Гуми център Диана - измекяри

Оплачете се от неграмотни майстори или похвалете някой, който си разбира от работата ... Споделете от къде купувате части за вашят VW
i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот i.stojanov » Сря 20 сеп 2017 16:43


Ще изчакам за някоя акция.




keymaker
Мнения: 822
Регистриран на: Съб 07 юни 2008 20:43
Автомобил: Passat+T4
Двигател: ABS+AAB
Местоположение: София /с. Мусачево -гр.Елин Пелин

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот keymaker » Сря 20 сеп 2017 18:30


hooligan_sk написа: Вноса на зимни още не е започнал, навсякъде са малко по-скъпи в момента.

----------------------------------------------
Вноса вече почти е приключил до месец ще им доставят последните количества. Днес ходих до там и познайте : гуми7 и автогуми.цом чакаха за товарене :mhihi


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот i.stojanov » Чет 21 сеп 2017 8:16


Супер. Тогава чакаме атрактивните цени и бягам на там.
ПП: след последните две смени на служебната винаги баланса е зле и се усеща биене. Не се връщам, защото ходя по време на акциите и нямам време да се връщам за 2 часа чакане. Ако пък изчакам твърде многонще ми обяснят, че това е от пътищата . Спестявам си това време и разправяне.


Потребителски аватар
Iavor
Мнения: 3233
Регистриран на: Пон 07 фев 2005 17:27
Автомобил: Škoda Octavia VRS
Двигател: CEGA 2008
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот Iavor » Чет 21 сеп 2017 8:27


Ходете в "Медина мед".


K
Мнения: 1333
Регистриран на: Вто 09 окт 2007 21:01
Автомобил: Passat B6
Двигател: DSG 4x4 CBBB

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот K » Пон 11 юни 2018 7:28


Да вдигнем темата с една история от последните дни във фейсбук - https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1


Един въпрос към управата на Центрове за гуми Диана и по-конкретно сервиза им на Ботевградско Шосе.

Намирате ли за коректна бизнес практика служителите ви най-нагло да лъжат клиентите, че са им криви джантите и буквално да ги изнудват за изправяне на всичките 4-ри броя? И това при положение, че току що си купил 4 нови гуми и си платил монтаж и баланс и си занесъл изчистени и проверени джанти?

Случката се разиграва на 04.06.2018 (вчера) в около 18:00 часа, както казах в сервизния център на Ботевградско Шосе.

Спирам на паркинга, влизам в магазина и чинно си плащам 4 нови гуми, които бях проверил предварително, че имат налични. Казвам, че нося джанти и искам да се монтират и сложат на колата, плащам си монтажа и баланса и излизам отвън при момчетата от сервиза.

Въпросния хубостник от снимката вади джантите от багажника, носи ги вътре и буквално веднага излиза и гордо заявява - тия джанти са супер криви! Аз, леко изненадан (при положенеи, че съм ги проверил когато изхвърлих старите гуми от тях) - казвам ок, нека да ги видим на машината. Влизаме вътре, младежа ги реди една след друга и - пълен шок - джантите направо играят казачок. На всяка една борда им дава отклонение по над сантиметър и цялото колело се клати. Аз съм потресен, как е възможно, до последно съм ги карал и нищо да не усетя. Казва ми - можем да ги изправим и аз с неохота се съгласявам, все още не вярвайки какво съм видял. Слагат ги на другата машина за изправяне и О, Чудо, борда не помръдва грам. Натискат с хидравличния крик по 1-2 пъти лекичко тук там и за няма и 3 минути ми "изправиха" и 4-те джанти. Леко изнервен, почнах да се усещам че ме пързалят и директно ги питах, как така на едната машина играеха безобразно, а на другата хич? От там вече се почна едно хълцане и мънкане и няма да преразказвам скандала, който последва.

Каква е схемата - на първата машина имаше сложена една подложка на самата главина, която не позволява джантата да легне плътно. Съответно като я стегнат с конуса - цялото колело е застанало на криво и съответно играе безобразно. В последствие, разбира се подложката беше махната, а аз в учудването си не се усетих на момента.

Беше ми отказано да видя записа от камерата, тъй като "сега в края на деня не можело, да съм дойдел утре в 9". "Като ми свидело да си платя за изправянето, да съм си платил само за 2 броя, айде от тях да минело". "Машината не се виждала от камерата и за това нямало какво да направят", въпреки, че въпросната камера гледа точно на там, и какви ли още глупости не изслушах. Няма да коментирам и факта, че се трябваше изрично да ги гоня да не развиват и завиват сектретните болтове с гайковерта, а на ръка.

И пак питам, уважаеми Центрове за гуми Диана - според вас нормално ли е толкова нагло да лъжете клиентите си и смятате ли да вземете мерки срещу въпросните служители, рушащи реномето на фирмата Ви? В цялата схема освен работниците в сервиза е и търговеца от магазина, който откровено се опита да прикрие схемата. Имате записи от камери, знае се кои служители са били на смяна по това време, чудно ми е ще има ли реакция от Ваша страна? Мога да предоставя и фактурата за покупката ако е нужно. — feeling angry at Центрове за гуми Диана.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот batVenci » Пон 11 юни 2018 8:03


Щом толкова народ се оплаква вече години наред, явно това си им е основният начин на работа. Жалко, че и на много други места се работи така, и като в онзи виц, човек да го е страх да отиде на лекар...


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот MMX » Пон 11 юни 2018 10:29


Въпросът е само в това дали работниците прибират за себе си парите от тия "изправяния" на джанти или ги отчитат на фирмата. Ако е първото - слаб контрол. Ако е второто - политика на фирмата "Получавате % от оборота, а как ще го правите е ваша работа. Ето ви ниски цени на гумите за примамка, оправяйте се".


Потребителски аватар
fichtenweg
Мнения: 702
Регистриран на: Сря 13 юни 2007 9:01
Автомобил: Passat B5
Двигател: AHH
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот fichtenweg » Пон 11 юни 2018 18:17


Аз по тая причина само един път си "изправих" джантите при тях и приключих с Диана.
В отговор на ММХ, въпросното "изправяне" се плаща на каса и се получава документ, така че не е директен приход в полза на бачкаторите (по скоро % от оборота), обаче те обират негативите от фирмената политика. Въпросното "изправяне" има за цел да компенсира конкурентно ниските цени на гумите. А иначе каква излиза цената на гумите ако си купиш от тях без да ги монтираш?

Последна промяна от fichtenweg на Пон 11 юни 2018 18:27, променено общо 2 пъти.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19676
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот Vlad777 » Пон 11 юни 2018 18:23


А пък аз от друго място разбрах, че това е схема - държат работниците на 620 лв заплата и получават като "бонус" 50% от изправянето на джанти. И така е от години.

А постът от фейсбука е на мой познат - бивш колега - Мартин. Като гледам темата, доста преди него е имало такива случаи.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот i.stojanov » Пон 11 юни 2018 21:08


Ама, какви чудни епитети ми идеат на наум... малийййй!!!
Тея не заслужават и гуми да се купува от тях!


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот stefan4o » Вто 12 юни 2018 11:26


А, какво пречи да си купите гумите и да ги монтирате другаде.


i.stojanov
Мнения: 552
Регистриран на: Пон 02 май 2011 15:46
Автомобил: Golf 5 TDI
Двигател: BXE 2007
Местоположение: София

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот i.stojanov » Вто 12 юни 2018 12:21


На там отиват нещата. Аз така и така не съм доволен последните пъти. Изглежда имат доста работа и масалко ме претупват ми се струва. Но е и нормално може би. Обаче тези глупости с джантите са меко казано неприятни.


Потребителски аватар
Stivi
Мнения: 8290
Регистриран на: Пет 02 дек 2005 20:19
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Правец-Поморие

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот Stivi » Вто 12 юни 2018 12:54


Всички големи гуми центрове дерат кожи за монтаж,а качеството е .....за сметка на количеството,гуми съм купувал от различни места,но винаги си ги монтирам в местната гумаджийница,където знам че си държат на клиентите !


Потребителски аватар
MMX
Мнения: 1614
Регистриран на: Пет 05 мар 2010 14:50
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: BG

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот MMX » Вто 12 юни 2018 12:54


stefan4o написа:А, какво пречи да си купите гумите и да ги монтирате другаде.

Това е тънкия номер. Хората са чували за фирмата, гледат изгодни цени, прясна стока. И в момента на вдъхновение ги одрънкват с пари за джанти. Не разбрах във всички обекти на Диана ли се случва това или само в конкретен? (предполагам е второто)


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2189
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Гуми център Диана - измекяри

Мнениеот w_smith » Вто 12 юни 2018 13:16


Навсякъде.



Върни се в “Сервизи, магазини и части за VW”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта