Гуми център Диана - измекяри

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот stefan4o » Нед 19 мар 2017 10:56


Ако имаш предвид предпазния борд и на мен ми казаха нещо такова, но не в Диана, а в склад за авточасти и гуми в Стара Загора. С цел да се олекоти гумата, колата да харчела по-малко и т.н. :rolleyes




IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот IRRITATING » Нед 19 мар 2017 11:05


Да за него става дума.Поръчах модела и размера за който питах в Диана от друго място и хората ме увериха,че ще получа гуми с борд. :rolleyes


civilen
Мнения: 41
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 7:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот civilen » Нед 19 мар 2017 11:38


Вчера си купих два Vredeateiin ultrac satin 225/45/17. Око да види ръка да пипне. А ако си мислите, че единствено Диана лъжат за джантите същите са Примекс, Маргел и още много. В днешно време останаха само малките гумаджийници, които държат на коректността им. Миналата година хей така си направих гавра в Маргел и при думите им, че джантата е крива ( тя не беше ) попитах кога последно е калибрирана машината и разговора приключи. Тъйче отидох, взех дот 2017 от Диана ползвах не малка отстъпка и чао рагаци ;)

Sent from my SM-G800F using Tapatalk


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1931
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот beuchat » Нед 19 мар 2017 12:28


muns61 написа:А какво пречи да отидеш в нормален магазин и да си ги купиш с пипане с ръка и директен оглед? И вафли ли си купувате онлайн...

Онлайн ми е много по-удобно,вместо да горя гориво и да си губя времето за гуми,които едва ли ги има тук в Ямбол и ще са на космически цени.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот Stivi » Нед 19 мар 2017 13:05


Ако купувам летни гуми не ме бърка толкова ДОТ-а дали е от тази или от миналата година,първо че това все пак са летни гуми с по-твърда смес която няма да се "втвърди" още като при зимните,второ че производителите казват "при правилно съхранение минимум 2г. гумите са си нови/,трето че летните ги карам до изхвърляне и няма кой да им гледа ДОТ-а ,както става при зимните които продавам след третия сезон и там е важен ,за да е сигурно колко сезона са ползвани което влияе на цената :a045


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот hristodj » Нед 19 мар 2017 19:11


Аз може да съм с късмет. Два пити поръчвам от нета. Ядове не съм имал. Да чукна на дърво. Първо от най евтините гуми или нещо такова. Втория път от Диана. Винаги им казвам че ако гумата не отговаря на това което съм поръчал . Няма да ги взема от куриера. Винаги поръчвам до офис . По удобно ми е. Сега пак ще поръчвам от тях 4 кумхота. Забравих да кажа че доствката е безплатна.


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот IRRITATING » Нед 19 мар 2017 19:33


Нещо май си в грешка за безплатната доставка. :rolleyes


Потребителски аватар
hristodj
Мнения: 711
Регистриран на: Съб 19 фев 2011 18:24
Автомобил: golf 3 kombi
Двигател: AHU 97
Местоположение: Кърджали
Контакти:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот hristodj » Нед 19 мар 2017 20:07


Верно съм се заблудил. Но дори и с три лева на гума са с най ниската цена която намерих.
Трябва пак да разгледам. :beer


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот hooligan_sk » Пет 24 мар 2017 21:57


Stivi написа:Малко да ъпна темата че да си знаят хората ! Цените на гумите са добри /ако благоволят да ги изпратят при покупка онлайн или не объркат поръчката/,но за бога братя НЕ ПРАВЕТЕ МОНТАЖ ПРИ ТЯХ ! "майсторите" им са много зле ,но за сметка на това безпогрешно откриват че поне две от джантите ви са криви и ако не се изправят няма да стане баланса....правилно е писано в заглавието-ИЗМЕКЯРИ !


Преди няколко седмици изправях 3 джанти на GTI-a в Диана... Оказа се че са "криви" при поставянето на летните гуми. Показаха ми първата от тях как съвсем леко играе и казах - ок, изправете ги. При предишната смяна на летни със зимни през декември, в кварталната гумаджииница не видяха криви джанти. Между 2та монтажа колата е минала макс 300-400км, не е излизала в зимни условия и винаги я пазя педантично. Дори нямам спомен някога въобще да е влизала в сериозна дупка през живота си. В Диана не се замислих, че реално няма как и кога да са се изкривили, еле пък 3бр, казах си - кофти късмет. Откровенно си посипвам главата с пепел, че не съм се замислял каква удобна схема са "кривите" джанти. :banghead :banghead :banghead

През миналата година карах Е39 и доста монтажи/демонтажи направих в Диана заради едно тресене... леле колко джанти "изправих" не е истина! Кашкавален бил тоя модел... ОЕМ джанти с гума тип балон 225/55/16. Човек се учи докато е жив! :stumm


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот i.stojanov » Съб 25 мар 2017 9:24


Какъв е извода? Гуми от там. Монатж/баланс на друго място. Препоръки?

Иначе аз преди две години, когато ги използвах за първи път (мисля това беше периода, когато всички доста намалиха цените) бях доста доволен. Но последните няколко пъти, може би заради увеличилата се работа, все чи се струва, че балансираните гуми не са балансирани. Разбира се не го твърдя и като цяло не мога да се оплача.


nikiketka
Мнения: 1
Регистриран на: Съб 01 юли 2017 18:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот nikiketka » Съб 01 юли 2017 18:29


Мога да кажа, че тези хора направиха опит да ме убият...не измекяри, а убийци! Тъй като имам кола от скоро и служебна отстъпка при тях, реших да купя летните си гуми от тях и да поискам монтиране. За обслужване на стойност около 350лв. за гумите и монтажа, след убеждения че ми трябва изправяне на джанти и нови винтили и още сумати уговорки, които не отразих и помолих само да монтират новите ми летни гуми, служителя се нацупи, нз как е извършил монтажа, но след като тръгнах на път с най-близките си хора в колата, цялата ми предница играеше. Отбих на мягистралата и се оказа, че предната ми лява джанта се държи само на 2 от 5 болта. При проверка се оказа и че другите джанти също не са затегнати както трябва. Това, че съм жена ли ги накара да не си свършат работата или това, че не пожелах да доплатя за предложените от тях допълнителни услуги...нз. Какъв човек трябва да си, да не си свършиш работата при монтаж на гумите и да допуснеш или по-скоро предизвикаш инцидент. Благодарна съм, че останахме аз и семейството ми невредими, не искам и да си помислям какво можеше да се случи, ако по време на пътуването ни по магистралата се беше откачила предната гума. Съжалявам, че не съм попаднала на коментарите ви, преди да отида да използвам услугите им!


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот i.stojanov » Сря 20 сеп 2017 14:29


Някой поглеждал ли е за зимни гуми при тях? Струва ли ми се или са доста по-високи цените от предната година ?


Потребителски аватар
hooligan_sk
Модератор
Модератор
Мнения: 7820
Регистриран на: Пет 04 апр 2008 20:06
Автомобил: Tiguan R + Golf MKV GTI
Двигател: EA888 evo4
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот hooligan_sk » Сря 20 сеп 2017 14:46


Какво значи някой дали е "поглеждал"? Дали някой е отварял онлайн магазина им ли? Не е много тругно, отне ми 15сек току що. Първите гуми за които се сетих да проверя са на абсолютно еднаква цена в Диана и в Автогуми.com. Вноса на зимни още не е започнал, навсякъде са малко по-скъпи в момента.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот i.stojanov » Сря 20 сеп 2017 16:06


Да. Това имах предвид. Дали сте проверявали за цени. По спомени цените на летните към днешна дата са еквивалентни(долу горе) с тези на зимните, но в сезон. Мисълта ми е да не бързам с покупка.


Svetlix
Мнения: 1192
Регистриран на: Вто 08 авг 2006 19:30
Автомобил: Passat B5 1999
Двигател: 1.9 TDI AFN
Местоположение: Плевен

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот Svetlix » Сря 20 сеп 2017 16:17


На мен ми предстои покупка на зимни гуми. Следя в Диана, гуми7 и автогуми.ком. Цените са много на кантар все още, но е раничко. Реално кампанията за смяна на гумите е около средата на октомври. Тогава очаквам някакво раздвижване. Цените са горе-долу същите като миналата година (поне на гумите, които аз съм набелязал)

Колкото до зареждането - Диана са почнали да зареждат.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 28 госта