Автосервиз Авто Ес - София

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот Vlad777 » Сря 17 мар 2010 13:39


Пускам тема за автосервиза на един мой приятел, който от край време се занимава с моите автомобили.

Наскоро му направихме и сайт: http://www.avto-es.com

Сервизът не е голям, но извършва всякакви ремонти от смяна на консумативи, до основен ремонт, боядисване и т.н.

Също така всякакви жичкаджийски услуги - неработещи ел стъкла, фарове, чистачки и т.н.

Собственикът се казва Слав. тел: 0878 713 715




Потребителски аватар
FivePointeO
Мнения: 514
Регистриран на: Чет 18 сеп 2008 20:33
Автомобил: Голф 3
Двигател: АЕЕ
Местоположение: София

Re: Автосервиз Авто Ес - София - Военна рампа

Мнениеот FivePointeO » Чет 18 мар 2010 13:35


Днес ходих до сервиза обслужването е на 6 и момчетата си разбират от работата мога да кажа само добри неща за тях :да:


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот Vlad777 » Вто 28 сеп 2010 10:18


Сервизът се премести временно в района на гара Искър - ул. Неделчо Бончев 3 - срещу пожарната.


Потребителски аватар
Red_Tiger
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 8:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот Red_Tiger » Вто 02 окт 2012 20:35


Сега сервиза се e преместил в Студентски град Ул. Акад. Стефан Младенов No. 1-3 (срещу БГ ТЕРМ)

Днес го посетих, като цяло не останах доволен.


Фен
Мнения: 1
Регистриран на: Нед 28 окт 2012 17:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sf

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот Фен » Нед 28 окт 2012 17:41


Здравейте колеги. Искам да кажа лично си впечатление за сервиза АВТО ЕС. В сайта на въпросния пише, че се занимава с абсолютно всичко което можещ да се сетиш като ремонт по автомобили джипове и др. Всъщност това е един малък гараж в който няма дори канал. Да не говорим за подемник или някакви диагностициращи апарати. Днес си взех колата от там. Няма да коментирам некомпетентността на собственика - работник в сервиза или изключително невежият му помощник, който дори не знае как се слага носач (в това се уверих лично с очите си). Ще Ви кажа само,че се опитаха да си присвоят част от инструментите ми, които бяха в колата. А това за което отидох бе ремонтирано по възможно най-грубия начин. Част от частите в близост до ремонтираната са повредени. Кабелите в близост са почти скъсани. На таблото ми "ГРЕЙНА" неизвестна за мен, а оказа се и за майстора иконка. И като за капак оказа се че ух бил забравил да закачи половината кабели, маси и др. неща свързани с ремонта. Направете си сами извода. Какъв е сервиза и дали ще отидете там.


Потребителски аватар
Red_Tiger
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 8:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот Red_Tiger » Вто 30 окт 2012 23:16


Фен написа:...В сайта на въпросния пише, че се занимава с абсолютно всичко което можещ да се сетиш като ремонт по автомобили джипове и др. Всъщност това е един малък гараж в който няма дори канал. Да не говорим за подемник или някакви диагностициращи апарати...


Потвърждавам,
Аз не бих отишъл там повторно.


theska
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 11:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот theska » Чет 24 яну 2013 18:20


Здравейте,

Тези дни и аз се сблъсках с въпросния сервиз и със Слав.
Имам голф 3 GTI ADY с газов инжекцион. Преди нова година почна да дава проблеми на газ - не искаше да набира и му играеха оборотите. На бензин колата си работеше.
Отидох при въпросния Слав и той установи, че единия ми цилиндър не работел и че трябва да сменя свещи, газовата рейка и инжекторите. Предложи ми ловато или някаква друга (по-евтина)... избрах по-евтината. До тук добре. След като отидох да си взема "готовата" кола, установих, че на газ отново не върви както трябва и на свободна оборотите играеха между 800-1000. Като карах с постоянни обороти (2000 примерно) и имаше едно хълцане (като прекъсване). Обадих му се и той каза, че трябва да сменя кабелите, като ми обяви цена за тях 80лв. Казах му, че ще потърся кабели от друго място. Тогава той каза "добре, вземи ги и ела да ти ги настроя". Обадих се в Косер и ми казаха, че там са 40лв. Може и да са по-смотани, но все пак карам кола за 2000лв и не мога, а и не искам да вземам много скъпи части. Взех кабелите, с брат ми ги сменихме ... не знам за каква настройка говореше ... може би да ме "настрои" с още 20лв. И все пак проблема не се оправи със смяната на кабелите.
Почнах да карам на бензин и установих, че вече и на бензин прекъсва. Закарах му пак колата. След няколко дни ми се обажда и ми казва, че трябва да сменим ламда сондата, датчик на делкото и датчик на температурата. Обевява ми цена за сондата 180лв (само сондата, без труд). В Косер ми казаха 100лв. Пак казвам, че може да е по-смотана ... не разбирам, но поне да даде алтернатива - хубава 200лв, смотана 100лв. А между другото от както съм взел колата, ламда сондата е извадена от буксата и никога не е работела и е нямало проблеми. При което се ядосах, отидох, взех си колата и му заявих, че е некадърен.
Оставих вечерта колата на едно момче в Люлин. На следващия ден на обяд ми се обади и каза, че е готов. Какво се оказало:
1-во Слав хубаво е подменил рейката с инжекторите, но не я е настроил. Старите инжектори били "много бързи" (каквото и да значи това), а новите били бавни. Дори и аз знам, че компютъра на газова трябва да се настрои (а аз нищо не разбирам попринцип).
2-ро не знам без да иска ли или нарочно ( с цел да се върна пак ), но датчика на делкото е бил разбутан/изваден (не разбрах точно) и заради това е почнало да ми дава проблеми и на бензин (проблеми, които преди нямах). Тоест не стига, че той го е разбутал, а и на всичкото отгоре искаше да сменя работещ датчик ( в Косер струва 110лв ... не искам да знам колко щеше да ми иска Слав ).

Като бонус ще кажа, че в един от пътите, в които бях там, Слав правеше фаровете на едно bmw. Трябваше да се смени някаква част. Слав гордо ми заяви: "Това струва 150лв, ама един приятел го продава за 120 ... като за мен за 100лв". Обади се на момчето, което дойде точно след 10 мин и каза, че тази същата част струва 40лв. Не знам Слав ли си слага супер голяма надценка на нещата ... или се опитва да продава по-скъпи части, за да прави оборот на приятелите си и да взема по-голям процент от отстъпката си.

Най-абсурдното беше, че след като се поскарахме, че е некадърен ... той продължаваше да ми се обеснява колко много разбира и как правел колите на половината форум. Не знам реклама ли се опитваше да си направи пред мен ( след като вече съм разбрал какъв е ) или се опитваше да си се изтъкне пред себе си.

Силно Ви препоръчвам да не ходите там. А ако го правите - поне си проверявайте цените на частите.

Поздрави.


slav741
Мнения: 1
Регистриран на: Пет 25 яну 2013 20:06
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот slav741 » Пет 25 яну 2013 20:57


не може всички да са доволни каквото и да се прави!
1- колата дойде на три цилиндъра и изобщо не вървеше на газ. смених му рейката и филтрите и колата заработи на 4- цилиндъра, но не както трябва;
2- прегледах свещите, не си знаеха километрите.
3- смених ги след като му се обадих с NGK за 25 лв ''много скъпи'
4- взе си колата. на другия ден ми се обади че колата му е изгаснала! отидох на място където ми каза, проверих колата и се оказа бобина. по-късно пак ми се обади и ми каза да му я смения. отидох пак до колата му да го взема и минахме да вземем бобина от магазина за 55лв; колата му заработи нормално; за всичкото разкарване му взех 30 лв с монтажа. 10 пъти му казах че не мога да му настроя колата на газ защото нямам кабел за неговия инжекцион: за 20 лв му направих диагностика на бензин - неработеща ламбда сонда и температурен датчик и за това му казах, че не му работи; неговия майстор му казал, че колата ще му работи без проблем без сонда! да на газ ще работи, но на бензин малко ще е трудно.

А относно момчето с БМВ то изгорял комфорт модул за фаровете се обадих в близката морга и ми казаха 120 лв. за същия, той си намери за 40 лв от приятел. аз не определям цените по моргите. иначе работя сам и освен някой приятел който не знае как се сваля носач други в сервиза ми няма . и мисля че те прати при мен човек който пък е доволен от сервиза .


theska
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 17 апр 2008 11:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот theska » Съб 26 яну 2013 17:48


Здравейте,

Значи Слав, като ти докарах колата си работеше на газ, много зле наистина, но се движеше. Явно свещите са били за смяна, което е ок.

10 пъти му казах че не мога да му настроя колата на газ защото нямам кабел за неговия инжекцион


Първо никога не си ми казвал такова нещо. Ако беше казал, щах да си тръгна - не ми трябва половин свършена работа. Второ след като не можеш да настроиш колата, защо реши да сменяш части?!? Вместо да кажеш "иди някъде да ти я направят като хората" - ти прецени, че е по-добре да свършиш до където можеш, да вземеш парите ... пак после ще се измисли нещо? През цялото време се биеше в гърдите колко много и от всичко разбираш. И след като си знаел, че не е настроен компютъра - защо не каза, че не е настроен и да отида на друго място (дори и след като ти си сменил частите)? Търсеше още неща за смяна, а цялата работа е била в настройване на компютъра.

А какво ще кажеш за датчика на делкото, който ти си разместил? Нарочно или не ... искаше да сменяме този датчик, който си е напълно здрав. А той не е от най-евтините. Логично е след като си го преебал от диагностиката да изпищи, че не е наред.

Ламда сондата все още НЕ работи, а колата си върви нормално и на газ и на бензин.

За бобината - вечерта си взех колата от теб. При следващото палене на колата (сутринта) не искаше да върви (гаснеше). Нормално е всеки един човек да си помисли, че нещо си сгафил. Но отново лъжеш - първо обадих ти се само веднъж, ти дойде, установи, че е бобина и още тогава се разбрахме, да дойдем заедно следобед и да вземем колата (понеже ти имаше някаква работа). Не съм ти звънял втори път! Второ - бобината струваше 53лв, ти ми поиска 35лв за разкарването ... и в крайна сметка ти оставих 90лв (не е голяма разликата, ама айде да не лъжем!). И тук не мисля, че си ми направил някаква "услуга", понеже все пак ти си каза цена, аз съм ти платил. Все пак това ти е работата. Можеше да кажеш "не ме занимавай" ... или като дойде и видя, че не е от нещата, които си сменил, можеше да ми вземеш пари за разкарването и да не се занимаваш.

За момчето с бмв-то ... като видях как дойде ядосан и си взе колата ... съмнявам се да е от морга частта, която си е намерил ... и май не остана и той много доволен от "услугите" ти.

Много ми е интересно, ако бях останал при теб и бяхме сменили ламда сонда (за която ми искаше 180лв), датчик на делкото (в Косер е 110лв) и температурен датчик (мисля, че е към 20лв в Косер) - става към 310лв за части + парите за труд ... да речем 400лв. И щях да си взема колата отново неработеща на газ (понеже компютъра на газовата не е настроен)... тогава какво щеше да измислиш?

Просто не виждам защо се оправдаваш - дойдох с проблем и си тръгнах с 2 и с 400лв по-малко!

P.S. Ще се постарая и хората в другите форуми да разберат за теб :) понеже на всички ни е писнало от "майстори" като теб!


autoausde
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 18 апр 2012 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Koblenz,DE

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот autoausde » Пет 22 мар 2013 23:06


Колеги,
НЕ ходете при този "майстор"! На 21.03.2013 закрах при него моят фиат пунто за смяна на спирачна течност и обезвъздушаване. 1-во сервизът не разполага дори със собствен стенд! Въпросният майстор вдига колата на 2 крика и каквото може да види вижда, каквото не- вие си берете последствията. 2-ро- след като ми откри проблеми по изпускателната уредба и ми каза ,че катализаторът ми бил запушен и трябва да го свали ( установяването беше направено на око, без дори да закачи уред за измерване на изгорелите газове, както трябва да се направи), си пролича, че е мошеник и гледа да изклати клиентите си. 3-то- Искаше да му оставя колата в сервиза и да си тръгна, за да можел да я огледа на спокойствие и после щял да ми каже какво трябва да се прави по нея( естествено така аз не бих могъл да знам има ли проблем , няма ли,и дали въобще е вложил някакви материали и труд в отстраняването на неизправността).
4)-то след като аз не тръгнах, а останах с него, за да направи огледа,го попитах каква е цената за всичко и той започна да шикалкави- това ще ти струва 40-50-60 лв, не знаел точно колко , защото не знаел колко струва 1 мека връзка за тази кола; трудът не знаел колко ще излезе,защото не се знаело, колко ще реже и заварява ( е "майсторът" като няма стенд и нищо не вижда стреля на сляпо , но пострадалият е клиента); 5-то; така си свърши работата за 3 часа както се бяхме разбрали, че минаха 7 часа и нещо, и при това истински се съмнявам,че въобще е обезвъздушил спирачките, понеже и след това си остана нехарактерен звук при спиране). Поради натоварения ден сигурно съм пропуснал някои детайли, но и това е достатъчно всеки да си направите изводите за въпросния майстор.

Нека всеки, който се е сблъскал с майстори-мошеници, да сподели опита си във форум, само така информацията достига до всички !

НИКОГА НЕ ХОДЕТЕ ПРИ ауто-с!


Потребителски аватар
Red_Tiger
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 8:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот Red_Tiger » Съб 07 сеп 2013 17:41


След като се разбра че сервизът и "майстора" не струва защо още не е добавен в темата За Бога, братя, не ходете в тези сервизи! ?


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19662
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот Vlad777 » Вто 10 сеп 2013 22:54


На мен пък днес отново ми помогна и съм си доволен.


Потребителски аватар
Red_Tiger
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 26 мар 2007 8:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот Red_Tiger » Чет 12 сеп 2013 13:55


Явно шуробаджанащината е застъпена тук. Жалко!


provocative_
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 13:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот provocative_ » Вто 26 ное 2013 13:01


Оставих Голфа там за неработещи чистачки - ще споделя впечатления след това.


provocative_
Мнения: 2
Регистриран на: Вто 26 ное 2013 13:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз Авто Ес - София

Мнениеот provocative_ » Пет 29 ное 2013 9:20


Ами като изключим факта, че се разбрахме за една цена, а след това ми беше поискана друга, не мисля че има от какво да се оплача. Иначе сервиза е малък.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 19 госта