Махане на катализатор във Варна

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
IIvanov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 18 юни 2008 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Махане на катализатор във Варна

Мнениеот IIvanov » Пет 19 юни 2009 17:23


Здравейте,колеги!
Бихте ли ми препоръчали място във Варна,където да ми махнат катализатора на пасат 2.5tdi 132 kw.........днес един мой приятел си махна неговия и е видимо доволен.Тъй като колата ми е минала 150 000 км разбрах,че няма смисъл от него... но пък разбрах също,че трябва да се направи добро гърне,за да лъже ламбда сондата и да не създава проблеми на екуто.Там където моя си махна неговия не му дадоха никакви пари за катализатора,а прочетох,че ги изкупували за 200 лв...и това ме кара да мисля че е пълно с мошеници.Затова Моля поне някой колега да даде инфо къде да отида,за да нямам главоболия.Благодаря
Все пак 200 лв са си 200 лв и колкото да е работата по премахването няма да е повече от 50 лв...и ти остават 150 ;)




danii
Мнения: 235
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 15:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg.sf

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот danii » Пон 22 юни 2009 0:34


Мога да ти препоръчам на кой да го пратиш по еконт до Сф и да ти го плати. :wink: Това с 200те лв. беше някога,когато цените на ценните метали не бяха паднали толкова много. Сега евентуално някой може да се навие да ти го махне и да ти сложи резонатор на негово място,който дефакто е ненужен при дизелите,и да вземе катализатора. А това за ламбда сондата при дизеловите автомобили не го казвай на никой. :applause:


Потребителски аватар
IIvanov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 18 юни 2008 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот IIvanov » Пон 22 юни 2009 8:33


Е,аз не знам какво има около и в катализатора:)Казвам какво съм чел ;) И най-важното е дали се появяват проблеми при махането на катализатора при печките?И дали тия гърнета вършат работа и го заместват напълно,околната среда я оставяме на заден план :)


Потребителски аватар
ipget
Мнения: 168
Регистриран на: Пет 27 юли 2007 23:03
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот ipget » Пон 22 юни 2009 10:09


И при PASSAT 1,8T на около 200к. километра ли седят така нещата с катализатора?
И къде наистина си заслужава да се махне и да се сложи (ли) гърне(тръба) или друго?


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13429
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот kris11 » Пон 22 юни 2009 21:50


:shock Тука какво има пак?? Някой модератор пак е бърсал без да чете май.
Бях оставил на колегата адрес къде могат да му свършат работата с пример с мен.
Колега на ул. Хр.Смирнески до пресечката с ул Карамфил. Точно на ъгъла на Смирненсики има сервиз за ауспухи с 2 клетки. Резват ти катализатора по него ти изработват резонансно гърне.
Не си давай катализатора и не го избушвай !! .До края на годината на пунктовете за техн . прегледи ще се сложат камери и щем се записва ; 'кола този номер влязла в 10;31 мин - излязла в .. заедно с данните от валци и изгорели газове.


Потребителски аватар
IIvanov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 18 юни 2008 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот IIvanov » Пон 22 юни 2009 22:34


Да,знам го къде е това:)Там моя авер го свали негови.Ама примерно като го свалят и като ми сложат гърне,няма ли пак да е проблем после при преглед?Трябва да минавам преглед чак 2009 средата


danii
Мнения: 235
Регистриран на: Нед 29 мар 2009 15:59
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: bg.sf

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот danii » Пон 22 юни 2009 23:27


Спокойно колеги,закона няма да влезе в близките 3 години а и да влезе,всичко ще бъде т.нар. заварено положение,с две думи ще забранят вноса на автомобили без катализатори, а това с техническия преглед няма да се отнася за автомобили които веча са регистрирани тук в Бг. а за всички нов внос. т-е махайте смело тапите от ауспуха и газ. :lol: :beer


Потребителски аватар
IIvanov
Мнения: 106
Регистриран на: Сря 18 юни 2008 17:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот IIvanov » Вто 23 юни 2009 20:24


Оказа се,че имам 2 катализатора :bowdown И двата ги разкарах днес следобяд,бяха пълни със сажди.Има разлика от преди,доста по-леко и е на колата,но чак голяма няма....сега чакам да видя разхода как ще е......


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот nokiangage » Съб 28 мар 2015 21:48


Привет колеги, искам да махна изгорелия катализатор на A3 8L и ако може някой да даде координати на човек, който се занимава с това бих бил благодарен. То е ясно, че пари няма да се правят от тази гимнастика, но поне да си поеме гърнето на неговото място и да стане качествено... :drunk


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот vanesto » Съб 28 мар 2015 21:58


Значи, като караш по ул. Кракра, точно преди сервиза на Мимо завиваш в пресечката вдясно и вляво ще видиш едно гаражче от лявата страна, има табели. Питай го първо колко пари ще ти даде, то за всяка кола е различно. Даде ми 40лв, но моя беше малък. Сложи ми права тръба на негово място, но първо ме пита дали искам тръба или гърне.


Потребителски аватар
nokiangage
Мнения: 3374
Регистриран на: Сря 03 фев 2010 12:40
Автомобил: Passat B3 - 35i
Двигател: 1.8 RP 1990 - 90 hp. LPG only
Местоположение: Плевен, Варна
Контакти:

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот nokiangage » Съб 28 мар 2015 22:04


Благодаря за информацията колега и знам района, а на този астматик AGN 125 кое би било по-добре - права тръба или гърне? Дори и звука да се промени малко примерно с права тръба, не ми е зор много, понеже на някакъв етап ще сложа хубаво крайно гърне от доказалите се марки с идеята за по-приятен звук, поне такава е моята идея и ако греша нещо в сметките нека някой да ме поправи... :drunk

Последна промяна от nokiangage на Съб 28 мар 2015 22:09, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот vanesto » Съб 28 мар 2015 22:08


Аз не виждам смисъл от гърне, ама не знам как стоят нещата с ламда сондата, като махнеш катализатора, дали няма да имаш проблем. При този мотор не знам как е, потърси първо с търсачката, или някой по-запознат да каже.


Mufkata86
Мнения: 33
Регистриран на: Чет 18 дек 2014 13:40
Автомобил: PASSAT B5 1.9
Двигател: 98 AFN

Re: Махане на катализатор във Варна

Мнениеот Mufkata86 » Нед 29 мар 2015 9:32


Здравейте колеги :)
Искам да си махна катализатора,но не зная,дали да се замени с гърне или с права тръба...
Колата е Пасат Б5 1.9,110 коня АФН.
Ако може да ми препоръчате "майстор" във Варна.
Споменаха ми,че във Варна имало 1 място,на което не ти вземали за труда и частите и плащали катализатора(около 50/80 лева).
Ако може ми пишете на Л.С. или тук в темата.

Благодаря предварително :)



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 167 госта