Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Mishonti
Мнения: 1834
Регистриран на: Пон 21 ное 2011 15:14
Автомобил: C220
Двигател: CDI 2007
Местоположение: Бургассс

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот Mishonti » Пет 13 апр 2018 16:21


Сервизите не са виновни, че излиза ръжда само да кажа.




Потребителски аватар
Sarafov_03
Мнения: 425
Регистриран на: Съб 17 окт 2015 12:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот Sarafov_03 » Пет 13 апр 2018 18:07


Колор Груп не стават, само да отбележа.
Но иначе са доверен сервиз на Бул Инс, а предполагам и не само на тях.


Потребителски аватар
viksanlg
Мнения: 893
Регистриран на: Пет 10 авг 2012 18:46
Автомобил: Пасат б3 Лада Калина
Двигател: пб
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот viksanlg » Пет 13 апр 2018 22:34


Mishonti написа:Сервизите не са виновни, че излиза ръжда само да кажа.

Ти хубаво казваш но не е вярно.Има си система и начин на обработка на детайла и при наличната такава не трябва да се появява ръжда под боядисания детайл ,а от другата страна, където няма и грам боя всичко да е наред...


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот drotomir » Съб 14 апр 2018 16:54


Пресен пример , с другата ми кола рено меган 2 , колата е била на 1 година т.е 2008 е имало най вероятно остъргване на прага отдолу под шофьора , на 5 година т.е вече когато я купих забелязах ръждясване на няколко места отвън , при по внимателен оглед отдолу се видя че нещо е правено там и всичко беше подпухнало и се люпеха парчета кит. Оправих я при майстор който свали с шлайфа всичко като кит , обработка против корозия тук таме кит в влакна и отгоре с бодито за защита , отвътре в прага изпръскахме 2 флакона спрей за кухини нещо като парафин.
Да кажа че колата тогава е била гаранционна на 1 година и ремонта е струвал според застрахователя 1500 лева в аутоекспрес варна , така че тези вярващи колеги дето си мислят че каското е голямата работа жестоко се заблуждават , всичко се прави с най евтините материали и набързо без да се спазват каквито и да било технологии , важното е по веригата застрахован - застраховател - сервиз , в последните двама т.е застрахователя и сервиза печалбата да е най голяма , а застрахования да го духа че как иначе застрахователите ще карат мощните си луксозни автомобили и ще ходят на бахамите и други острови където всичко започва с петцифрени суми.


Потребителски аватар
Re5Pec7
Мнения: 1290
Регистриран на: Чет 06 дек 2007 13:37
Автомобил: Passat B5 V6
Двигател: AQD
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот Re5Pec7 » Пет 20 апр 2018 8:48


Взех колата от DrColor. На мен ми харесва как е станала. Бяха оправили и леко лющене на лака. Разлики в цвета не намирам. Не разбирам от бояджийските им работи, но на мен ми харесва как е станало. Ако някой бояджия я гледа, може и да намери кусури. Обслужването им е топ. Много любезни, спазиха си дата на издаване (дори 1 ден по-рано беше готова), влязоха в положение да ме приемат малко по-рано, защото колата ми трябваше. При издаването колата беше измита вътре/вън. В сайта им може да следиш точно докъде са стигнали с колата и различните етапи на ремонт.

Като цяло - от обслужването съм изключително доволен. Откъм качество на работа също съм доволен, но ще се види след време дали всичко ще е наред. Мацката ми каза, да я погледна и на светло, ако намеря нещо, което не ми харесва или някакъв друг проблем - да се върна, за да го оправят - имало 6 месеца гаранция (силно се надявам да не се налага де).


Потребителски аватар
edmunddo
Мнения: 65
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот edmunddo » Сря 03 мар 2021 15:45


tekkn0 написа:Колеги, само не правете грешката да си оставите автомобила в Кар Колор - Варна, до комина, освен ако разбира се не сте фенове на Арлекино!

Изображение


Колега,преди да пишеш глупости,първо обясни на хората,че преди да си оставиш автомобила за ремонт,запита приемчика на автосервиза,дали си записват цветовете,защото колата ти е десет различни цвята и леко леко да я уеднаквим.Ние още пазим експертизите от независимата фирма,която ти взе цвета от всеки един детайл на СААБ-а и се оказа,че нямаш два съседни детайла с еднакъв цвят.Ако много държиш мога да ги кача тук и да видят хората,че имаш цветове от много други автомобили.И е хубаво преди да говорите за доверените сервизи,първо да си уточните условията на каското със застрахователя и чак тогава да имате претенции към сервизите,защото сервизите са изпълнители на застрахователя и работят по техни условия и монтират части одобрени от застрахователя.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот 777 » Сря 03 мар 2021 16:06


Е ти бронята загледа ли или мислиш за ръба, който е по-горе по калника? И 10 нюанса да има, то с елементарно сравняване на мостра ще се нацели много по-близък цвят дори да няма код. В случая все едно някой е казал "колата е зелена" и бояджията е хванал каквато зелена боя види.


Потребителски аватар
edmunddo
Мнения: 65
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот edmunddo » Сря 03 мар 2021 17:14


На автомобила са боядисани предна, задна броня и преден капак. Преден ляв и преден десен калник са с различни цветове и заден ляв със заден десен калник са различни цветове. По спомен левия калник е с цвят на БМВ, а десния с цвят от Хонда-пазя експертизите и при желание могат да се приложат. Прави се експертиза от независима фирма, след жалба към застрахователя и на колегата му беше отговорено, че сервиза не е виновен, че на колата си има десет цвята. цвета който е сложен на колата е по код на Сааб, което също беше установено от независима лаборатория. След експертизите, които се направиха, официално беше отговорено на клиента, че при така създалите се обстоятелства, сервиза не е длъжен да боядиса и четирите калника на колата. Целта на господина беше точно тази. Преди да си заведе щетата, дойде в сервиза да попита дали си записваме цветовете, които слагаме на колите и след като разбра, че се пази архив, заяви,че сега ще боядисаме три детайла и после малко по малко цялата кола, но накрая се оказа, че идка цялата кола да се боядиса за сметка на сервиза.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот 777 » Сря 03 мар 2021 17:31


Искаш да кажеш, че е планирал да смени цвета на цялата кола от светло сив (сребрист) в тъмно сив? Защото това виждам от снимката. 10 нюанса на един цвят са едно, но светло синьо, синьо и тъмно синьо (примерно) са 3 различни цвята всеки с N нюанса.


Потребителски аватар
edmunddo
Мнения: 65
Регистриран на: Чет 17 юли 2008 13:58
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Варна

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот edmunddo » Сря 03 мар 2021 17:45


Ами ако си беше снимал цялата кола,а не само калника и бронята,щеше да разбереш за какво говоря.От другата страна бронята стои много добре с десния калник.Нали разбираш,че няма как да се боядиса един детайл с два различни цвята.Както казах по горе,никой не е виновен, че единия калник е един цвят,другия друг.Идеята на колегата беше да си оправи колата,която е купил разноцветна,да я оправи за сметка на някой друг и повярвай ми някой го беше получил,че ако сервиза не може да направи цвета на даден детайл еднакъв със съседните,ще боядиса и съседните,за да уеднакви цвета.Целта на колегата беше,с двете брони заведени по щета,да се боядисат и четирите калника и той много добре си го знае.И като не стана на неговата,започна един невероятен рев къде ли не.Но ние накрая доказахме,че колата е взела в сервиза с много различни цветове и имаме всички нужни документи за това.Даже бяхме готови да влезем и в съда,за да докажем правотата си,но колегата понеже знае че сме прави и не предприе последващи действия,а само плюе тука без покритие.


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот drotomir » Сря 03 мар 2021 18:02


Тарикат е човека , с 500 лева ще боядиса цялата кола.


Потребителски аватар
777
Предупреждение за вечен БАН
Мнения: 2789
Регистриран на: Пон 24 фев 2014 21:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Автосервиз - боядисване - Варна - Лев Инс(КАСКО)

Мнениеот 777 » Сря 03 мар 2021 21:30


Може да е така, но и сервиза може да извърта нещата. На мен един прехвален майстор ми обърка нюанса на боята много очебийно и при опит да го попитам как му се вижда започна оправдания, че нямало проблем и едва ли не този цвят бил правилния - нищо че има явно видима разлика със съседния елемент (задна врата). Колата беше вкарана в хале и 99% сверката на цвета е станала там на сянка и съмнително осветление. А при приемане на колата неговите чираци се правеха на интересни да забелязват някакви оттенъци между елементите, които аз така и не забелязвах. Т.е. големи перфекционисти по критиките, а после си оставят ръцете 10 пъти по-зле. Грешката ми беше, че не настоях изборът на цвят да стане в мое присъствие - разчитах, че Най-Великият майстор в областта няма как да допуска подобни грешки.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 26 госта