Наближава :arrow УЗАНА (24-26 август 2018 г.)

Гуми център Диана - измекяри

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Правила на форума
Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Масла Motul и добавки Bardahl
K
Автомобил:
Двигател:

Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот K » Пет 22 апр 2011 17:28

Реших тоя сезон да си купувам гуми и се спрях на една оферта от Диана, с много добра отстъпка (викам си голяма далавера, не може да бъде).
Отивам в центъра им на околовръстното в София. Всичко ОК, влизам, казвам им какъв размер и гуми искам, издават ми фактура, плащам и вкарвам колата за монтаж. Момчето на пръв поглед ми излгежда пич, разменихме няколко приказки и почна да "работи". Свали гумите, влезна уж да монтира новите и ми вика: "И 4-те ти джанти са криви". Седмица преди това бях изправял две от тях, а другите не бяха криви. Викам му, че искам да видя дали наистина е така. Качва ми джантите, върти ги, криви наистина, шок и ужас. Викам си изпързаляли са ме с изправянето, но му казах да ги остави така и ще се разправям с тия където са ги изправяли. Подписах се, че джантите са криви и човека продължи. Монтира ми гумите и си тръгнах бесен към другите гумаджии.

Отивам, хората свалиха гумите, завъртяха ги, джантите не са криви. Кой крив, кой прав - не се знае. Викам си хубаво, няма значение. Важното е, че всичко е наред.

Решавам да пътувам за великденските празници и със скорост над 130км/ч се усеща едно ужасно люшкане в задницата, имам чувството че ще излетя от пътя.

Закарвам колата в нова гумаджийница, човек който ми е познат. Сваля гумите, качва ги една по една на машината и се хвана за главата. Абсолютно аматьорско балансиране на гумите, надсложени тежести, дисбаланси и т.н. И се видя откъде е това люшкане.

Нови тежести, нов баланс, монтаж, качвам се, със 160км/ч не се усеща нищо, перфектен баланс.

Добре де, стоя и се чудя. Защо аджаба тези уж "лъскави" центрове не се научиха да си "гъделичкат" клиентите, а се отнасят с тях като с боклуци? Няма да споменавам какви пари дадох за монтаж в "Диана", че ме хваща яд. Доплатих и за екстрата "оптимизиран баланс", викам си нещо революционно ще да е. Ако се бях съгласил и да ми "изправят" иначе правите джанти, сигурно щях да оставя още едни 150-200лв. за хорицата, че много го закъсали явно. Да има за кафенца и Туарези.
И за екстрабонус ми затегнали всички болтове до пръсване, вкл. и секретния болт, който не трябва да се затяга много.

Абе накратко написано: Хора, не ходете там, ще ви измамят.
Живи и здрави :)

Последна промяна от K на Вто 27 окт 2015 9:53, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
my heart iS iCe
Автомобил:
Двигател:

Re: Диана - измекяри

Мнениеот my heart iS iCe » Пет 22 апр 2011 17:33

Леле колега, какво разправяш! Направо ужас, трябва да ги затварят такива гумаджии, взеха да стават големи кожудери! Щом и на другата гумаджииница показва различно а като се качиш на колата лЯшка, цялата задница, направо ми идва на ум, че тротоарните гумаджии/майстори те си вършат работата, шот няма много уборот, докато при такива префалени сервизи е обратното! :?

Потребителски аватар
basata-user
Автомобил: pasat b5
Двигател: 1.8T AEB
Контакти:

Мнениеот basata-user » Пет 22 апр 2011 17:41

СОФИЯ баце :wink: и зимните ми и летните ми гуми са купувани от там но си ги монтирам в сандански за 15 лв. щот там ми искат 50 лв. за монтажа :beer

Потребителски аватар
i.e.i
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот i.e.i » Пет 22 апр 2011 19:48

Защо аджаба тези уж "лъскави" центрове не се научиха да си "гъделичкат"

Гъделичкат с цени ,видя ли колко е изправяне на 4 джанти scare

Потребителски аватар
MrLover
Автомобил: Passat
Двигател: AMX

Мнениеот MrLover » Пет 22 апр 2011 19:52

Добре при покупка на четири гуми нямат ли безплатен монтаж и баланс ? :shock :shock

Потребителски аватар
basata-user
Контакти:

Мнениеот basata-user » Пет 22 апр 2011 19:53

MrLover написа:Добре при покупка на четири гуми нямат ли безплатен монтаж и баланс ? :shock :shock

ако са на промоция няма :wink:

Потребителски аватар
MrLover
Автомобил: Passat
Двигател: AMX

Мнениеот MrLover » Пет 22 апр 2011 19:56

Ми те като са на промоция и после ти вземат 50 лв. за монтаж къде ти е далаверата.....Измамници са навсякаде колеги, това е положението :banghead: :banghead: :banghead:

Потребителски аватар
turrisi
Автомобил: AUDI
Двигател:

Мнениеот turrisi » Пет 22 апр 2011 19:58

Аз преди месец съм купил 4 бр Унироял от там с изричното предупреждение към момичето което прие поръчката да получа това дето е на снимката!!!!!!!!!! каза добре..което ми пратите това ще получите...казвам и че тея имат две шарки и искам определената на снимката шарка....отново...няма проблем...на другия ден получавам ..естествено от другата шарка!!!....позванях и и обясних че има грешка в шарката(дали са ми другата) тя кажа да изчакам да попита колегите(доло)...колегите(доло) казали и че гумата е една и съща а тази шарка(която съм поръчал) почва от 205 нагоре...моите са 185/65/14...същия ден намирам тука колега продава тая шарка която съм поръчал но 195.....нямало място за 5-ия кант на протектора....единственото което ме спря да ги върна е ДОТ-а......1111!!!!

Последна промяна от turrisi на Съб 23 апр 2011 17:16, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
basata-user
Контакти:

Мнениеот basata-user » Пет 22 апр 2011 20:00

MrLover написа:Ми те като са на промоция и после ти вземат 50 лв. за монтаж къде ти е далаверата.....Измамници са навсякаде колеги, това е положението :banghead: :banghead: :banghead:

е така е аз ги взимам с човек и са на много добри цени :wink:

KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот KirilGeorgiev » Нед 24 апр 2011 19:00

Даваш 500лв за гуми и ти искат 3лв за пликчетата верно няма подобни измекяри :не:

Потребителски аватар
Гергин
Автомобил: 2 бр-Passat 4
Двигател: AEK+AGG

Мнениеот Гергин » Вто 26 апр 2011 8:35

Големите гумаджийници дават ниски заплати и текучеството е голямо.
За това и работата е такава. Баланси на машината, калибрация, не удряне по вала с джантите, тежести с ниско качество и т.н
До утре мога да говоря. Единственият в час, който съм срещал, в едногодишният ми опит, в тази сфера, е собственика на ДРУМНИК.
А аз съм срещал доста mhihi Е, цените не съм ниски. ЗАреждат най хубавите тежести, най добрите вентили, машините са им много добри, а собственика е от старата школа гумаджии. А и доста е чел и се интересува.
Нека някой друг каже за работата на тази гумаджийна. Моето е външно наблюдение.

KirilGeorgiev
Предупреждение за вечен БАН
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот KirilGeorgiev » Вто 26 апр 2011 9:03

Азота им е безплатен :да:

Georgi_G
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот Georgi_G » Вто 26 апр 2011 11:28

Преди време отивам там (в Диана) за гуми един следобед.
-Здравейте, Работите ли още?
-Да,
-Нали цената е с включен монтаж?
-Да.
Купувам 4 бр, плащам и ми казват, да изляза да ми дадат гумите. Аз им обяснявам, че ще ги монтирам и.........изненада.
За днес вече били приключили и да съм дойдел друг ден, нямало да има проблеми. Разправии....., въпреки че имаше поне час до края на раб.ден и нямаха клиенти, дойде и някакъв льолю да ми се прави на интересен, при което ми кипна....... Парите обратно и повече не съм стъпвал.

Потребителски аватар
dragozow
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот dragozow » Вто 26 апр 2011 14:13

Аз пък съм доволен. Отидох със стоманените джанти да си купя зимни гуми. Огледах какво има и се спрях на едни Uniroyal, цената беше много добра(99 лв с монтажа за 195/65/15). Монтираха, платих си баланс и нови вентили. Действаха бързо и коректно. Отделно че имат може би най-добрите цени в България. Отидох при кварталния гумаджия, прави каквото прави. Тръгнах на път, след 150 км случайно обърнах внимание, не затегнал едната.

Потребителски аватар
zfa159
Автомобил: Mercedes R class _ VW Passat B4
Двигател:
Контакти:

Мнениеот zfa159 » Вто 26 апр 2011 20:51

Зависи от гуми центъра на Диана,в който попаднеш.Понеже баща ми пазарува от тях по над 400 гуми месечно (транспортна фирма),имам идея за какво иде реч.Специално в център "Симеоново" положението е трагично и като услуги за монтаж/демонтаж и като отношение,ако просто се опиташ да си купиш гуми от магазина им.
Аз за това си ходя в Диана в Люлин,взимам от тях гуми и ги монтирам в гуми центрове Европа срещу КАТ,да,дерат кожи здраво,но само там след баланса на джантите и гумите,дори при 200 не се и опитват да бият :да:

Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”