Всеки да прочете, преди да пусне тема в този раздел

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
dobrin
Чингис хан
Мнения: 30000
Регистриран на: Пет 03 юни 2005 20:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Всеки да прочете, преди да пусне тема в този раздел

Мнениеот dobrin » Вто 27 юли 2010 12:51


Ето едно мнение относно "майсторите" и тези, които искат да пускат теми в този раздел с цел да си предлагат услугите:
=Alex= от Audi форума написа:
..."Величията" в България, свеждащи се до двама души?! Супер. Дали ако бяха толкова велики/гениални отдавна нямаше да имат мултимилионен тунинг център в... Германия, примерно? Вярвай ми - щяха. Защото и те са комерсиални колкото теб и мен. Даже са си повярвали. ... Дори не си заслужава да коментирам високопарните изказвания за отношението към клиента и за "5-те мин. разговор", нито за презумпцията, че клиентът е слабоумен идиот по подразбиране. Аз пък мога да искам да си говоря с него и един час. За да си изградя мнение и преценка. И да видя дали ще ми спечели доверието. Защото парите са си мои. И всякакви самозвани надувки не ги заслужават. Никой не е по-висок от клиентите си, от тези, които му хранят къщата. За мен Българския майстор е диагноза. Хората на занаятите в БГ никога няма да се научат на "building strong relations". Без изключение. Лошото е, че те самите не разбират колко малко разбират от бизнес и отношения. Но почти всички се чудят защо не могат... защо все нещо не им достига, за да направят "следващата стъпка". Моите програмисти от време звучат по същия начин. Познато ми е.

От живота съм научил едно нещо и то е да се доверявам на фирмите-имена в даден бранш и, че качеството им струва скъпо. Да, там плащаш и за ноу-хау и за R&D и за... сигурност, че този партньор ще остане и в следващите 100 год. на пазара. И това правило никога не ме е подвело. Никога не бих работил за нищо с физическо лице, ако ще и Айнщайн да е. Ами ако утре му скимне да замине в Канада? Щото тук всичкото customer е идиот и иска да си говори, ама задава малоумни въпроси, които са под достойнството на НВ великия самозван тунинг цар? К'во правим? Кой поддържа после "творението"? Или то само се поддържа... или търсиме втория гениален в БГ, но той ще ни е сърдит, защото първо сме се доверили на Гошо Шайбата, а не на него - Тошо Сливата. Пуста Балканска действителност. Несериозно е. ... Аз вярвам повече на немските инженери, тяхната КУЛТУРА, начин на мислене и дисциплина, отколкото на КОЙТО и да е Български майстор, опериран по рождение от предходните думички. ...

П.С. Нищо лично към никой. Постът ми изразява единствено и само моето лично, неангажиращо мнение, изградено в/у малкото, което съм прочел от дадени личности. Разбира се, не претендира за изчерпаемост.




Потребителски аватар
yoan4o
магистрален бандит
Мнения: 4765
Регистриран на: Чет 21 авг 2008 16:21
Автомобил: 2018 Arteon R 335 + 2017 e-Up
Двигател: Много газ и всичко ток
Местоположение: София

Re: Всеки да прочете, преди да пусне тема в този раздел

Мнениеот yoan4o » Вто 27 юли 2010 12:57


То всеки ще го прочете, ама дали всеки ще го разбере....... mhihi

А тези, които вече имат теми?! :Mr Green Fun


Потребителски аватар
vw_golf_4_tdi
Мнения: 1647
Регистриран на: Чет 09 юли 2009 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna
Контакти:

Re: Всеки да прочете, преди да пусне тема в този раздел

Мнениеот vw_golf_4_tdi » Вто 27 юли 2010 13:06


това, че човек е професионалист в дадена област не означава, че трябва да разбира от бизнес и че трябва да се навежда да излизва гъза на някои за някои пари!
единственото непростимо нещо за един професионалист е да не се учи от грешките си и грешките на другите.


Потребителски аватар
StS
Мнения: 2387
Регистриран на: Нед 02 юли 2006 1:02
Автомобил: Golf VI
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Всеки да прочете, преди да пусне тема в този раздел

Мнениеот StS » Пон 13 сеп 2010 18:49


vw_golf_4_tdi написа:това, че човек е професионалист в дадена област не означава, че трябва да разбира от бизнес и че трябва да се навежда да излизва гъза на някои за някои пари!
единственото непростимо нещо за един професионалист е да не се учи от грешките си и грешките на другите.




Или не си вникнал в смисъла или не си се изразил правилно!


Нека темата да е заключена или поне да не се спамва..




P.S
Допълвам - в темата се забелязва че само няколко са КЛУБЕН СЕРВИЗ това нека бъде титла давана само по преценка на по-голямата част от форума. Това е нещо заслужено с качество и доверие.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 27 госта