9:37


Аз като клиент патил с мои си части вече преустанових тази практика. Отивам в сервиз, на който имам доверие и там както ми предлагат монтьорски услуги така и части според тяхно усмотрение.

Така поне вътрешно засега се успокоявам, че полувам както гаранция за извършената услуга така и за вложените части.


Потребителски аватар
quattro^^
Мнения: 1662
Регистриран на: Пет 05 окт 2007 20:52
Автомобил: audi a6 c5
Двигател: AJL
Местоположение: Пловдив

Re: Ангренажен комплект

Мнениеот quattro^^ » Пет 14 юни 2019 23:01


Аз съм си карал колите като цяло до мой познат винаги с няколко изключения и сме говорили така е по-лесно и за двете страни. Караш я с даден проблем който може да следствие на творби на няколко човека и е мазало после, когато е обслужва периодично има представа какво и е състоянието. Иначе да човек който се занимава ежедневно ще има наблюдения над родната стока.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 106 госта