Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Правила на форума
Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

Масла Motul и добавки Bardahl
Потребителски аватар
GENADII
Автомобил:
Двигател:

Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Мнениеот GENADII » Чет 07 май 2009 12:18

Искам да разкажа как ми "помогнаха" в сервиза за кормилни рейки на Жан в София. Донякъде и аз съм си виновен, защото не бях чул и една добра дума за този сервиз, но се предоверих на колега, който го е посещавал. След като се уговорих по телефона за деня и часа на ремонта, оставих колата за ремонт. След около пет часа си взех колата с думите: "Готово. Рейката е ОК, а предницата ти е бетон." Платих 360 лв. /както ми бяха обявили предварително/ и си тръгнах. Още след няколко минути усетих, че тропането, което се чуваше, го има отново. На другия ден се върнах за рекламация, която не ми беше оспорвана и след няколко часа ми заявиха: "Вече е добре. Щяха да ти изпаднат шарнирите и сега ги сменихме..." Естествено не ги попитах, защо преди ден ми казаха , че всичко друго е здраво по окачването, та да не вземат да се обидят...Платих още 240 лв. и си тръгнах с приповдигнато настроение, казвайки си "майната му на 500-те лв. нали всичко е ОК". Но уви - тропането пак го имаше. След един ден, отново рекламация, като сега стоя до "майсторите" и не мърдам. Този път ми заявиха:" Абе тампоните на стабилизиращата щанга ми се виждат мекички... И тея биалети май са хлабавички.." Какво мога да измисля в този случай, освен великодушното - сменяйте ги! Отново 160 лв. и проба. За мене вече не беше изненада, че предницата си чукаше, както преди да стъпя за първи път в сервиза. Тогава се започна едно затягане и отпускане на рейката на око, като в единия случай волана затягаше до степен да не може да се върне, а в другия, рейката се разчукваше много силно. Накрая се постигна един компромис от полу-лек волан и малко тропаща рейка и бях отпратен с думите, че "Това е нормалното състояние на рейката". Пиша всичко това, защото в последствие разбрах, че този сервиз извършва "услугата" рециклиране на рейка за много други автосервизи на територията на София и ако на някой му се наложи да си ремонтира кормилната рейка на колата, съществува голяма вероятност, ремонта да го прави именно Жан. Сами си правете извода... Платих почти 800 лв. и ефект никакъв, а след това в един сервиз зад "Балкан-стар" в Х. Димитър ми решиха проблема за 180 лв. За жалост съществуват много такива места в които се шири некадърност, некомпетентност в съчетание с престъпно мислене и наречено автосервиз.

Потребителски аватар
lyubobg
Автомобил:
Двигател:

Re: Сервиза за рейки на Жан до Окр. болница София - НЕ !!!

Мнениеот lyubobg » Чет 07 май 2009 15:16

Някакъв документ за извършения ремонт ?

Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Автомобил:
Двигател:
Контакти:

Мнениеот °niksi° » Чет 07 май 2009 20:38

Взимал съм рециклирана хидравлична помпа от тях и не останах особено доволен.
Какъв се оказа проблема в краен случай та не са могли да го хванат 3 пъти.

Потребителски аватар
GENADII
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот GENADII » Пон 11 май 2009 13:14

°niksi° написа:Взимал съм рециклирана хидравлична помпа от тях и не останах особено доволен.
Какъв се оказа проблема в краен случай та не са могли да го хванат 3 пъти.

В сервиза в който ми оправиха рейката, твърдят че изобщо не е сваляна и рециклирана... Просто са се опитали да оберат луфта с болта предвиден за целта. Просто тогава бях още с W203, чиито модел на рейката допуска подобна интервенция.

Потребителски аватар
lyubobg
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот lyubobg » Пон 11 май 2009 15:25

lyubobg написа:Някакъв документ за извършения ремонт ?

kolio74
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот kolio74 » Съб 13 юни 2009 19:04

И аз си изпатих с тези некадърници, рециклиране на помпа, и рейка, в момента все едно съм с кола без хидравлика! Колеги, не стъпвайте при този измамник!!!

nika
Автомобил:
Двигател:

Мнениеот nika » Чет 03 авг 2017 16:40

Два пъти вече си ремонтирам рейката при този Жан и съм изключително РАЗОЧАРОВАНА! Не ходете там никога!

Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”