Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
paho85
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 14 авг 2008 15:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот paho85 » Пет 06 авг 2010 0:18


Имам молба към колегите от Варна , които ползват възлагателни писма на Лев Инс да препоръчат коректен и добър сервиз за боядисване на няколко детайла качествено :)

До колкото разбрах от застрахователите на местна почва сервизите са много с които работят, но вече втори път ходя да искам някакъв списък и все ми мятат по няколко визитки :(

Моля ако някой лично е ползвал техен сервиз да си каже мнението или да препоръча някой такъв ! Аз разполагам със следният списък,като съм сигурен ,че има още доста :)

1. Хит Ауто - бул."Цар Освободител" 181
2.Автотранс сервиз - ул."Тролейна" 48
3.Алекса ауто - бул."Св.Константин и Елена"
4.Arta car - ул."Тролейна" 12
5.ВЕРКО Аутоколор - ул."Банат" 46
6.Color group - ЖК Възраждане,КООП търговия
7.Лев Инс Автосервиз - "Цар Освободител" 181

Благодаря предварително :beer




paho85
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 14 авг 2008 15:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот paho85 » Чет 12 авг 2010 0:09


Колеги , никой ли няма застрахован в Лев Инс във форумът ? :screwy
Моля дайте ми някакви предложения и насоки ? :beer


Arshicage
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 02 юли 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот Arshicage » Сря 22 дек 2010 13:45


Малко късно виждам темата, но държа да си кажа мнението за един от изброените сервизи.
1. Хит Ауто - бул."Цар Освободител" 181 - недейте да ходите там. Отидох там по заведена щета. БЕше ми откачена леко предна броня и подкалниците бяха разцепени много лошо и бяха за смяна. Първо ми трябваха 10 дена уговорки понеже желаниео ми беше да си оставя колата сутринта и да я взема вечерта(работата не е кой знае какво). Вечерта не я взех понеже подкалниците небили тези които трябвало. НА следващия ден не ми вдигат телефона. Отивам вечерта и гледам колата ми паркирана пред сервиза и 2-3 'майстори' си лафят и се канят да си ходят. Отивам и ги питам какво става. И те отговарят че колата готова. Ядосах се защо не ми се обадиха а те взеха да си прехвърлят топката. Отивам да огледам колата и резултата никакъв:
- бронята не е наместена
- подкалници - онези китайски боклуци(универсални заместители за по 10лв) приличащи на засмолена хартия и навсичкото отгоре не са закрепени както трябва.
Развиках им се и им казах че няма да разпиша възложителното писмо от застрохователя и че ще се оплача от тях. Така и направих отидох при застрахователя и се оплакох и задействах нещата, но това е друга тема. След известно време установих, че тея от сервиза са ми свалили и кората под двигателя. Отидох да си я искам и те казаха няма такова нещо и да съм бил казал на момента а не след 5 дена death . И досега немога да си намеря кора за под двигателя.
Моят съвет е да нходите в този сервиз. Лично аз го избрах понеже ми беше близо до работата.


Потребителски аватар
SnowMaster
Мнения: 699
Регистриран на: Вто 22 ное 2005 12:27
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот SnowMaster » Чет 23 дек 2010 9:26


ЗА работата на Хит Ауто незнам,но само да ти обясня за подкалниците-ако колата ти е над 3 годишна,нямаш право на оргинални рез.части и това не е по вина на сервиза а на застрахователната компания.Тя няма да ги плати на сервиза и затова ти слагат алтернативни части.


Arshicage
Мнения: 60
Регистриран на: Чет 02 юли 2009 10:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот Arshicage » Чет 23 дек 2010 9:42


SnowMaster написа:ЗА работата на Хит Ауто незнам,но само да ти обясня за подкалниците-ако колата ти е над 3 годишна,нямаш право на оргинални рез.части и това не е по вина на сервиза а на застрахователната компания.Тя няма да ги плати на сервиза и затова ти слагат алтернативни части.


Това го знам. Мога да ти обясня и парадокса. Сервиза ми слага алтернативни части но не нормални а за 20-30 лв. Отивам при застрахователя и му казвам, че искам да ми направят оценка на щетата и за това което са направили в серивза(според мен нищо) могат да им дадат 50лв. И какво излезе накрая - застрахователя оценява щетата за 180лв, от които 50 за псевдо сервиза, и остават 130лв за подкалници и монтаж. Реших да проверя колко струва оригинален нов и установих, че цената е 65лв. С монтажа и наместването на бронята ми излезе всичко 150лв. Ако небяха тези доверени сервизи даже щяха да ми останат парички да се почерпя. :beer


Потребителски аватар
zfa159
Мнения: 7882
Регистриран на: Сря 31 яну 2007 12:16
Автомобил: SX4 M16A B4 Syncro AGG
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот zfa159 » Пет 24 дек 2010 23:11


Точно до нашия сервиз има такъв сервиз, който работи с Лев Инс и още други застрахователни компании.Доста съм си говорил с хората там и нещата хич не са толкова прости, колкото ти се струва на теб и работата с парите там е доста по-дебела, отколкото е твоята сметка за 50-те лв, щетата за 180лв и т.н. и т.н....все пак живеем в БГ и няма случайни неща ;)
Не искам точно тук да обеснявам нещата,които хората са ми обеснявали за щетите,парите,начините на плащане на заведените щети към сервизите,материалите и т.н. точно пък за Лев Инс (където не случайно дори гражданска не бих си направил) ;)
:beer


Потребителски аватар
ta6koo
Мнения: 321
Регистриран на: Сря 08 мар 2006 11:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот ta6koo » Пет 24 дек 2010 23:27


Color group - ЖК Възраждане,КООП търговия
Много коректни! Никакви проблеми няма да имаш. Провери за Карколор. Ако го имаш иди там.


Потребителски аватар
tekkn0
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот tekkn0 » Вто 10 апр 2018 21:27


Колеги, само не правете грешката да си оставите автомобила в Кар Колор - Варна, до комина, освен ако разбира се не сте фенове на Арлекино!

Изображение

Последна промяна от tekkn0 на Пет 13 апр 2018 10:46, променено общо 2 пъти.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот drotomir » Вто 10 апр 2018 21:45


Отдавна спрях да правя каско , всичко е бошлаф работа , човек плаща и се надява че може да разчита на качество но дефакто всичко се прави с минимум средства и пари . по добре без какско и като ти се наложи плащащ и правиш. Всичко е направено за да ти прижберат парите и да спечелят от теб , нали не мислите че ще дадете 500 лева за 1 година и ще чакате застрахователя да искара от неговия джоб разликата примерно да покрие ремонт от 1000 лева , всичко се калкулира на вашия гръб.


Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот Mishonti » Вто 10 апр 2018 22:59


Тва са страшни глупости. Има много добри доверени сервизи, които правят нещата както трябва. Досега колкото пъти ми се е налагало всичко е било професионално, просто проучвам сервизите предварително.


Потребителски аватар
tekkn0
Мнения: 27
Регистриран на: Пон 19 ное 2007 13:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот tekkn0 » Пет 13 апр 2018 10:48


Mishonti написа:Тва са страшни глупости. Има много добри доверени сервизи, които правят нещата както трябва. Досега колкото пъти ми се е налагало всичко е било професионално, просто проучвам сервизите предварително.


Колега, можеш ли да проучиш за един такъв добър доверен сервиз във Варна, който да работи с ДЗИ? Ще те черпя бира по твой избор като дойдеш насам.


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот Re5Pec7 » Пет 13 апр 2018 10:54


Другата седмица влизам за оправяне на щета по каско точно от ДЗИ. Избрах Доктор Колор от доверените им сервизи. Ще ти споделя впечатления, като я оправят :)


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот viksanlg » Пет 13 апр 2018 13:13


Сподели след няколко месеца като се смени цвета на боята или ти избие ръжда да ги еВа в некадърниците!


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот Re5Pec7 » Пет 13 апр 2018 13:55


Ами сподели къде да ходим, че да не излиза ръжда на 20 годишни коли. Иначе мнението ти с нищо не помага за питането на колегата.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот viksanlg » Пет 13 апр 2018 14:06


Не помага и ако знаех къде има такива читави сервизи щях да споделя.На мен от колора ми казаха тъпо ,че са минали 6 месеца и гаранцията не важала за ръждата,но според договорите им на сервизите за каско са 2 години гаранция. Пращах възразително писмо за премахване на дефекта,но тогава ми удариха колата пак в калника и го смениха по каско в друг сервиз разбира се и не се появи ръжда ,но цвета пак се смени след 5-6 месеца.Като питах познатите ми от застрахователната агенция ме бъзикнаха да съм кажел на бояджиите да са слагали "по-вече боя"...



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта